עובד קראוס ואלונה ברקת
אישה מיוחדת במינה. אלונה ברקת עם עובד קראוס, ארכיון | צילום: אתר Kraus.co.il

מעט מאוד פעמים בחיי נתקלתי בנשים נשואות שלאחרי המפגש עמן הצטערתי שהן לא שלי. חצי דקה עם אלונה ברקת כבר הספיקה לי כדי להגיע למסקנה הזו. אבל אין לאלונה על מה להצטער, שכן היא זכתה בבעל יחיד ומיוחד – אלי. האיש הנפלא והצנוע הזה, ארגן אמש (שלישי) לאשתו אירוע יוצא דופן, לרגל יום הולדתה ה-40 שיחול בשבוע הבא.

בין אלונה לאלי קיים הסכם בלתי-כתוב שהם לא עושים הפתעות האחד לשנייה. אך כאמור, אמש נפל דבר ואין לי ספק שהיא תסלח לו. זה היה מבצע מורכב שארך שבועות ארוכים: למשימה גויסו החברים והחברות הכי טובים וגם יקיר המשפחה, צביקה הדר, שלקח על עצמו את הניהול האומנותי של הערב וגם את ההנחיה.

כל המי ומי

אולפני הרצלייה היוקרתיים נשכרו עבור האירוע המיוחד וסיפור הכיסוי לאלונה היה הזמנה לפיילוט של תכנית אירוח בהנחיית הדר. בשעה 19:30 החלו החברים הקרובים לזרום לגינת האולפנים שקושטה במיוחד לאירוע בקייטרינג עשיר ומפנק. מי לא היה שם? שרי ממשלה, חברי כנסת, אישי ציבור, כוכבי טלוויזיה, הרובד העליון של קהיליית העסקים הישראלית וכמובן כל בכירי הכדורגל הישראלי ללא יוצא מן הכלל, כשכל משפחת הפועל באר-שבע מתייצבת כאיש אחד.

לקראת השעה תשע הוכנסנו לאולפן המרכזי, שם כבר חיכה לנו המנחה הדר, שתידרך במסרים אחרונים את האורחים. בתשע בדיוק נכנסה אלונה לאולפן, בדרך לראיון תמים כביכול. כשהבחינה בהפתעה הגדולה שהוכנה לה, לא ניתן היה שלא להתרגש ולהזיל דמעה ביחד איתה.

דרך ארוכה עשתה אלונה מילדות מאושרת ומחשלת באשקלון הדרומית, תחת חינוך מוסרי וקפדני, למעונות הסטודנטים בירושלים, שם הכירה באקראי את בעלה לעתיד אלי. הנישואים המושלמים של השניים הביאו לא רק לשלישיית בנים חמודים אלא גם להצלחות כלכליות יוצאות דופן שאפשרו לאלונה, בין היתר, להפוך למלכת המדבר הבלתי מעורערת עם רכישתה של הפועל באר-שבע.

בלי קומבינות

אלונה ברקת
"רוח מרעננת בכדורגל הישראלי". ברקת | צילום: עודד קרני

בשנתיים שהיא נמצאת בהפועל באר-שבע, הביאה אלונה ברקת רוח מרעננת לכדורגל הישראלי: לא עוד קומבינות נסתרות ושיטות חפ-לפ, אלא ניהול מתקדם ומודרני, תוך שהיא נעזרת באבי שכטר – ממנכ"לי הקבוצות הטובים בארץ. אלונה מעורבת בניהול השוטף של הפועל באר-שבע וגם יש לה מה להגיד בתחום המקצועי, אך יאמר לזכותה כי גם אם תחשוב הפוך ב-180 מעלות לעומת מאמנה, היא מעולם לא תתערב או תנסה לכפות את דעתה המקצועית.

כל שחקן שהיא מצרפת לקבוצה, חייב לעבור אצלה את מבחן האישיות. לפעמים היא נופלת, אבל חשוב לה להכיר באופן אישי כל שחקן ושחקן שמגיע אליה לקבוצה, אותה היא הופכת בהדרגה למשפחה. מוסר התשלומים כמובן, עוזר כאן מאוד – הכול בזמן וללא דחיות. זו הדרך לצמרת.

קשה שלא לאהוב אלונה ברקת, אפילו מאוד. היא אשת עסקים קשוחה עם עקרונות וקווים אדומים שקשה לפרוץ, יש לה אג'נדה ברורה וכשהיא רוצה משהו כמעט בלתי-אפשרי למנוע זאת ממנה. אך מעל הכול, היא מתוקה, מלאת חיים ואהבה לבריות וגם חברת אמת – כזאת של פעם בחיים.

תחנת מעבר

התכנית האמיתית שהנחה צביקה הדר, "אלונה לייב", הייתה מסע מרתק בזמן לחייה ולעיסוקיה, וגם יכולנו ללמוד בו מעט על האהבה וההוקרה הרבה שחשים לה קרוביה. בהמתנה לקינוחים, פגשתי בשר אבישי ברוורמן, אחד השושבינים להבאתה של אלונה להפועל באר-שבע. גם הוא היה נרגש מהמעמד וכמו שהוא מכיר את אלונה, אין לו ספק שגיל 40 יהיה עבורה רק תחנת מעבר להמשך.

תודה מראש למי שחשב עלי ודאג שיהיה קרפ צרפתי מדהים בקינוחים. המינוס היחיד של טעם גן-העדן הזה, היה כשג'ודי באה ממולי ולא יכולתי לתת לה את הנשיקה המסורתית כשהשפתיים היו מלאות בנוטלה.

לסיום, אני מאוד מקווה שאלי ברקת לא ינקום בי על משפט הפתיחה של הטור הזה וישים לי משהו במיץ התפוזים הטבעי שהוא נוהג להגיש לאורחי ביתו... מזל טוב, לאישה מיוחדת במינה!