נכון, מדובר "רק" במשחק אימון, אבל ניצחון זה ניצחון בייחוד כשהוא מגיע אחרי 4 הפסדים רצופים בליגה. הפועל חיפה ניצחה היום (חמישי) 1:2 את מכבי אחי נצרת במשחק אימון שנערך בעילוט. גם המארחת הגיעה למשחק הזה אחרי רצף של 3 הפסדים ותקווה לעצור את הסחף בליגה.

בנצרת, גיל אופק החליף בין הקורות את רוסלאן ניגמאטולין שככל הנראה יעזוב את הקבוצה כבר בחלון ההעברות בחודש ינואר. האדומים פתחו מצוין עם שער של עדן בן בסט כבר בדקה ה-7. החלוץ שכבש גם במחזור האחרון בליגה מול עכו, חדר לרחבה ובעט מצוין לרשת של אופק מ-15 מטרים.

נצרת נכנסה לעניינים והביכה לא מעט פעמים את הגנת הפועל חיפה. באחת הפעמים זה גם עלה לאדומים בשער. על סף סיום המחצית הראשונה, מצא עצמו יניב לוזון לבד ברחבה של גליל בן שנן.

שוער חיפה הכשיל את קשר נצרת והשופט, חלים זאטמה קבע פנדל מוצדק, אותו ניצל צ'אם נטויה כדי להשוות ולקבוע את תוצאת המחצית הראשונה. המחצית השניה היתה הרבה פחות קצבית וכמעט שלא נרשמו הזדמנויות מסוכנות ליד שני השערים.

שלומי דורה הכניס את החלוץ, אחמד דיאב וזה החזיר לו בגדול עם שער ניצחון בדקה ה-82. האחרון התרומם נפלא לכדור קרן של ערן לוי וקבע את תוצאת המשחק.

הפועל חיפה חוגגת, היום בעילוט (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הפועל חיפה חוגגת, היום בעילוט (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בן בסט: "הניצחון הזה יכול להחזיר לנו את הביטחון"
בהפועל חיפה היו מרוצים לאחר הניצחון. המאמן, שלומי דורה, אמר בסיום ל-ONE: "תמיד טוב לנצח גם אם מדובר במשחק ידידות. אנחנו לוקחים את הדברים הטובים. המשחק הזה נתן לי חומר למחשבה לגבי שחקנים דוגמת שי סיבוני שנכנס במחצית השניה והיה טוב".

שלומי דורה ואלי מחפוד בשיחה קצרה לפני המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלומי דורה ואלי מחפוד בשיחה קצרה לפני המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

החלוץ, עדן בן בסט שכבש את השער הראשון לחיפה אמר: "לא נעים להפסיד ארבעה משחקים ברצף והמשחק היום יכול להחזיר לנו במידה מסוימת את הביטחון. אנחנו חייבים לבוא למשחק הבא מול רעננה ולהוציא את הנקודות. יש לנו קבוצה טובה וחזקה אבל אני בטוח שנדע לצאת מהמצב אליו נקלענו".

שוער נצרת, גיל אופק שעשוי לקבל את ההזדמנות מול מכבי חיפה במחזור הבא אמר: "אם אקבל את ההזדמנות אעשה את המקסימום - המטרה שלנו זה לעשות את הבלתי ייאמן מול מכבי חיפה במחזור הקרוב".

גיל אופק ושחקני נצרת. מקווה להוכיח את עצמו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גיל אופק. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


השופט, זאטמה חלים הוציא את המשחק לדרך בעילוט. בדקה ה-5 הזדמנות טובה לאחי נצרת לפתוח את המשחק ברגל ימין. החלוץ הצעיר, אחמד עאבד חלף בקלות על בלמי חיפה ומסר כדור רוחב לנטויה שבעט אך הכדור נהדף לקרן.

דקה 7 - חיפה עולה ל-0:1: שרון לוי התנהל עם הכדור ומסר לבן בסט שחדר לרחבת נצרת ומ-15 מטרים בעט שטוח וחזק לפינה של גיל אופק שהחליף בין הקורות את רוסלאן ניגמאטולין, 0:1 לאדומים.

בדקה ה-12, נצרת שוב מצליחה לנצל חור בהגנת חיפה - עאבד הפעלתן חולף על פני שרון לוי ומול בן שנן בעט טוב אך שוער חיפה הדף לקרן. הגנת חיפה בדקות הראשונות לא במיטבה ובמיוחד מיוחסים הדברים לגביי מרכז ההגנה.

גליל בן שנן. בכוננות (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גליל בן שאנן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-17 חיפה יכולה היתה להכפיל את היתרון: כיוואן המצוין הגביה כדור מדוד לחנן ממן שמ-6 מטרים נגח למשקוף שערו של אופק.

בדקה ה-26, בעיטה חופשית של נצרת אותה לקח יניב לוזון הסתיימה בהדיפה של בן שנן לקרן. את כדור הקרן לקח לוזון שהרים לרחבה, ווהאב התרומם מעל כולם אך נגח מעל למשקוף.

יניב לוזון מול גרזיץ´ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יניב לוזון מול גרזיץ´ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 45 - נצרת משווה ל-1:1: ממש על סף סיום המחצית הראשונה, נצרת משיגה את שער השוויון המוצדק, יש לומר. יניב לוזון נותר חשוף במרכז ההגנה של חיפה והוכשל ע"י השוער, גליל בן שנן. השופט, זאטמה חלים הצביע בצדק על הנקודה הלבנה וצי'ם נטויה בעט פנימה, 1:1 בסיום המחצית הראשונה.

מחצית שניה


עם פתיחת המחצית השניה שתי הקבוצות ערכו שורת חילופים כאשר בחיפה נכנס להתקפה ירו בלו במקומו של יוסי ג'אנח. בנוסף, עומרי אלון החליף את בן שנן בין הקורות של חיפה. בנצרת, מחפוד הכניס למשחק בין היתר את לואב כיאל, גיא דיין ואנס דבור.

הבעלים של חיפה יואב כץ (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הבעלים של חיפה יואב כץ (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-47, שוב חור גדול במרכז ההגנה של האדומים. נטויה קיבל כדור ומול עומרי אלון בעט אבל השוער שהחליף את בן שנן היה במקום ועצר את הכדור.

2 דקות חלפו וגיא דיין שנכנס בנצרת קיבל כדור באגף ימין, חדר לרחבה, ומול עומרי אלון בעט מעל המשקוף. בדקה ה-58 נצרת הגיעה להזדמנות טובה להשלים מהפך אבל בעיטה של נטויה שקיבל כדור במרכז הגנת חיפה נעצרה אצל ידיו של אלון.

האדיה, לא מתכוון לסלוח לחלאילה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן בסט מול האדיה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

חיפה יצאה מיד למתפרצת מסוכנת: בן בסט קיבל כדור עומק מצוין ומול אופק בעט מהאוויר אבל הכדור חלף ליד הקורה. מי שראוי לציון בהגנת נצרת הוא הבלם, מור דהאן שמושאל ממכבי חיפה. מאמן חיפה, שלומי דורה הכניס למשחק ההתקפה שלו את ערן לוי במקום חנן ממן.

בדקה ה-71 הפועל חיפה הגיעה להזדמנות מצוינת. בלו השאיר כדור טוב לדיאב שהחליף את בן בסט וחדר לתוך הרחבה אבל נעצר אצל אופק שהדף את הבעיטה של החלוץ לקרן שלא נוצלה. בשורות האדומים ניתן לציין את שי סיבוני שנכנס כמחליף ומשחק היטב בקישור האחורי.

נטויה נאבק על הכדור מול פאפו. משחק לא רע לחלוץ של נצרת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
נטויה נאבק על הכדור מול פאפו. משחק לא רע לחלוץ של נצרת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 82 - חיפה עולה ל-1:2: 8 דקות לסיום והפועל חיפה עולה שוב ליתרון שהפעם עשוי להספיק לה לניצחון. ערן לוי הרים כדור קרן טוב לראשו של אחמד דיאב המחליף שיצא גדול ונגח מצוין לרשת של אופק, 1:2 לאדומים.

נצרת עוד ניסתה להשיג את השוויון לקראת הסיום אבל לא הצליחה לסכן את שערו של עומרי אלון ובסיום, 1:2 להפועל חיפה.

מכבי אחי נצרת: גיל אופק, מאג'ד יונס, מור דהאן, ברכת ווהאב, הדאם האדיה, אמג'ד סלימן, שלומי חנוכה, סאלח אבו עייאש, יניב לוזון, צ'אם נטויה, אחמד עאבד.

הפועל חיפה: גליל בן שנן, שרון לוי, סבטי ליפנייה, עמנואל פאפו, חי בן-לולו, יוסי דורה, בריאן גרזיץ', הישאם כיוואן, חנן ממן, יוסי ג'אנח ועדן בן בסט.