(אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
(אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
"נתנו לדנמרק יותר מדי כבוד" (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

רק לפני חודשיים, מאמן נבחרת ישראל ווילי רוטנשטיינר הציב שבע מטרות לקראת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2022 בקטאר. בין היתר, הוא דיבר על שינוי התדמית של הנבחרת, הפיכתה מסימפטית למצליחה, על הרצון להתקדם בדירוג פיפ"א ושיפור משחק ההגנה. אף אחד מאלו לא בא אתמול לידי ביטוי בבלומפילד, כשהנבחרת הישראלית אירחה בפתיחת הקמפיין את דנמרק והפסידה 2:0. ההבדלים ברמות באו לידי ביטוי מהרגע הראשון, אבל גם צריך לומר שמבחינה הגנתית, הנבחרת שלנו הייתה רכה ואיבדה יותר מדי כדורים.

אם לא די בהפסד, אז הנבחרת איבדה עוד שחקן בגלל פציעה. אחרי שניר ביטון שוחרר מוקדם יותר, הבוקר (שישי) הודיעה ההתאחדות כי גם אייל גולסה לא יעמוד לרשות רוטנשטיינר במשחקים הבאים. הקשר, שנפצע בברכו במהלך המשחק מול הדנים, עבר בדיקת MRI ובעקבותיה שוחרר מהסגל. כפי שפורסם הבוקר בערוץ הספורט, מי שזומן במקומו הוא בירם כיאל, שהתבקש לעבור בדיקת קורונה בדחיפות מוקדם יותר. אגב, גם מתן בלטקסה התבקש לבצע בדיקה דומה.

בחזרה להופעה המאכזבת בבלומפילד. ג'ואל אבו חנא ואיתן טיבי, שנראו חסרי אונים מול ההתקפות של הדנים, ספגו ביקורת על יכולתם. לייחוס ומול המיקרופונים, אמר ערן זהבי כי אין ביקורת על שחקן כזה או אחר אבל בשיחות סגורות נאמרו דברים אחרים. "נתנו לדנמרק יותר מדי כבוד", אמרו השחקנים.

מעבר לתוצאה מול נבחרת עדיפה בכל פרמטר, היכולת צריכה להדאיג גם לקראת המשחקים הבאים. השחקנים טענו בסיום ששיטת שלושת הבלמים לא מתאימה, וכי על רוטנשטיינר לשנות גישה. "גם עם שלושה בלמים כל משחק אנחנו חוטפים שערים מצחיקים. מה ווילי רואה שאנחנו לא? הוא לא הפיק לקחים מהקמפיין הקודם", אמרו כמה משחקני הנבחרת שהופתעו לשמוע שהמאמן סבור שהנבחרת שיחקה טוב בדקות רבות.

כמה שעות לפני השריקה, בבית המלון בת"א, ניר ביטון הודיע כי יש לו רגישות במפשעה. רופא הנבחרת, דוקטור אודי קאופמן, שלח אותו לבדיקה שגילתה קרע. שלא כהרגלו, יו"ר ההתאחדות אורן חסון לא הגיע למלון הנבחרת, אלא רק למגרש עצמו ולא שוחח עם השחקנים. לפני היציאה מהמלון לאצטדיון, ניסו בצוות להטריף את השחקנים עם צילומים ממונדיאלים לאורך השנים עוד שהמשחקים צולמו בשחור-לבן.

בתוך כך, בנבחרת כבר החלו לחשוב על המשימה הבאה - המפגש מול סקוטלנד ביום ראשון, בו רוטנשטיינר צפוי לבצע רוטציה מסוימת. ביברס נאתכו, שקיבל מחמאות מהמאמן ("שאלו למה הוא משחק, הוא היה פשוט פנטסטי"), יפתח אבל שוב לא יסיים 90 דקות. דור פרץ יוסט לעמדת הבלם השלישי, ונטע לביא עשוי לפתוח בקישור. מואנס דאבור שנפצע בקרסול יעבור היום בדיקה, ובכל מקרה שון ויסמן יפתח בראשון. אם נאתכו לא יהיה על המגרש, סרט הקפטן יועבר לאיתן טיבי. אם גם הבלם לא יהיה על המגרש, אז אלי דסה או דור פרץ ייקחו את הסרט. במשלחת טענו כי זהבי לא יקבל את הסרט, כשגם הוא עצמו לא רוצה.

בסיום המשחק בחרו השחקנים שלא לרדת במהרה לחדר ההלבשה והודו ל-5,000 האוהדים שהגיעו ועודדו גם אחרי שריקת הסיום. זהבי ונאתכו נשארו דקות ארוכות על הדשא, כשהחלוץ בחר לזרוק ליציע את החולצה שלו כאות מחווה וחתם לאוהדים.