ג´אקו ערפאת מתאמן. עכו תקבל מקדמה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ג´אקו ערפאת בימים שעוד היה מתאמן בעכו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

פרסום ראשון: הפועל עכו הגישה לפיפ"א תביעת ענק נגד הקבוצה הרוסית אנז'י מחצ'קלה והחלוץ ג'אקו ערפאת בסך 1,425,000 יורו. בכתב תביעה שהגיש היועץ המשפטי של עכו, עו"ד אייל יפה, נטען שמחצ'קלה וערפאת עצמו הסבו נזקים כספיים גדולים לעכו במיוחד כשמחצ'קלה מנסה לבצע מחטף ולצרף את ג'אקו ערפאת למרות שלשחקן יש חוזה בעכו.

הסכום הכולל בסך 1,425,000 מחולק בין היתר לפי הדרישות הבאות: 600,000 יורו שסוכמו בין עכו למחאצ'קה על העברתו של השחקן. בנוסף, 400,000 יורו על ההפסדים הכספיים של עכו בגין העובדה שלא הגיעה לפלייאוף העליון (למרות שעדיין קיים לה סיכוי תיאורטי), דבר שהיה מכניס לקופת המועדון מאות אלפי שקלים.

עכו טוענת להפסד הכנסות מהמיקום ומכך שלא יכלה לארח את קבוצות הצמרת של מכבי חיפה, הפועל ת"א או מכבי ת"א. אובדן הכנסות שמשוער בעוד 300,000 יורו.

בכתב התביעה טוענת עכו שהסכם שחרורו של ערפאת זויף בחתימתו של יו"ר הקבוצה ציון ויצמן. בעכו העבירו צילומים שמעידים על כך שערפאת נמצא ומתאמן בקבוצה הרוסית ובאתר האינטרנט של מחצ'קלה גם הופיעה תמונתו של ערפאת עם רוברטו קרלוס.

קטע מתוך כתב התביעה של הפועל עכו. אובדן הכנסות רב (צילום: מערכת ONE)
קטע מתוך כתב התביעה של הפועל עכו. אובדן הכנסות רב | צילום: מערכת ONE

בעכו משוכנעים שפיפ"א תעניש ותקנוס בחומרה את הקבוצה הרוסית ואת ערפאת אחרי שזה בחר לברוח מהארץ למרות שיש לו חוזה בקבוצה.

סוכנו של ערפאת, נימבומביי, מסר בתגובה ל-ONE: "מבחינה חוקית, ג'אקו ערפאת לא נמצא תחת חוזה בהפועל עכו. יש לנו את כל המסמכים המעידים על כך".

רוברטו קרלוס. ערפאת ברח כדי לשחק איתו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוברטו קרלוס. ערפאת ברח כדי לשחק איתו (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

נימבומביי הוסיף: "עכו הפעילו על ערפאת לחץ והוא גם הגיש תלונה במשטרה אחרי שגנבו לו 10,000 דולר מהבית בזמן שהלך להביא את בני משפחתו משדה התעופה. בנוסף נגנב לו מהבית גם חפצים אישיים ומחשב. ערפאת קיבל גם 5,000 דולר בעכו בחודש ולא ברור על סמך מה היא דורשת עליו מיליון וחצי יורו. אנחנו מחכים להחלטת פיפ"א וברגע שפיפ"א תכריע שערפאת חופשי, כמו שאנחנו טוענים, הבעלים של עכו יכול להתלונן עד מחר”.