בשבוע שעבר הגיעה בית"ר ירושלים לשפל המדרגה. פיגור 2:0 מול הפועל ר"ג בבית עוד במחצית הראשונה יכול היה לשבור את הקבוצה מהבירה, אך אז העלה אורי מלמיליאן את חן עזריאל מהספסל והחלוץ הצעיר כבש צמד והוביל את בית"ר למהפך - 2:3 חשוב בסיום.

הערב (שבת) קיבל עזריאל קרדיט בהרכב בעקבות אותו משחק והחזיר למאמנו בגדול עם צמד נוסף שנתן לבית"ר שלוש נקודות חשובות מאוד והרחיק אותה מהתחתית, כשעל הדרך הוא דואג לשבור בצורת של 17 שנים בהן לא גברה בית"ר בחוץ על האדומים-שחורים..

כבר בדקה החמישית כבש עזריאל את הראשון כשקיבל כדור מעמית בן שושן 17 מטרים משערו של קאלה ובעט כדור חזק ומדויק פנימה. בדקה ה-40 קבע החלוץ הצעיר את תוצאת המשחק כשקיבל כדור מסמואל יבואה באותו מקום בדיוק ושוב בעט מצוין כדור שהכניע את קאלה.

עבור בית"ר היה זה משחק שלישי ברציפות ללא הפסד וניצחון שני ברצף, לראשונה העונה. הצהובים-שחורים העלו את מאזנם ל-12 נקודות ועלו למקום ה-12 על חשבון הפועל אשקלון.

מישאלוף מברך את כוכב המשחק, חן עזריאל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף מברך את כוכב המשחק, חן עזריאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המארחת, שנראתה רע מאוד, במיוחד במחצית השניה, ספגה הפסד ראשון לאחר חמישה משחקים. במחזור הבא ייצאו חניכיו של ניצן שירזי למשחק חוץ בסכנין בעוד אורי מלמיליאן ושחקניו יארחו את הפועל אשקלון.

אוהדי בית&"ר בקרית אליעזר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר בקרית אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
שופט המשחק, מנשה משיח, הוציא לדרך את ההתמודדות לעיני 5,500 צופים. כבר בדקה השניה נפצע אלי דסה בהתנגשות ראשים עם חנן ממן ולאחר דקה של דאגה על הדשא הוא הורד מהמגרש והוחלף ע"י ליאור ראובן. לאחר כרבע שעה חזר דסה לספסל כשראשו חבוש.

דסה מורד מהמגרש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
דסה מורד מהמגרש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 5 - 0:1 לבית"ר: האורחים פתחו את המשחק בסערה ועלו ליתרון מוקדם הודות לשער של חן עזריאל, שנמצא בתקופה נהדרת. עמית בן שושן התנהל עם הכדור כ-18 מטרים משערו של דרשלר קאלה, גל אראל לא הצליח להרחיק ובן שושן מסר לעזריאל, שכבש צמד בשבוע שעבר מול הפועל ר"ג והפעם הניף רגל מ-17 מטרים ובעט מדויק לפינה.

ליפניה ורואש לא מצליחים לעצור את עזריאל (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ליפניה ורואש לא מצליחים לעצור את עזריאל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

האדומים לא נעלמו למרות השער המוקדם שספגו ובדקה ה-11 זכו בכדור חופשי כ-30 מטרים משערו של הרוש באגף שמאל. חנן ממן ראה את השוער האורח מחוץ לשער וניסה להפתיע בבעיטה למסגרת, אך הכדור לא היה חזק דיו והרוש ירד טוב והדף לקרן.

...ורץ לחגוג עם החברים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
...ורץ לחגוג עם החברים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-16 הזדמנות נוספת לזכות המארחת. אושרי רואש עלה מההגנה, החליף מסירות עם עדן בן בסט ולבסוף השאיר את החלוץ לבעיטה מקצה הרחבה, אך בן בסט בעט חלש והרוש לא התקשה לאסוף את הכדור מהדשא.

בדקה ה-24 החמיץ בן בסט הזדמנות מצויינת לכבוש. המארחת זכתה בכדור חופשי כ-35 מטרים משערו של הרוש באגף ימין. ממן הרים לעבר תיבת החמש והרוש יצא רע מאוד ופספס את הכדור, שהגיע היישר לראשו של החלוץ בפינה הרחוקה, אבל בן בסט, במקום לנגוח לעבר השער, נגח לכיוון מרכז הרחבה וההזדמנות אבדה.

חנן ממן. פתח במקום אראל המושעה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
חנן ממן מול ליאור ראובן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-28 נשלח טרטצקי בכדור יפה באגף שמאל ופרץ לרחבה כשהוא יכול לבעוט, אך העדיף ךהעביר מסירת רוחב שלא הגיעה ליעדה. הצהובים הרחיקו רק עד לעבר עידן וייצמן ששיחרר טיל מ-30 מטרים, אך הרוש היה במקום והדף לקרן. כדור הקרן הורם לעבר רחבת החמש והרוש שוב פספס את הכדור, אך שחקני ההגנה הצליחו להרחיק לקרן נוספת. הפעם הכדור הגיע לראשו של גל אראל שנגח היישר לידיו של השוער.

