אופירה אסייג ודורון ג´מצ´י ב-102FM (צילום: מערכת ONE)
אופירה אסייג ודורון ג´מצ´י ב-102FM | צילום: מערכת ONE

אופירה אסייג ודורון ג'מצ'י הגישו לכם את תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), רדיו גלי ישראל (102.5FM, 89.3FM ו-106.5FM) וכן בתחנת רדיו קול הים האדום.

התוכנית משודרת מדי ערב מ-18:00 עד 20:00 וכן, ניתן לשמוע אותה גם כאן אצלנו באתר.

ערב אירופאי-ישראלי גדוש והיסטורי מחכה לנו וכמובן שהיינו בכל המגרשים ועדים לכל ההתרחשויות במחזור הראשון בשלב הבתים בליגה האירופית.

התחלנו במכבי ת"א שתתארח באיסטנבול העויינת וברקע היחסים הבעייתיים בין ישראל לטורקיה. החניכים של איווניר באים במומנטום טוב אבל התעסקו בהמון דברים חוץ מכדורגל ונברר מה צפוי להיות בסופו של יום. שוחחנו עם שליח רדיו חיפה ורדיו תל אביב 102 לטורקיה, יוסי פרץ ארי, שכבר נוכח באצטדיון הסופר ביתי של בשיקטש, אינונו באיסטנבול, וראה את עשרות השוטרים עם הווסטים הכתומים שכבר נמצאים במגרש ומתכוננים למפגש הטעון.

אבטחה כבדה מקבלת את פני מכבי תא (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אבטחה כבדה מקבלת את פני מכבי תא (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

ניר ענבר: שיגיע שחקן ראוי טביב יכניס את היד לכיס
באותה השעה, בבלומפילד, הפועל ת"א שיחקה מול ראפיד בוקרשט שניסתה להציק לה קצת מול הקהל האדום כשדרור קשטן ניסה להתחיל עוד מסע אירופאי מרשים, עם סלים טועמה. ביררנו מה המצב של האדומים קצת לפני המשחק. דיברנו עם זוהיר בהלול מבלומפילד שסיפר על המצב באצטדיון ביפו. מנכ"ל הפועל ת"א, ניר ענבר, סיפר על המשחק מול ראפיד בוקרשט, מצבה של הקבוצה והחוב למכבי נתניה. 
"יש התרגשות, על אף שהפועל היא כבר מועדון גדול באירופה. הסידורים פה הם קפדניים, מוודאים פה כל דבר, החל משלטים ועד מביאי כדורים, זו תעשייה שמגלגלת כל כך הרבה כסף ואין מקום לטעויות".

ניר ענבר: &"שיגיע שחקן שראוי לקבוצה לא תהיה בעיה כספית&" (צילום: מערכת ONE)
ניר ענבר: &"שיגיע שחקן שראוי לקבוצה לא תהיה בעיה כספית&" | צילום: מערכת ONE

"אלי טביב צריך להגיע כל רגע לאצטדיון. חייבים להתסכל על העובדות כפי שהן, טביב הביא להפועל כל שחקן שהקבוצה רצתה, שיביאו שם של שחקן שראוי ללבוש את החולצה של הפועל לא תהיה בעיה להכניס את היד לכיס. התקציב הוא בין 60-70 מיליון שקלים. טביב הגיע לקבוצה להרבה שנים מתוך מטרה להשאיר את הפועל ת"א המועדון מספר 1 בארץ".

ענבר גם התייחס לחוב של הקבוצה למכבי נתניה: "החוב זו סוגיה משפטית שצריך לבדוק את הסכומים המדויקים, מכבי נתניה תקבל כל שקל שמגיע לה".

ליאור רפאלוב: הכדורגל הבלגי טוב יותר, גם השנה חיפה אלופה
לקינוח הפסטיבל הזה מכבי חיפה תשחק מול טון קאנן ו-א.א.ק. לרנקה בקרית אליעזר כשהמשבר בה היא נמצאת יכול להיפתר עם שלוש נקודות במסגרת האירופית. ליאור רפאלוב עלה לשידור, סיפר על החיים בבלגיה ונתן את דעתו על המצב של חיפה.
"הכול פה מתוקתק, יש לנו לוח זמנים מאוד מפורט, יומיים שלושה לפני המשחק כל אחד כבר מקבל את הלו"ז שלו. יש לי ביטחון מהמאמן ורוצים שאני אקח אחריות, ככה גם השחקנים האחרים יותר מעריכים אותי".

רפלאוב מוביל כדור (האתר הרשמי של קלאב ברוז´) (צילום: מערכת ONE)
רפלאוב מוביל כדור (האתר הרשמי של קלאב ברוז´) (בעז גורן) | צילום: מערכת ONE

הקשר התייחס לכדורגל הבלגי: "הכדורגל הוא ברמה טובה, אין מה להשוות בין הכדורגל פה לליגת העל, הכדורגל הבלגי יותר טוב וצריך להיות פה בשביל להבין את זה. זה מתבטא באימונים, במשחקים, בקהל שיש פה במגרשים. השנה המועדון השקיע המון כסף, לא זכו כאן באליפות כבר חמש שנים, עשו מעין גלאקטיקוס, הביאו את מלך השערים של הליגה ההולנדית ועוד שחקנים טובים".

רפאלוב התייחס למצבה של מכבי חיפה: "אני מאוד מתגעגע למכבי חיפה, הגיעה כמות שחקנים גדולה חדשה, בשנתיים האחרונות עזבו המון שחקנים וזה לא קל. חיפה רצתה להגיע לצ'מפיונס ליג והשקיעו, אבל זה זה דורש זמן. לא צריך למצוא לי מחליף, גם גולסה וגם ורד יכולים לשחק בצד שמאל. מכבי חיפה רק צריכה זמן, העונה כל כך ארוכה, ברגע שמכבי תל אביב תפסיד משחק הקהל יעשה שם קצת בלאגן. אני כרגע מתרכז אך ורק איך להצליח פה, מאוד חשוב לזכות פה השנה באליפות. מכבי חיפה גם השנה תיקח את האליפות".

כמובן שהיינו גם עם פינת ה-WINNER שלנו, גליצ'ים, דיווחי תנועה והרבה מוזיקה טובה.