שתי קבוצות, שני עולמות שונים. בית"ר ירושלים גברה הערב (שבת) 0:1 על הפועל חיפה באצטדיון ר"ג, במשחק שהקפיץ אותה, לפחות באופן זמני, למקום השני והעמיק מנגד את הצרה הצרורה בא נמצאת יריבתה.

כ-4,500 אוהדים, רובם ככולם אוהדי בית"ר, שתקו ב-25 הדקות הראשונות כמחאה על כך שלאו הורשו לכניס אביזרי עידוד, אך האמת שהיכולת במחצית הראשונה של שתי הקבוצות היתה ראויה לשתיקה ארוכה יותר.

בדקה ה-51, הגיע השער היחיד במשחק, ועוד איזה שער. אבירם ברוכיאן העביר כדור רוחב יפה לעמית בן שושן, מלך שערי הקבוצה העונה מסר בנגיעה יפה במיוחד לדן אייבינדר, שבעט עם כל הלב לרשת של רן קדוש וסידר 3 נקודות יקרות.

אלון תורג'מן, חלוץ מכבי חיפה, ששמו הוזכר כמועמד לבית"ר, הגיע למשחק וצפה בו, אך עדיין מוקדם לדעת מה זה אומר לגבי ההמשך והאם החלוץ אכן יצטרף לקבוצה של נעים.

שחקני בית"ר חוגגים ניצחון שלישי (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית"ר חוגגים ניצחון שלישי (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בהפועל חיפה של ניצן שירזי ויואב כץ, יצטרכו לעשות חושבים לאחר ההפסד, הרביעי מפתיחת העונה ומאזן שערי הזכות שלה: שער ליגה בודד.

הקהל של בית&"ר חוגג (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
הקהל של בית&"ר חוגג (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
ההצגה השניה באצטדיון ר"ג החלה, אחרי ה-1:1 בדרבי של פ"ת בשיפוטו של אסף קינן ולעיני 4,500 צופים. ב-25 הדקות הראשונות אוהדי בית"ר לא עודדו  במחאה על כך שלא הורשו להכניס אביזרי עידוד.

ערן לוי בא לצפות באקסית (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי בא לצפות באקסית (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה התשיעית הגיעה בית"ר למצב הראשון. סטיבן כהן עשה מהלך נפלא באגף שמאל, בעט לשער, אך קדוש עצר. את הריבאונד מסר כהן אחורה לברוכיאן, אך בעיטתו חלפה ליד הקורה.

יוסי דורה מול סטיבן כהן (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
יוסי דורה מול סטיבן כהן (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

למעט חצאי-מצבים בשני הצדדים, שתי הקבוצות לא ממש הצליחו להגיע למצבים מסוכנים והמשחק ממש לא התעלה לרמה גבוה. בדקה ה-42 הגיעה הפועל חיפה למצב המסוכן הראשון. סטפן דנקוביץ' קיבל כדור טוב על ה-16, התהלך שניים-שלושה צעדים וניסה לסובב לרחוק, אך החטיא את המסגרת.

מחצית שניה
אחרי ארבע דקות בלבד בחצי השני, ספג חלאילה את הצהוב הראשון במשחק.

דקה 51, 0:1 לבית"ר ירושלים - התקפה יפה של בית"ר העניקה לצהובים-שחורים את היתרון. אבירם ברוכיאן מסר רוחב, עמית בן שושן הוסיף טאץ' גאוני ואייבינדר הגיע מאחור ובעט טיל לרשת של קדוש.

אייבינדר מפציץ את קדוש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אייבינדר מפציץ את קדוש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

נעים עם הקהל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
נעים עם הקהל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-54 ניצן שירזי ערך את החילוף הראשון שלו, כשהוציא את חנן ממן והכניס את הישאם כיוואן. חצי דקה אחרי כניסתו, כבר סחט כיוואן קרן. בדקה ה-57 יצא דנקוביץ' ונכנס מיכאל זדנברג. בדקה ה-65 סיים שירזי את חילופיו עם הכנסת אלי אלבז על חשבון רן אבוקרט.

בדקה ה-78 היה קרוב כיוואן לשער ליגה ראשון, אך בעיטתו חלפה בסמוך לעמוד של אריאל הרוש. דקה לאחר מכן עמית בן שושן פרץ יפה, ניסה לסובב לפינה הרחוקה, אך פיספס במעט את המסגרת.

ריקן מול חלאילה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ריקן מול חלאילה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-82 נכנס אופיר קריאף וכבר אחרי חצי דקה מצא עצמו בודד בחרבה, בעט בעוצמה, אך פגש את הרשת החיצונית. בדקה ה-83 פיספס זנדברג בחצי צעד את הכדור והחמיץ הזדמנות ענקית ל-1:1. בדקה ה-92 הגיע שי חדד להזדמנות ענקית, אך מסר לידי רן קדוש.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אלי דסה, תומר בן יוסף, מיגל פורטיז'ו, אבי ריקן, דן אייבנדר, אביתר ברוכיאן (אופיר קריאף, 82), שי חדד, אבירם ברוכיאן, סטיבן כהן, עמית בן שושן (לירון דיאמנט, 94).

הפועל חיפה: רן קדוש, מועיין חלאילה, ליאור ז'אן, גולן חרמון, שרון לוי, רן אבוקרט (אלי אלבז, 65), יוסי דורה, חנן ממן (הישאם כיוואן, 54), רועי שוקרני, אמוס קולי וסטפן דנקוביץ' (מיכאל זנדברג, 57).