אדוארדו לובוס. נפרד מהר מהצפוי (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אדוארדו לובוס. נפרד מהר מהצפוי (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

מאמן הפועל תל אביב, דרור קשטן, החליט כי השוער הצ'יליאני, אדוארדו לובוס, לא מתאים לקבוצה והורה להנהלה לשחררו. היום (רביעי) צפויה פגישה בין הנהלת האדומים לעורך דינו, ראובן נחום, כדי לסכם על גובה דמי הפיצויים שישולמו לשוער בן ה-30.

קשטן כבר גיבש רשימת מועמדים להחליפו, כאשר במהלך היום תשלח הפועל הזמנה רשמית לאחד מהם, השוער האוסטרי של קסאנטי היוונית, מיכאל גספורנינג, כדי שיגיע להיבחן במועדון.

גספורנינג בן ה-30, רשם 20 הופעות במדי הקבוצה שסיימה במקום התשיעי בליגה היוונית, ומחזיק גם בשלוש הופעות במדי נבחרת אוסטריה. שני השמות הנוספים ברשימה שגיבש המאמן הם השוער הבלגי, סטין סטיינן, והשוער הסרבי, ולאדה אברמוב.

סטיינן הורד בעונה החולפת לקבוצת המילואים של קלאב ברוז', קבוצתו החדשה של ליאור רפאלוב, לאחר שבמועדון גילו כי בני משפחתו יצאו במסע הכפשה נגד הנהלת המועדון וחבריו לקבוצה בפורומים של אוהדים ובכלי התקשורת.

בסוף העונה התיר סטיינן את חוזהו במועדון, בו היה אמור לשחק עד 2015, אולם מבחינה מקצועית הוא נחשב לשוער מוערך מאוד בבלגיה ומחזיק ברזומה מרשים של 30 הופעות בנבחרתו הלאומית.

מיכאל גספורינג (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מיכאל גספורינג. יקבל הזמנה להגיע למבחנים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אברמוב, מחליפו של סבסטיאן פריי בפיורנטינה האיטלקית בשנים האחרונות, נרכש על-ידי הוויולה ב-2006 תמורת למעלה ממיליון יורו, אבל לא הצליח להאפיל על הצרפתי הבינלאומי ולתפוס את אפודת השוער הראשון. הוא נכלל בסגל נבחרת סרביה ואף רשם במדיה שתי הופעות.

סטיינן (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סטין סטיינן. הסתכסך עם ברוז´, יגיע להפועל? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כל שלושת השוערים נחשבים לשחקנים חופשיים ובהפועל ינסו להנחית את שלושתם למבחנים, בתקווה שמביניהם יימצא השוער הראשון של האדומים לעונה הקרובה.

ולאדה אברמוב במדי פיורנטינה. מועמד לאדומים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
ולאדה אברמוב במדי פיורנטינה. מועמד לאדומים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך, היום צפויים מנכ"ל המועדון, ניר ענבר, החשב, ניר כץ, וחבר הדירקטוריון, דורון אוסידון, לגבש את התקציב הסופי של המועדון לעונת 2011/12, שצפוי לעמוד על בין 50 ל-60 מיליון שקלים.