ספ בלאטר ואבי לוזון (צילום: אמיר לוי, מערכת ONE)
אבי לוזון עם נשיא פיפ"א. האחים הפכו למטרה | צילום: אמיר לוי, מערכת ONE

"שחיתות בהתאחדות", קראו הכותרות ולרגע חשבתי שנגמרו הבעיות בישראל: אין רקטות קסאם, החמאס כבר לא שולט בעזה, הבחירות מאחורינו והפשע בכלל לא משתולל. כעת, יכולה המשטרה להתפנות ולהתרכז "במושחתים" שלנו בהתאחדות.

אלא שמבט מעמיק מאחורי זה, מגלה סיפור מאוד מגוחך: הצבעה של בית"ר נס טוברוק המינורית לטובתו של אבי לוזון, אשר בכלל נבחר ע"י מרכז מכבי לתפקידו וגם זה היה ברוב מוחץ והכל בתמורה לקליטת שחקני טוברוק במכבי פ"ת... מה אגיד? קלוש, תלוש ועוקצני פחות מיתוש.

מכבי פ"ת, בעלת מחלקת נוער מפוארת משל עצמה ומי שדוגלת בהימנעות מרכישות שחקנים מבחוץ, תרקום דיל אפל עם טוברוק למען עניינים פרוצדוראליים בהתאחדות? כל מי שמעורב במעט בכדורגל, יודע כי זהו סיפור הזוי שנועד לנסר את המעמד של שניים: עמוס ואבי לוזון.

מהיום בו העזו להצליח וסיפור ההצלחה שלהם קרם עור וגדים בספורט הישראלי וגם בענף העסקים – הם הפכו למטרה. משום מה, לא אהבו לראות את השניים שפילסו את דרכם משום דבר כדי להפוך לשם דבר. אבי הבנקאי המחונן שהגיע לדרגים הגבוהים ביותר בבנק דיסקונט, שהפך את מכבי פ"ת למועדון צמרת, הגיע לכס יו"ר ההתאחדות ומוביל מהפכות – ומהצד האחר עמוס שהפך לטייקון עסקים ואחד האנשים הדומיננטיים בכדורגל הישראלי.

אני מכיר את אבי ועמוס קרוב ל-13 שנים. אינני מעלה על דעתי אפילו שיש שמץ של אמת בחקירה המתנהלת נגדם. אינני מאשים חלילה את גורמי החוק שוודאי חפצים בצדק, אלא יותר את מי שמובילים אג'נדה, מסיתים ומפריחים סיפורים ומעשיות נגד אנשים ישרים וטובי לב.

הם רחוקים מלהיות מושלמים, אבל כל מי שבא עמם במגע יודע גם יודע כי מה שהוא רואה – זה מה שהוא מקבל. אמרתי כבר בעבר כי אני מעדיף את יו"ר ההתאחדות שלי ישר, כן וגלוי-לב, מאשר שקט, פוליטיקאי וצבוע.

למען הצדק ותרשו לי להיות אנוכי, גם למען הכדורגל שלנו, הרדיפה נגד אבי לוזון ועמוס לוזון חייבת להיפסק ויפה שעה אחת קודם.