משתתפי הטקס עם הפרסים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
משתתפי הטקס עם הפרסים (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

כמה מאושיות הספורט הבכירות בישראל התארחו היום (שלישי) במשכן הכנסת לטקס הענקת עיטורי כבוד על מפעל חיים בהשתתפות יו"ר הכנסת רובי ריבלין.

בכנסת החליטו להצדיע לכמה מהספורטאים הוותיקים בישראל ובשיתוף המשרד לענייני גמלאים עשו כבוד לאנשים אשר הקדישו את מרבית חייהם לקידום הספורט בישראל.

בין המוזמנים לקבל את העיטורים אפשר היה למצוא את נשיא מועדון מכבי חיפה, יעקב שחר, יו"ר בית"ר ירושלים לשעבר, משה דדש, כדורגלן העבר של הקבוצה אורי מלמיליאן, מלך שערי הליגה בעבר יהודה שהרבני, אביו של גיורא שפיגל, אליעזר שפיגל, שופט העבר משה אשכנזי ויצחק אסא ממקימי מכבי יפו שהיו שבעת הנציגים מתחום הכדורגל.

בתחום הכדורסל זכו להוקרה רכז מכבי ת"א לשעבר מוטי ארואסטי וסנטר הנבחרת בעבר בועז (בוזי) ינאי.

שאר הזוכים: אורית אברמוביץ' על פעילות והישגים באתלטיקה קלה, רוכב האופניים הנרי אוחיון, מוטי אמברם על שייט ופעילות בעיריית תל אביב, אילנה ברגר על פעילותה בטניס, יאיר טאו בתחום כדוריד ואתלטיקה קלה, ישעיה ירמי ודרור מרקוס על פעילות בכדוריד ואיגוד השופטים.

לוי פסבקין על פעילות באתלטיקה קלה, אריה (נוה) קלינשטוב באתלטיקה וחינוך גופני, אבישי קרפובסקי על פעילותו בכדורעף, זהבה שמואלי על פעילות בריצה למרחקים ארוכים, פרופסור אבי פייגנבאום על פעילותו בכדורעף, דוקטור רות בורשטיין על חינוך גופני, שמואל הירשפלד על ספורט נכים ועיריית רמת גן, יעקב וישניה על פעילות שיפוט ופרשנות בהתעמלות.

ורשביאק וריבלין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ורשביאק וריבלין משוחחים בטקס (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

משה ולדמן על פועלו בספורט ובהפועל, נאשף נהאד על קידום הספורט במגזר הערבי, דוקטור איאן פרומן בתחום הטניס והקמת הסנטרים, יצחק פרנקל ממכבי ישראל ומוסדות הספורט, דוקטור נעמה קונסטנטיני על רפואת ספורט, עו"ד חנוך קינן על שידורי ספורט ופעילות שיפוטית בספורט, עו"ד גבי קראוס על שיפוט כדורעף, חגי קרן צבי על פעילות בתקשורת וג'נין שטראוס על פעילותה בטניס וניהול מרכזי הטניס.

ריבלין פתח את האירוע בנאום בו התייחס, אך לא, למשחקי הגביע העולמי וגם דיבר על הכדורגל הישראלי. ריבלין הזכיר בדבריו שניים שבוודאי היה מגיע להם לקבל את העיטורים, אך נפטרו - יעקב חודורוב ורלף קליין ז"ל שהיו דוגמאות למופת ולסמליות בספורט הישראלי.

שחר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
שחר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"זה יפה שמעריכים את הפעילות רבת השנים של כולם" אמר שחר בטקס והוסיף: "גם היה נחמד, כמובן, להיפגש כאן עם כולם. אני שמח שרובי ריבלין נתן את חסות הכנסת לאירוע, שזה מוסיף מאוד לכולנו".

ינאי התרגש מהמחווה: "זה כיף, אני מרגיש מצויין, תמיד צריך להזכיר שבלי עבר אין עתיד. זה מהווה את הבסיס ואני שמח שמכירים ומוקירים את הפעילות של כל מי שזכה בפרס שחילקו היום".

אורי מלמיליאן. שכח מעט מהצרות בבית&"ר (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן. שכח מעט מהצרות בבית&"ר (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מוטי ארואסטי הוסיף: "זה כבוד גדול לכולם, שלושים ספורטאים ואישים שלכל אחד היה חלק בספורט הישראלי. אין ספק שכאשר זוכרים את העבר אז גם יש עתיד לכולנו יש חלק בהיסטוריה".

בועז ינאי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
בועז ינאי (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE
ארואסטי (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
מוטי ארואסטי ללא בן הזוג מימי מכבי ת&"א, מיקי ברקוביץ´ (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE