מוליכת ליגת העל, עירוני קרית שמונה, אירחה אמש (שבת) את הפועל אשקלון במסגרת המחזור השביעי של ליגת העל והקבוצות נפרדו ב-2:2. למרות יתרון מוקדם של האורחים משער נפלא של ערן לוי הקריה חזרה למשחק ואף לחצה את אשקלון שחילצה נקודה בזכות יכולת טובה של שוער הקבוצה ושתי הצלות גדולות מקו השער של קובי מוסא. למרות איבוד הנקודות קרית שמונה נותרה במקום הראשון לאחר שמכבי חיפה לא השכילה לנצח.

בלם הקבוצה, יניב לביא, מרוצה מהיכולת שהציגה קבוצתו: "אני חושב ששיחקנו הרבה יותר טוב מאשקלון במיוחד בחצי השני. אני לא יודע אם זה פייר אבל הם עשו שני שערים משני מצבים". על כובש הצמד ערן לוי אמר הבלם: "ערן כבש שני שערים של המון כישרון ומגיע לו כל הכבוד על כך". אגב, גם יניב כבש אמש, לראשונה העונה, לאחר ערבוביה ברחבת אשקלון.

עבור קרית שמונה מדובר באיבוד נקודות ראשונות העונה בבית, ושוב לא הצליחה הקבוצה לנצח במסגרת המחזור השביעי של העונה כפי שלא צלחה לנצח במחזור זה כבר 4 שנים. יניב לביא התייחס לאיבוד הנקודות הראשונות ואמר: "לחצנו את אשקלון ברוב שלבי המשחק. אנחנו מרוצים מהדרך אבל לא מהתוצאה הגענו ל4-5 מצבים של שער בטוח והכדור לא נכנס".

בקריה השיקו קמפיין נגד אלימות על מנת לעודד את הקהל המקומי להתנהגות ספורטיבית. אוהדי הקריה הגיעו במספרים גדולים מהרגיל (כ-2,500) ועל כך אמר קפטן הקריה: "מגיע לקהל שלנו צל"ש על הדחיפה שהם נתנו לנו. אנחנו מאוד מרוצים מהם ומקווים שימשיכו לתמוך ולעודד אותנו".

לביא בעימות גזל. הורחק ולא ישחק מול חיפה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
לביא וגזל. הקפטן לא מבין על מה ההרחקה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בתוספת הזמן של המשחק הורחק הבלם לאחר עימות עם רביד גזל. "אני לא יודע למה האדום", אמר לביא, "היה פאול ורצתי לשם, הוא תפס אותי בצוואר וניסיתי להשתחרר ולהזיז אותו, לא הגיע לי לקבל אדום".

בקריה נשמו לרווחה נוכח העובדה כי הבלם לא ישחק במסגרת גביע הטוטו ביום שלישי מול מכבי חיפה ויעמוד לרשות הצוות המקצועי במסגרת המחזור השמיני מול הפועל עכו. מי שצפוי לשוב לאימוני קרית שמונה לאחר היעדרות ממושכת הוא החלוץ תומר סויסה, בוגר מחלקת הנוער של המועדון שהחלים מפציעה.