דקה 40 - 0:2 לבית"ר: הירושלמים אולי לא הרשימו מאז השער הראשון, אבל יש להם את חן עזריאל, חלוץ הרבה יותר חד ומדויק משחקני הפועל חיפה. אבירם ואביתר ברוכיאן החליפו מסירות באגף שמאל עד שהאח הצעיר הרים לעבר סמואל יבואה, שחיכה כ-15 מטרים מהשער והוריד אחורה לעזריאל, ששוב שלח כדור חזק ומדויק מ-17 מטרים, אותו מקום בדיוק ממנו כבש את הראשון, והשלים צמד אישי.

עזריאל כובש את השני (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עזריאל כובש את השני (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עד לסיום המחצית לא נרשמו הזדמנויות בשני הצדדים והקהל המקומי ליווה את האדומים-שחורים בשריקות בוז עם הירידה לחדר ההלבשה.

מישאלוף ויבואה חוגגים עם עזריאל לאחר השער השני (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מישאלוף ויבואה חוגגים עם עזריאל לאחר השער השני (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
בפתיחת המחצית השניה ערך ניצן שירזי חילוף כפול כשהכניס את ניקולה גרוביישיץ' ורן אבוקרט במקום אמיר אבו ניל ועידן ויצמן. בדקה ה-52 כמעט ונשא החילוף פרי כשאבוקרט פרץ באגף ימין, חלף ללא קושי על פני אביתר ברוכיאן, המשיך לתוך הרחבה, הטעה את גונזאלס וסידר לעצמו מצב בעיטה נוח, אך הבעיטה של הקשר לא היתה מדוייקת והכדור יצא החוצה.

דקתיים לאחר מכן זכתה המארחת בכדור חופשי מרחק 30 מטרים משערו של הרוש. בן בסט ניסה את כוחו בבעיטה לעבר השער, הכדור קפץ על הדשא לפני הרוש וכמעט נכנס, אך פספס במילימטרים את השער. בדקה ה-59 הזדמנות לבית"ר לסגור עניין - קאלה איגרף לא טוב כדור קרן שהורם לרחבה והכדור הגיע לאבירם ברוכיאן 15 מטרים מהשער, קפטן האורחת הוריד לעצמו את הכדור ובעט נהדר, אך קאלה התעשת בזמן ובזינוק נהדר הדף לקרן.

ברוכיאן מול ליפנייה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן מול ליפנייה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-61 חילוף שלישי בהפועל חיפה כשחנן ממן יצא ובמקומו נכנס סאשה סטויאנוביץ' שחזר לסגל. דקה לאחר מכן ניסה עמית בן שושן את כוחו בבעיטה מ-16 מטרים לאחר שקיבל כדור טוב מברוכיאן, אבל הכדור עלה מעל לשער. בדקה ה-64 הכשיל אביתר ברוכיאן את רן אבוקרט על קו ה-16. לאחר ההכשלה התפתחה תגרה בסיומה הוענשו אבירם ברוכיאן ורן אבוקרט בכרטיסים צהובים. עדן בן בסט לקח את הכדור החופשי, אבל בעט רע מאוד גבוה מעל לשער.

בדקה ה-68 יכול היה חן עזריאל להשלים שלושער ולהבטיח את ניצחון האורחת כשקיבל כדור נהדר מאלבארס בתוך הרחבה בתום מתפרצת, אך החלוץ הצעיר התמהמה עם הבעיטה ולבסוף נבלם ע"י אושרי רואש, כאשר דרישתו לפנדל לא נענתה. בדקה ה-72 נכנס עידן טל למגרש במקום קובי מויאל. בדקה ה-81 החמיץ אבירם ברוכיאן הזדמנות להעלות את בית"ר ל-0:3. הקשר קיבל כדור היישר לראשו חמישה מטרים מהשער, אך כשכל השער לפניו הוא הצליח לנגוח החוצה.

אבירם ברוכיאן מול טרטצקי. לא הצליח להכניס את שמו לרשימת הכובשים (ע (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן מול טרטצקי. לא הצליח להכניס את שמו לרשימת הכובשים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שתי דקות עברו ושוב ברוכיאן קיבל כדור ברחבה והפעם הצליח לפנות את עצמו למצב טוב ושיחרר כדור חזק, אך קאלה הדף לקרן. כדור הקרן הגיע לגונזאלס שבעט מקרוב כדור שפגע בשחקן בית"רי והטעה את קאלה, השוער הצליח להדוף רק עד בן שושן, שניסה לכבוש אך בעט לגופו של השוער ומשיח עצר את ההתקפה בטענה לעבירה על קאלה.

בדקה ה-87 ערך מלמיליאן חילוף אחרון בבית"ר כשטל אלמשעלי נכנס במקום כובש הצמד, חן עזריאל. עד לסיום ניסה ברוכיאן לכבוש פעם נוספת ללא הצלחה ובסיום 0:2 חשוב לבית"ר, שעולה למקום ה-12.

עידן טל מודה לאוהדים בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל מודה לאוהדים בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הפועל חיפה: דרשלר קאלה, עומר ורד, סביטי ליפניה, אושרי רואש, אייל טרטצקי, יוסי דורה, עידן ויצמן (רן אבוקרט, 46), גל אראל, חנן ממן (סאשה סטויאנוביץ', 61), אמיר אבו ניל (ניקולה גרוביישיץ', 46), עדן בן בסט.

בית"ר ירושלים: אריאל הרוש, אלי דסה (ליאור ראובן, 5), מושיקו מישאלוף, כריסטיאן גונזאלס, אביתר ברוכיאן, קובי מויאל (עידן טל, 72), כריסטיאן אלבארס, אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן, חן עזריאל (טל אלמשעלי, 87) וסמואל יבואה.