איציק קורנפיין. ימשיך להיפגש עם השחקנים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין ביציע אתמול בר"ג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

למרות המצב הכלכלי הלא פשוט, בית"ר ירושלים הצליחה להעמיד קבוצה לעונה הבאה והיום (ראשון) סיכמה עם המגן ליאור ראובן על שירותיו לעונה הבאה.

גם ערן לוי ומושיקו מישאלוף קיבלו הצעה לחוזה, אך היא לא תאמה את ציפיותיהם ולכן השיחות עימם יימשכו. דריו פרננדס וכריסטיאן אלבארס עדיין מתנדנדים ולא ברור האם ישחקו בעונה הקרובה בטדי. 

הירושלמים פתחו את העונה עם 2:2 במחזור הראשון של גביע הטוטו מול הפועל אשקלון וביחס לפתיחת העונה ולהרכב החסר, הציגו יכולת סבירה בהחלט.

היו"ר איציק קורנפיין עלה לשידור בתוכנית הספורט של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE ודיבר בין היתר על הסגל שנבנה בבירה ועל סאגת שחרורו של טוטו תמוז. ראשית נשאל היושב ראש על המצב הנוכחי הלא מזהיר של בית"ר.

זה לא בית"ר ירושלים כרגע?
"לחלק מהסגל המשחק מול אשקלון, היה משחק ראשון, היו חסרים לנו שחקנים. בית"ר תהיה אטרקטיבית".

מי השחקנים שיסחבו את הקבוצה?
"
זה לא רק חמישה. יש את ברוכיאן, גרשון, עידן טל, תומר בן יוסף ואת כל הצעירים - עזריאל, מויאל, ריקן ואריאל הרוש. זה הבסיס. נוסף על זה אנו עושים כל מאמץ לצרף את אלבארס ופרננדס - ואני מעריך שגם איתם נצליח להסתדר. שני שחקנים שלא היו בכלל בתוכניות שלנו".

דריו פרננדס. מבוקש גם בפורטוגל (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דריו פרננדס. קורנפיין: &"עושים כל מאמץ לצרף אותו&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

איך הם הופיעו?
"זה עדיין לא נסגר אבל היה שילוב של גורמים, ובנוסף אליהם אנו רוצים להחתים עוד מספר שחקנים שיצאו איתנו למחנה האימונים. לא בטוח שערן לוי יחתום אצלנו. נתתי לנציגיו הצעה בשבוע שעבר ונציגיו אמרו לי שזה לא יתאפשר במספרים האלה. אנו מחפשים אלטרנטיבות אחרות. לא משכנו אותו. העניין היה פשוט לגבי לוי וגם לגבי ליאור ראובן, גזל ומישאלוב. אפילו לא ישבתי איתם.

לא היה לי אפילו התחלה של תקציב שיאפשר לי לדבר איתם. לא דיברתי איתם על מספרים. ההצעה ללוי לא היתה מעליבה אלא הרבה יותר מיפה - סדר גודל של 80-90 אלף דולר. זה המקסימום שבית"ר יכולה להציע. אם הוא היה מקבל את ההצעה הוא היה בבית"ר. כשאני הצעתי את ההצעה זה היה במטרה לסגור, יש לנו אלטרנטיבות אחרות. סטיבן כהן הוא אפשרות.

מה עם טוטו תמוז?
"אין חדש בעניינו. הייתה פגישה בשבוע שעבר שבה התפשרתי וטוטו הביע עניין לעבור לחו"ל, אני לא יודע איפה הדברים עומדים. הוא לא התאמן ביומיים האחרונים כי הוא לא מרגיש טוב, אני מקווה שיגיע מחר".

אגייאר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אגייאר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

זה נכון שגומא אגייאר שוקל שוב להתקרב אליכם?
אני לא יודע על זה דבר באופן ישיר.

מה רוצים ממך האוהדים שמקללים?

"זה מאוד פשוט, בשנה שעברה באחד ממשחקי הבית, אוהדים של בית"ר הרביצו לפועלי הנקיון. למחרת בבוקר זימן אותי אליו ראש העיר לשיחה, שאני ישבתי בה והתביישתי. זה היה על רקע גזעני. הפועלים הערבים בסך הכל ניקו את השירותים לאוהדים, שיהיה להם יותר נעים. הייתי בוש ונכלם.

קיבלתי החלטה להילחם - גם במחיר אישי שידעתי שאשלם, גם במחיר של ללכת הביתה, כי לאוהדים יש הרבה כוח. אנחנו נלחמים באותו קומץ גזעני. האוהדים הבעייתיים, שאני לא יכול להתמודד ושבגללם פניתי למשטרה, מונים בין 10 ל-30 איש, אבל הם מאגדים סביבם כמה מאות - בעיקר ילדים. הם עושים שם רע לבית"ר ירושלים. קשה לי לגייס כסף כי זה עולה בכל שיחה עם ספונסרים וחברות גדולות, שלא רוצות להזדהות איתם".

טוטו תמוז. נשאר בבית"ר ירושלים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז. קורנפיין: &"אין חדש בעניינו&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מה אתה מרגיש כלפיהם?
"ניסינו בהתחלה את הגישה ההפוכה, לקרב אותם אלינו על-ידי הידברות. זה התברר כטעות, כי הם שמו את עצמם מעל בית"ר. אני לא נהנה מזה אבל על כל אחד שמקלל יש מאה שתומכים. זה לא כיף לשמוע קללות, אבל לא אסטה מהדרך הזאת. הם לא מבינים שהם פוגעים בבית"ר. הם רוצים לנהל את המועדון ולקבוע הכל ואנחנו נמשיך ללכת נגדם בכל הכוח ונמגר אותם. משנה הבאה גם אנחנו נוכל לאסור עליהם את ההגעה למגרש".

אתה לא מפחד?
"גם אתמול כשיצאתי מהמגרש ליווה אותי אופנוע של המשטרה. בחודשיים-שלושה האחרונים הגיעו אליי ניידות משטרה הביתה בגלל שיש להם מידע מודיעני. אני לא פוחד משום דבר, המשטרה תדע לטפל בדברים האלה. אני לא עושה שום דבר רע".