מכבי חיפה חזרה אתמול בבוקר (שבת) למציאות הישראלית והחלה את הכנותיה למשחק גביע הטוטו  הערב ב-19:00 מול קרית שמונה.

האווירה היתה קשה, במיוחד אחרי ההדחה מאירופה ואחרי הנחיתה הקשה אתמול במהלכה קומץ של אוהדים בא בטענות לראשי הקבוצה ולמאמן, אלישע לוי.

בתחילת האימון לוי כינס את השחקנים ואמר להם: "אני מבקש מכם להימנע מלדבר בגנות המועדון ואני מצפה שתעמדו בזה. זה הזמן להתלכד ולהיות יחד ואני מצפה שלא תתפרקו ברגעים הקשים הללו".

לוי הוסיף: "היינו צריכים לעבור את דינמו מינסק, במיוחד אחרי שהשגנו יתרון ושער חוץ, אבל לא תיפקדנו והפסדנו. יש דברים שנצטרך בהמשך לתקן ואני מאמין שנעשה זאת".

לוי לא יעמוד על הקווים בגלל שישתתף באזכרה לאביו המנוח ובהיעדרו יאמן את הקבוצה עוזרו, גיאורגי דרסיליה. מי שהגיעו לעודד ולתמוך הבוקר היו המנכ"ל, איתמר צ'יזיק, הדובר דודו בזק ואיך לא, האוהד הוותיק ג'ורג וסילי, שחגג יום הולדת 58.

אלישע והשחקנים. הראש כבר בהפועל ר"ג (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי מדבר עם השחקנים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בקרב אנשי המועדון יודעים היטב שיש לעצור את כדור השלג. בחיפה מודעים לכך שהאוהדים כועסים על המכירה הסיטונית של שחקנים בכירים לחו"ל ואי מילוי החלל על ידי שחקנים בעלי רקורד למעט איגנסיו קאנוטו, שעדיין רחוק מלהיכנס לנעליו של ג'ורג' טשיירה.

קאנוטו מתקשה להתחבר לקבוצה, במיוחד בגלל חוסר תקשורת עם יתר השחקנים שממש לא "מחזיקים" מהבלם.

חיפה מודעת לצורך להתחזק ויפה שעה אחת קודם. השוק הישראלי אינו רווי בשחקנים והאופציה היחידה כרגע היא להשתחרר משחקן זר ולהביא זר אחר.

קאנוטו. פתח לראשונה בהרכב (האתר הרשמי של מכבי חיפה) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
קאנוטו. פתח לראשונה בהרכב (האתר הרשמי של מכבי חיפה) (ONE) | צילום: מערכת ONE

לוי תירגל את ההרכב לקראת קרית שמונה, כאשר מספר שחקנים יקבלו מנוחה. ולדימיר דבאלשווילי ופיטר מסיללה זומנו לסגלי הנבחרות של ארצם ולא ישחקו. גם עלי עותמן הפצוע לא ישותף.

הרכב משוער: אמיר אדרי, אייל משומר, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, סארי פאלח,  אדריאן סילבה, ג'ון קולמה, אייל גולסה, יניב קטן, אלכסנדר זהבי ותומר חמד.