(ההתאחדות לכדורגל) (צילום: ספורט 5)
(ההתאחדות לכדורגל) | צילום: ספורט 5
מאמין שאפשר. (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מאמין שאפשר. (GETTY) | צילום: ספורט 5

ג'ואל אבו חנא צפוי לערוך בכורה בנבחרת ישראל באחד המשחקים הכי חשובים בהיסטוריה שלה. מגן זוריה האוקראינית תורגל הערב (שלישי) ב-11 לקראת פלייאוף ליגת האומות נגד סקוטלנד על חשבונו של סאן מנחם. כמו כן, שאר ההרכב נותר זהה לתרגולים מהימים האחרונים, כאשר שרן ייני ואייל גולסה צפויים לפתוח אצל ווילי רוטנשטיינר. בהתקפה, מנור סולומון יפתח מתחת לערן זהבי ומואנס דאבור.

כמו כן, לא מעט חששות היו סביב הגעתו של סולמון למשחק הנבחרת נגד סקוטלנד. זאת בעקבות שני שחקני שחטאר דונייצק, שנמצאו חיוביים לקורונה. הקשר, שהצטרף לחבורה בכחול-לבן, התייחס לימים שקדמו להגעתו לאי הבריטי: "אנחנו מקפידים על הנהלים אבל אחרי ששמענו על שני נדבקים במועדון היינו קצת בהיסטריה וכמובן שהייתי לחוץ מהאפשרות שנדבקתי ואני לא אוכל לשחק מול סקוטלנד. אני שמח שיצאתי שלילי". עוד הוסיף הקשר: "היה לי הרבה מזל שתוצאות הבדיקה הגיעו שעה וחצי לפני הטיסה. זו הייתה כנראה האפשרות האחרונה שלי לטוס לשם, הרגשתי הקלה מטורפת".

סולומון, שטרם רשם שער בכורה במדי הנבחרת הלאומית, מקווה שאולי דווקא ברגע האמת נגד סקוטלנד זה יגיע: "זה יושב לי בראש. אני מת להבקיע במדי הנבחרת ואני רוצה לעשות את זה במשחקים הקרובים. אני מתפלל לאלוהים ומקווה שזה יקרה במשחק כל כך קריטי". עוד אמר קשרה של שחטאר דונייצק לקראת ההתמודדות ביום חמישי נגד הנבחרת הבריטית: "אנחנו צריכים להתמקד קודם כל בעצמנו ולעשות התאמות מהמשחק הקודם".

כאשר שני משחקים בלבד מפרידים בין נבחרת ישראל ליורו 2020 (2021), סולמון בטוח שלפחות בחצי הגמר הפלייאוף אפשר לעשות את זה: "אני מאמין בשחקנים שאני משחק איתם. אני רואה אותם באימונים ובמשחקים, ואני מכיר את האיכויות שלהם. במשחק נתון הכל יכול לקרות וראינו את זה במפגשים הקודמים נגדם. למרות שיש להם יתרון קל בגלל המשחק הביתי,  רואים שיחסי הכוחות פחות או יותר שווים. נעשה את כל מה שאנחנו יכולים בשביל לנצח".

יכבוש שער בכורה? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
יכבוש שער בכורה? (GETTY) | צילום: ספורט 5

"תמיד חלמתי להיות חלק משמעותי מנבחרת ישראל", אמר סולומון, שכבר הפך מזמן לשחקן הרכב קבוע בנבחרת הבוגרת. "הגעתי כבר בגיל 18, התבגרתי והשתפרתי. אני אוהב ושמח שיש ממני ציפיות. כל שחקן היה רוצה את זה כי זה אומר שהוא עושה דברים נכון. אני רק בתחילת הדרך ואני רוצה להיות שחקן חשוב בנבחרת במשך שנים ארוכות".

על אף השאיפות והכישרון הגדול של סולומון, שכבר אין יותר מדי עוררין על כך, הקשר יודע שיש לו עוד המון מה לשפר, בעיקר בעניין המסירה האחרונה: "אני תמיד מנסה לשפר את האלמנט הזה. בשני המשחקים האחרונים זה הלך פחות טוב, אך אני תמיד חושב על כך ומנסה לשפר את זה. תמיד טוב לעבוד על כל האספקטים".

 

 

מאמין שיגיע לקבוצה גדולה. (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מאמין שיגיע לקבוצה גדולה. (GETTY) | צילום: ספורט 5

חוץ מהנבחרת, סולומון התייחס גם לעתידו בשחטאר דונייצק. במהלך הקיץ האחרון, היו כל מיני שמועות על כך שהוא עשוי לעבור לקבוצה אחרת, כאשר קבוצות כמו אטאלנטה ורומא הוזכרו ככאלו שמעוניינות בו. לבסוף הקשר, נשאר באוקראינה, אך לא מפחד לחלום רחוק: "הגעתי לשחטאר רק לפני שנה וחצי ואני מרגיש שעשיתי התקדמות אדירה. אני נמצא במועדון מאוד גדול שכל שנה מגיע לליגת האלופות. אפשר היה לראות בשנה שעברה באיזה מקום אני נמצא. אני בטוח שהמעבר לקבוצה גדולה יותר יקרה מתישהו. ממועדון כמו שחטאר מגיעים לקבוצות הכי גדולות. זה יכול לקרות עוד שנה או שנתיים, אי אפשר לדעת".

כמו כן, לואי טאהא לא ישתתף הערב באימון הנבחרת. טאהא מרגיש מצוין, עבר בדיקת קורונה אמש יחד עם כל השחקנים והצוות, ובעצת הצוות הרפואי, בראשות ד"ר אודי קאופמן, הוחלט לנקוט משנה זהירות לנוכח ההתפתחויות האחרונות בהפועל באר שבע.