שי אהרון חוגג: "האוהדים שלנו מדהימים" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שי אהרון חוגג: "האוהדים שלנו מדהימים" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הפועל קטמון העפילה אתמול (שלישי) לליגה א' לאחר ניצחון מרשים 1:3 על מכבי שעריים בטדי.

המשחק של קטמון מול שעריים הביא לטדי כ-4,000 אוהדים אדומים נלהבים שדחפו את קבוצתם, עזרו לה לחזור מפיגור ולהשיג את הכרטיס המיוחל לליגה א'. במשחק עצמו בלט מעל כולם כפיר מלול.

החלוץ הוותיק של הקבוצה, שי אהרון, נשמע נרגש כשאמר ל-ONE: “ההרגשה מדהימה, למתבונן מהצד זה נראה תמוה שיש כזו התרגשות מקבוצה בליגה ב', אבל שקבוצה מירושלים מביאה באמצע שבוע מעל 4,000 איש ומציגה כדורגל ברמה כזו, זה לא דבר של מה בכך".

אהרון המשיך: "במדינה כמו שלנו, שכולם מתלוננים על הדלק ועל השחיתות, יש מי שנמאס לו להתלונן והחליט לעשות מעשה וזה מעורר כבוד. אם הצלחנו להשפיע במעט זה משהו גדול. כנראה שאני אחד היחידים שהדרך בשבילו לא פחות חשובה מהתוצאה וכשהתוצאה כל כך טובה זה אפילו עוד יותר גדול". 

אהרון התייחס לחברו לחוד, כפיר מלול, והודה: “אמרתי לו כל השנה שאני יותר מאוכזב בשבילו מאשר שמח. עם הפוטנציאל שיש לו ברגליים הוא היה חייב לפתח קרייירה מקצוענית, הוא אחד השחקנים שייותר נהניתי לשחק איתם וכבר שיחקתי עם שחקנים גדולים. אני מאחל לו שבשנים שנותרו לו בכדורגל הוא ימשיך ליהנות ולהציג יכולת כזו".

בית&"ר שמשון -  הפועל ירושלים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
בית&"ר שמשון - הפועל ירושלים (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

החלוץ החמיא לקהל: "זה דבר מדהים. גברים, נשים, ילדים וילדות יש שם הכל. גם כשאנחנו נקלעים לפיגור הם מעודדים ודוחפים אותנו להצליח, הם יודעים שהשחקנים נותנים הכל ומחזירים לנו על זה, ובענק".

לסיום, התייחס אהרון לשנה הבאה: “לפני שנתחיל להתכונן ננסה לגשר על הפערים ולעשות קבוצה אחת להפועל ירושלים. אני ממש מקווה שיוסי סאסי לא יפספס גם את תההזדמנות הזאת. כולי תקווה שנצליח לנצל את חלון ההזדמנות הקצר הזה ואם לא אז פנינו לליגה א'”.

שי אהרון חוגג (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שי אהרון חוגג (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה נוסדה בשנת 2007 על ידי אוהדי הפועל ירושלים שהסתכסכו עם הבעלים של הקבוצה, ויקטור יונה ויוסי סאסי. הקבוצה הוקמה על בסיס קבוצת הפועל מבשרת ציון/אבו גוש שעמדה על סף פירוק ולאחר מכן שונה שמה להפועל קטמון/מבשרת ציון.

אחרי שנתיים שהקבוצה לא הצליחה להתרומם היא פורקה והוקמה קבוצה חדשה תחת השם הפועל קטמון ירושלים. הקבוצה נרשמה לליגה ג' וכבר בשנתה הראשונה עלתה לליגה ב' ולאחר שנה בלבד הצליחה לעלות גם לליגה א'.

אמיר גולה ליאור זאדה (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אמיר גולה ליאור זאדה (ONE) | צילום: מערכת ONE

שתי קבוצות נוספות שהבטיחו את עלייתן לליגה א' הן בית"ר כפר סבא שתסיים ראשונה במחוז דרום א' של ליגה ב' ודליית אל כרמל שהבטיחה את ראשות ליגה צפון ב'.