בעוד פחות משבוע, ביום ראשון ב-20:50, יעלו מכבי והפועל ת"א לדרבי הראשון של העונה, כשבוע לאחר ששתי הקבוצות איבדו נקודות, הצהובים ב-3:0 כואב להפועל עכו והאדומים ב-0:0 הביתי (בר"ג) מול הפועל ניר רמה"ש.

חלוץ הפועל ת"א, טוטו תמוז, מוכן למשחק הגדול ומספר על ההכנות שלו ושל חבריו: "יש רגשות מעורבים אחרי התיקו מול רמה''ש, אנחנו ומכבי מגיעים באותה רמת משחק לדרבי הזה. כל קבוצה תבוא כדי לנצח ומצידנו נצטרך להוכיח שמגיע לנו לנצח את הדרבי".

"משחק אחד לא יכריע עונה שלמה כי בכל זאת יש עוד דרך ארוכה. אנחנו כרגע במקום הראשון וצריך לשמור עליו לאורך זמן ולא רק למשחק אחד או שניים. אני רוצה להאמין שהמסורת של השנים האחרונות תישמר ולא נפסיד בדרבי, כבר מהשבוע שעבר אנחנו, השחקנים, מדברים על המשחק הזה, נעשה הכל כדי להעניק את הדרבי לאוהדים האדומים", סיכם החלוץ.

טוטו תמוז. היום. מבטיח להילחם (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
טוטו תמוז. היום. מבטיח להילחם (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שטראובר: "מטרה נעלה"
דבריו של תמוז, היו חלק מאירוע השקת אצטדיון כדורגל "סופרגול" לילדי "אור שמחה" שנערך בכפר חב''ד. ילדי הפנימייה זכו לפגוש את כוכבי ליגת העל ולערוך מולם משחק ידידותי שהסתיים ב-2:2 כשהשופט אלון יפת מנהל את המפגש. בין השחקנים ניתן היה לראות את טוטו תמוז, דוד רביבו, לירן שטראובר, עומר גולן, כפיר אדרי, אוהד כהן, תמיר כהן, עומר דמארי, לירון דיאמנט טל בן חיים, אייל משומר, אייל גולסה ועוד.

השקת אצטדיון הכדורגל "סופרגול" נערכה בהנחייתו של בוני גינצבורג והמגרש במקום הוקם בהשקעה של כ-80,000 ש"ח ע"י בועז דקל, בעלי חברת PMI זכיינית הסופרגול, עבור ילדים בסיכון וממשפחות מצוקה מכל רחבי הארץ הזקוקים למסגרת חוץ ביתית.

תמוז עם הילדים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
תמוז עם הילדים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

קשרה של מכבי חיפה, תמיר כהן, התייחס לאירוע: "חשוב לתרום לקהילה במיוחד לילדים בפנימיות כאלה. זה משמח אותם מאד ושווה הרבה. מבחינתנו זה המעט שאנו יכולים לעשות אם זה לתרום שעה וחצי ביום, זה נחמד מאד. היה משחק מהנה עם הילדים והכי חשוב היה לראות אותם מחיכיים בסוף היום הזה".

גולסה, משומר, גולן, כפיר אדרי, בן חיים ורביבו (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
גולסה, משומר, גולן, כפיר אדרי, בן חיים ורביבו (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

שוער מכבי פ''ת , לירן שטראובר, שגם היה חלק מהאירוע, אמר: "עוד פרוייקט מיני רבים מבית היוצר של סופרגול ובוני גינצבורג. זאת מטרה נעלה לדאוג למגרש כזה יפה בשביל ילדים כדי שתהיה להם אמביציה ורצון להצליח. כשהם עולים לשחק במגרש כזה זה נותן להם הרבה רצון. לכל מקום יש את הייחוד שלו והבעיות שלו. באופן אישי כיף לי להגיע לכל מקום ולהעניק מעצמי כמה שיותר כדי לשמח אחרים".

בוני גינצבורג נואם בטקס (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
בוני גינצבורג נואם בטקס (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

טוטו תמוז, לא זכה לעלות על כר הדשא הסינטטי אך למרות זאת הוא הצליח לשמח ולרגש מספר רב של ילדים: "היה חשוב לי לבוא לכפר חב''ד ולשמח את הילדים. כיף שבנו להם מתקן יפה כל כך כאן. אני תמיד שמח להיות שותף באירועים האלה. באופן אישי סיפור החיים שלי מתחבר לילדים שכאן, חשוב לנו לעזור ולתת מילה טובה לילדים. יש הרבה דרכים להצליח ואני מקווה שהם יעבדו קשה ויצליחו. אין לי ספק שעם הרבה אמונה ותמיכה יכול לצאת מכאן שחקן כדורגל בעתיד".

השחקנים בתמונה קבוצתית (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
השחקנים בתמונה קבוצתית (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
אייל גולסה לא מכניע אפילו ילד... (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה לא מכניע אפילו ילד... (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
עומר גולן מנסה כוחו בנגיחה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן מנסה כוחו בנגיחה (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
הילדים והגביעים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
הילדים והגביעים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
השחקנים על אזרחי לאחר המשחק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
השחקנים על אזרחי לאחר המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
דמארי, דיאמנט, אדרי, גולן (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
דמארי, דיאמנט, אדרי, גולן (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
משומר, גולסה ואלון יפת באירוע (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
משומר, גולסה ואלון יפת באירוע (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE