לואיס פרננדז. עדיין מושעה מתפקידו (צילום: מערכת ONE)
לואיס פרננדז. עדיין מושעה מתפקידו | צילום: מערכת ONE

למרות הודעתו של מאמן הנבחרת לואיס פרננדז על פיתרון בעית ההשעיה שלו מול פיפ"א בעקבות הסדרת החוב לקבוצתו בעבר, אל ריאן הקטארית, בהתאחדות הכדורגל העולמית מבהירים היום שההשעייה כרגע נותרה בעינה.

מדוברות פיפ"א נמסר בנושא ל-ONE: "לא קיבלנו אישור מאנשי אל ריאן שהנושא הוסדר. עד שנקבל את האישור הזה ההשעיה בעינה. מחר נדע יותר, אחד הצדדים אומר כרגע שהדברים סגורים אז יש סיכוי שבימים הקרובים הכל יסגר. בכל מקרה לא קיבלנו שום מידע מאל-ריאן".

בהתאחדות לכדורגל מסרו בתגובה קצרה: "מאימינים שפיפ"א תודיע שהנושא יוסדר עד יום שישי".

מוקדם יותר, פרננדז הצהיר שהבעיה נפתרה
כזכור, לפני כ-10 ימים, ב-20 בפברואר, נפגש המאמן עם ראשי ההתאחדות וקיבל ארכה עד ליום שישי הבא (4/3) כדי להסדיר את ענייניו הכספיים מול קבוצת אל ריאן בקטאר ולהסיר את השעייתו הבינלאומית.

המאמן הסביר את עמדתו בנושא ההודעה שקיבלה ההתאחדות מפיפ"א וקיבל ארכה מיו"ר ההתאחדות בכדי לדאוג שהשעייתו תבוטל. פרננדז טען בשיחה כי הוא לא צריך לשלם את הכסף לקבוצה מקטאר, היות והוא לא קיבל מהקבוצה את הכסף שמגיע לו.

פרננדז עצמו פירסם היום (ד') הודעה רשמית מטעמו ובה אמר: "לאור העובדה שפיפ"א לא הסכימה להעניק לי זמן נוסף כדי להסדיר את ענייני, הייתי חייב לפתור זאת מוקדם ככל האפשר וזאת על מנת שלא להיות מושעה ולא לעזוב את הנבחרת שלי - דבר שלא רציתי לעשות בשום אופן".

לואיס פרננדז ודוד מרטין. &" (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
לואיס פרננדז ודוד מרטין. &" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"פתרתי את בעיית ההשעייה שלי מול פיפ"א. בכל הקריירה שלי כיבדתי את התחייבויותיי ואמשיך לנהוג כך עד סוף הקריירה שלי. אני תקווה גדולה כי ההליך המשפטי שאני מנהל בשוויץ יסתיים בצורה חיובית עבורי.

"אני מקווה שמעכשיו כולם יהיו מאוחדים סביב הנבחרת. כולנו צריכים להאמין בסיכויי העלייה שלנו. אני רוצה להודות לאלה שתמכו והאמינו בי, ובמיוחד ליו"ר ההתאחדות שלי - אבי לוזון".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, הגיב על הנושא עוד לפני הודעת ההסתייגות של פיפ"א: "אני שמח שהעניין נפתר, עכשיו אנחנו ממתינים להודעה רשמית מפיפ"א. כולנו מאחורי לואיס והנבחרת במטרה אחת ברורה - להשיג שש נקודות בשני המשחקים הקרובים מול לטביה וגיאורגיה. אני מאחל בהצלחה ללואיס ולנבחרת, כי הצלחה של לואיס זו הצלחה של כל עם ישראל".

אבי לוזון. &"מחכה להודעה הרשמית&" (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אבי לוזון. &"מחכה להודעה הרשמית&" (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

החוב שהחל את כל הבלאגן
כזכור, אחרי שפרננדז סיים את תקופת האימון שלו באספניול בעונת 2003/04, הוא לקח שנה אחת של הפוגה והחל לאמן בקטאר בקבוצת אל ראיין. הצרפתי שהה בנסיכות מספר חודשים ולאחר מכן עבר לבית"ר ירושלים של ארקדי גאידמק.

מאז מנהל הצרפתי קרב משפטי נגד הקבוצה. עם מעברו לבית"ר בעצם התחייב מאמן נבחרת ישראל לפצות את הקטארים. הקבוצה טוענת שסכום הפיצוי עומד על כ-400 אלף יורו, סכום שעל פי הטענות אמור היה לעבור בתוך 60 יום ולא עבר עד היום, לכאורה.

פרננדז בקטאר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פרננדז בקטאר (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ב-2008 התלוננן הקטארים בארגון פיפ"א שהחליט לחייב את פרננדז לשלם את הסכום. גם ב-2009 פנתה הקבוצה לארגון, הפעם בבקשה לפתיחת הליכים בעקבות אי התשלום.