פרדי דוד (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד התאכזב ושיחרר את הנבחן פלה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

מכבי פתח תקווה, שבשורותיה נבחן הבלם הצרפתי, סטיבן פלה, החליטה לוותר על השחקן שלא הרשים את הצוות המקצועי ואת המאמן פרדי דוד. במועדון עדיין מחפשים בלם זר, כאשר מועמדותו של הסרבי, דארקו לובריץ', עדיין על הפרק.

פלה בן ה-28, שהגיע משטרסבורג הצרפתית, נבחן במהלך משחק גביע הטוטו מול הפועל ר"ג, אך לא הותיר רושם חיובי ובקבוצה אף אמרו כי לא יחתימו בלם בינוני שלא יהווה דמות בולטת בחוליה האחורית. המטרה היא למצוא מחליף לאבי יחיאל שעזב להפועל ב"ש.

במועדון ממלאבס עבדו קשה הקיץ על חיזוק הקבוצה, כאשר החתימו חמישה שחקנים עד כה: מיכאל זנדברג, אלירן דנין, צליל חתוכה, איבאן מאנצ'ה ויוסי אופיר. 

המלאבסים ימשיכו בחיפוש מועמדים לתפקיד הבלם, אם כי גם מועמדותו של  לובריץ', שכבר נבחן במחנה האימונים של הקבוצה באוסטריה, לא ירדה מהפרק ויתכן כי בסופו של דבר הוא יחתום בקבוצה.
 
בקבוצה מעוניינים להנחית בישראל בלם זר למבחנים לקראת משחק הדרבי בגביע הטוטו מול הפועל פ"ת ביום שבת וזאת בין הייתר בשל הסיכוי שהבלם הוותיק וקפטן הקבוצה, מוראד מגמאדוב, יחמיץ גם את המשחק בעקבות פציעה בגבו.
 

מוראד מגמאדוב. ככל הנראה לא יפתח בהרכב של פרדי דוד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מגמאדוב פצוע ועלול להיעדר מהמשחק בשבת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אם לא יגיע בלם זר למבחנים לפני יום שבת, צפויים לפתוח צמד הבלמים הצעירים ניצן דמארי ותומר אלבז. החלוץ, טל בן חיים, נעדר מהאימון עקב מחויבויות בצבא.