בלעדי: יו"ר מכבי פ"ת, שינו זוארץ, הודיע כי הוא עוזב את הקבוצה ולמעשה מפסיק את פעילותו כיו"ר הקבוצה.

זוארץ אמר בכאב: "לאחרונה התפתחו אצלי בעיות בריאות אשר מדירות שינה מעיני ופוגעות בתפקודי היומיומי" .

"לאחר לבטים רבים ולא מעט התייעצויות, החלטתי כי לטובתה של מכבי פ"ת, עדיף שאפנה את מקומי ולכן החל מהיום, אינני משמש עוד כיו"ר הקבוצה".

"אמשיך לתמוך מהצד ככל שאוכל", המשיך זוארץ, "אמשיך להיות חבר הנהלה".

עוד אמר זוארץ: "בנימה אישית, אני מודה לכל אחד ואחד מכם על שנים של עשיה משותפת ומאחל לכם ולקבוצה המון הצלחה בהמשך".

היו"ר עמוס לוזון הגיב ואמר: "זה יום עצוב, מדובר באדם יקר וקרוב אליי. בעיות הבריאות הכריעו והחלטנו שהוא ינוח מהעיסוק היום-יומי. הוא ימשיך להיות חלק בלתי נפרד מעמוס לוזון וממשפחת לוזון. הוא נכנס לי ללב. בשלב זה אני לא ממנה יושב ראש לקבוצה".

"זה יצריך ממני הרבה יותר זמן כי הוא טיפל ב-95 אחוז מהדברים. מאחלים שהוא יחלים במהרה והכל ישוב על מקומו בשלום". 

שינו זוארץ. סוף תקופה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שינו זוארץ. סוף תקופה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שינו זוארץ היה ידוע כאיש ניהול מוערך במכבי פ"ת. הקבוצה של הלוזונים תמיד היתה ידועה ככזו שמצליחה להתנהל בתקציב סביר, כקבוצה צמרת.

זוארץ הגיע לשורות הניהול של מכבי פ"ת כאשר הוא היה מעורב גם בעסקים המוצלחים האחרים של עמוס לוזון.

זוארץ בן ה-39 מונה לתפקיד בדצמבר 2005, הוא הגיע לאחר שהיו"ר המיתולוגי הקודם, אבי לוזון, עזב את התפקיד כדי להתמודד בבחירות לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל - בחירות בהן זכה בסופו של דבר.

עמוס לוזון עם שינו: &"אדם יקר&" (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עמוס לוזון עם שינו: &"אדם יקר&" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בתקופתו של זוארץ המשיכה מכבי פ"ת במדיניות של טיפוח שחקני נוער ושאר צעירים ומכירתם - דוגמאות לכך ניתן למצוא בעסקאות של עומר גולן ועומר דמארי.

זוארץ נפרד מהשחקנים, ניצן דמארי: "אין אחד שלא אוהב אותו"
שינו זוארץ הגיע למתחם האימונים של הקבוצה לפני תחילת אימון הערב ואסף את השחקנים והודיע להם אישית על עזיבתו. המראות שנראו בחדר ההלבשה היו מראות של הלם גדול והשחקנים הסתכלו אחד על השני כלא מאמינים ולא הוציאו מילה כמה דקות.

לאחר האימון בלם הקבוצה, ניצן דמארי, אמר לכתבנו, עומרי תבור בעקבות הודעתו של שינו זוארץ: "זה יום קשה לנו השחקנים ולמכבי פתח תקווה בכלל. שינו הוא אדם טוב ואהוב על כולם שאין אחד שלא אוהב אותו. זה מאוד עצוב שהוא עוזב אותנו ואני רוצה להגיד לו שאנחנו כולנו מאחוריו ורוצים לראות אותו פה כמה שיותר למרות שעזב וגם מקווים שהוא יחזור אלינו כי זה קשה ולא ניתן למצוא לו תחליף".

ניצן דמארי. לראשונה בקריירה ישחק נגד אחיו הצעיר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ניצן דמארי. &"יום קשה לנו&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

חלוץ הקבוצה ונבחרת, טל בן חיים, הוסיף ואמר: "זה כואב לנו מאוד ועצוב לנו לשמוע את זה. שינו היה כמו אבא בשביל כל השחקנים. הוא אמר לנו שהוא לא הולך לשום מקום אלא רק זז טיפה הצידה וחבל לנו מאוד על כך. שינו זה אחד שתמיד אפשר לפנות אליו בכל צרה ובכל זמן גם ברגעים קשים וגם ברגעים טובים. קשה לנו מאוד עם ההחלטה שלו אבל אנחנו מבינים, מכבדים אותה ותומכים בו בכל החלטה שהוא יקבל.

זה לא סוד שעומר גולן ואני היינו מאוד קרובים אליו. עצוב לי אישית שהוא הולך אבל אם הוא חושב שזו ההחלטה הנכונה בשבילו וזה הדבר הנכון לעשות אני מאחל לו רק טוב".

טל בן חיים. &"שינו הוא כמו אבא בשביל השחקנים&" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים. &"שינו הוא כמו אבא בשביל השחקנים&" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם זה ישפיע על הקבוצה השיב: "אני מקווה שזה לא ישפיע על הקבוצה כי הדבר האחרון ששינו רוצה שזה יפגע בקבוצה. אנחנו מקווים שהוא יראה אותנו ולא יתאכזב. אנחנו רוצים להעניק לו רק נחת מהקבוצה ואת זה אנחנו יכולים להביא בתוצאות והישגים".

אקס בית"ר, רומולו נחת בארץ, עשוי להצטרף לקבוצה
החלוץ הברזילאי, רומולו, ששיחק בעברו בבית"ר ירושלים נחת בארץ והוא עשוי להצטרף למכבי פתח תקווה. החלוץ ששיחק במועדון מהבירה בעונת 2007-2008 וכבש 12 שערים לקח חלק באימון הקבוצה ואף הציג יכולת טובה אך עדיין לא התקבלה לגביו החלטה. רומולו יחזור הלילה לבלגיה ועדיין לא ידוע מתי יחזור לארץ.


הקשר הזמבי הנבחן, פליקס קטונגו, לא יוחתם בקבוצה אשר ממשיכה בחיפושיה אחר חיזוק לאחר שבמהלך הקיץ האחרון עזבו אותה 12 שחקנים והצטרפו רק חמישה. בלבול מחפש שלושה שחקנים בעמדות מפתח: בלם, קשר אחורי וחלוץ וכן שחקן נוסף שיעבה את הסגל הקצר של המלאבסים. אין חדש בעניינו של הקשר הסלובני, נסטיה צ'ה, שמתאמן עם הקבוצה בשבועיים האחרונים ועתידו יוכרע לאחר שסוכניו של השחקן, ויקי ואקנין וניר אמיר, ייפגשו עם בעלי הקבוצה, עמוס לוזון.

רומולו. הותיר רושם טוב (צילום: מערכת ONE)
רומולו. נחת בישראל ועשוי להצטרף למכבי פ&"ת | צילום: מערכת ONE

הקשר הקרואטי, מריו צ'ארביץ', נחת מבלגיה עם חפציו האישיים אך לא לקח חלק באימון והוא צפוי לחזור לאימונים מלאים וסדירים כבר מחר.

הקשר הצרפתי, סבסטיאן סנסוני, הוצא במהלך האימון בטענה שלא התאמן מספיק ברצינות.