לפני כחודשיים הגיע יוסי שבחון להפועל באר שבע במטרה להפוך לבורג מרכזי בקבוצה, אך גם שני השערים שהוא הספיק לכבוש לא מנעו מקבוצתו החדשה למצוא את עצמה עמוק בתחתית. למרות זאת, שבחון בטוח שהקבוצה מבירת הנגב תשרוד בסופו של דבר בליגת העל.

"אני יודע מה מצפים ממני, אני נותן את כולי למועדון ומקווה שנצא מהמצב הזה", אמר שבחון בן ה-29 בראיון מיוחד ל-ONE. "האווירה פה טובה מאוד ומה שמאפיל על הכל זה המצב בטבלה. לאף אחד לא נעים לחזור בשבת הביתה אחרי הפסד ויש לנו מאבק חשוב להישאר בליגה".

הקשר החל את הקריירה בהפועל פ"ת ובגיל 24 עבר למכבי ת"א, במטרה להחליף את אבי נמני: "הטייטל הזה כנראה ישב לאנשים בגרון, כי ציפו ממני לניסים ונפלאות. אבל אם אנשים חשבו שאני אבוא ויום אחד אהיה אבי נמני, זו היתה טעות.

"אני לא רואה שיש מישהו שעושה את זה עד היום. הביאו עשרה חבר'ה שמרוויחים כמו שאבי הרוויח במכבי ומהם לא מבקשים להיות כמוהו. אם הייתי עולה לכל משחק במחשבה שאני צריך להיות אבי נמני, לא הייתי מתפקד".

יוסי שבחון, זכרונות מתל-אביב (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי שבחון, זכרונות מתל-אביב (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

בהתייחס למעבר מהצהובים לאדומים מתל אביב, אמר הקשר: "קיבלתי טלפון מאלי גוטמן שאמר לי 'בוא תשחק אצלי' וזו המחמאה הכי גדולה שקיבלתי באותה שנה. הרגשתי מהר אדום, הכרתי שם חברים נפלאים ואני לא מצטער על זה. אם הייתי מגיע להפועל בשלב יותר מוקדם, אולי הקריירה שלי הייתה מתפתחת למקום אחר, אבל זה הכדורגל".

שמעון ביטון וגיא לוי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שמעון ביטון וגיא לוי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שבחון התייחס לחילופי המאמנים בבירת הנגב: "העזיבה של ניר קלינגר הפתיעה אותי מאוד, אבל מהר מאוד התרגלנו לגיא לוי. שניהם מבינים ואוהבים כדורגל ולשניהם יש תכונה זהה שכל הזמן הם באים לקראת השחקנים. במיוחד בסגל צעיר זה חשוב, צריך מישהו שייתן להם את הביטחון וגיא הולך בקו המחשבה הזה".