קשר מיוחד. סבע וזהבי (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
קשר מיוחד. סבע וזהבי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

בעוד חודש תעלה נבחרת ישראל לאחד ממשחקיה החשובים ביותר בתולדותיה - חצי הגמר מול סקוטלנד במסגרת פלייאוף העלייה ליורו 2020. מי שלא יהיה על הדשא בהאמפדן פארק הוא מונס דאבור, זאת אחרי שנודע כי סיים את העונה לאור פציעה בברכו. החדשות המצערות לגבי חלוצה של הופנהיים, טרפו את הקלפים גם מבחינתו של אנדי הרצוג, אשר בנה על דאבור כשחקן הרכב.

כעת, נראה כי דיא סבע, חברו של ערן זהבי להתקפת גוואנגז'ו R&F, זוכה לעדיפות לקראת המשחק בגלאזגו - כך עולה בשיחות שקיימו אנשי הצוות המקצועי של הנבחרת. סבע מועדף על פניו של שון ויסמן, מלך שערי הליגה האוסטרית, גם בשל הקשר המיוחד עם זהבי וההיכרות שיש לשניים על המגרש וכמובן מחוצה לו.

במקביל, הרצוג לא מתכוון לשנות את מערך שלושת הבלמים. באימונים שקיים לאחרונה הראה לשחקני ההגנה קטעי וידאו ברורים באשר לעמידה נכונה והקדיש זמן גם למצבים הנייחים. מקומם של איתן טיבי, חאתם עבד אלחמיד, אלי דסה וניר ביטון מובטח, ואליהם יצטרף עמרי בן הרוש, טאלב טוואטחה או סאן מנחם.

בקישור, כל עוד כולם יהיו כשירים, מקומם של דן גלזר וביברס נאתכו מובטח. אחד מבין אייל גולסה, נטע לביא וגדי קינדה ישלים את חוליית הקישור. כמו כן, גם בין הקורות עוד ישנה התלבטות בין אופיר מרציאנו לאריאל הרוש, שנמצאים שניהם בכושר טוב ומשחקים קבוע בהיברניאן ובספרטה רוטרדאם, בהתאמה.