גל חצור ותומר סיני. נשלחו למעצר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גל חצור ותומר סיני. נשלחו למעצר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

התפתחות מרעישה בפרשת הטיית המשחקים בהפועל פתח תקווה. ל-ONE נודע כי תומר סיני וגל חצור נעצרו ויעבירו את הלילה בתא מעצר. השניים יובאו היום לדיון בבית המשפט בראשל"צ שם יבקשו את הארכת מעצרם בחמישה ימים נוספים. מהמשטרה נמסר שנבדקת אפשרות שהם איימו על אנשים. יו"ר העמותה, דני לוי נשלח למעצר בית.  

המעצרים הגיעו לאחר שהשלושה עוכבו לחקירה ממושכת במשרדי מפלג ההונאה ביבנה. במהלך היום נחקרו השלושה שעות ארוכות בחשד להטיית משחקים, חוזים כפולים וקבלת דבר במרמה, וזאת דווקא כשהיה נדמה שהמשטרה מורידה את הרגל מהגז ומרימה את ידה מהחקירה.

כל השלושה נחקרו קרוב לעשר שעות כאשר החוקרים לחצו עליהם לשתף פעולה ולספר את כל אשר קשורה ידם לפרשה המסובכת הזו, שמעכירה את האווירה ומכפישה את שמו של המועדון שחווה רק מורדות בשנים האחרונות.

גל חצור ביקש את שירותיו של עו"ד אבי וכניש שישמש כפרקליטו בפרשה יחד עם עו"ד אבי חימי. כזכור וכניש היה אמור לגייס קבוצת משקיעים שניהלה מו"מ מול גל חצור בשבועות האחרונים אך העסקה לא יצאה אל הפועל ונפלה בשבוע שעבר. תומר סיני מצידו גייס את שירותיו של עו"ד אלי כהן.

גל חצור. צפה במשחק בקיבוץ עינת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
גל חצור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עו"ד אבי וכניש, אמר הערב ל-ONE: "גל חצור כופר בכל החשדות שנגדו וכמו שהוא כבר אמר לא פעם הוא לא היה מהצד שלקח אלא מהצד שנתן לקבוצה וייתכן מאוד שהמעצר הזה הוא איזשהו הליך שנועד להלחיץ אותו כאילו ליצור גרסה. חצור הגיע היום לחקירה על אף שלא הרגיש טוב שיתף פעולה באופן מלא כך שהמעצר הזה ממש לא ברור. 

הסכמתי לייצג את גל מכיוון שהבנתי מכל מה שקרה בשבועות האחרונים במהלך המו"מ עם הקבוצה שגל חצור פועל לטובת הפועל פתח תקווה. נאמר לי שמדובר בהיקף חומר נרחב והוא צריך לקבל את הסיוע המשפטי הכי טוב שיש לכן נגיע בצוות שרגיל לייצג בתיקים גדולים". 

כזכור, חקירת הטיית המשחקים של הקבוצה התפוצצה לפני כחודש כאשר מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר, הוזמן לחקירה בנוגע לחשדות המשטרה לפיהם נעשו בהפועל פתח תקווה פעולות לא חוקיות של הטיות משחקים. כמו כן צפריר נחקר גם אודות מענק הפיצויים הגדול שקיבל מאמן הקבוצה לשעבר, יובל נעים, לאחר שעזב את פתח תקווה למרות שלא היה כזה בסעיף שלו. באותו היום גם נעים עצמו נחקר והשניים שוחררו לביתם לאחר מספר שעות.
 

דני לוי (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דני לוי. נשלח למעצר בית (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בהמשך החקירה זימנו במפלג ההונאה את צפריר לחקירה נוספת כשבנוסף גם גל חצור, איציק שאקי ויניב לוזון הוזמנו לתשאול וחקירה של מספר שעות לפני ששוחררו לביתם. בין היתר המשטרה חקרה גם את משחקי האימון שקיימה הקבוצה באילת נגד קבוצות רוסיות במהלך העונה.