איציק קורנפיין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין. השחקנים זכו לנזיפה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

חוסר הוודאות בבית"ר ירושלים עובר בשקט יחסי בגזרת שחקני הקבוצה, בינתיים. השחקנים אמנם מתלוננים על המצב אך עדיין מגיעים כל יום לבית וגן לאימוני הכושר המפרכים. אף אחד עדיין לא הגיש תביעת הלנת שכר על משכורת חודש מאי שלא נכנסה ולמרות הערפל סביב עתיד המועדון והשיתוק בכל מה שקשור לרכש,

היציאה למחנה האימונים בגרמניה בספק. עדיין אף שחקן בקבוצה המחזיק בחוזה לא פנה ליו"ר, איציק קורנפיין, בבקשה לעזוב והאמת שמלבד ההצעות על חן עזריאל ואריאל הרוש, איציק קורנפיין לא קיבל הצעות נוספות על השחקנים שלו.

לפני האימון הקבוצה אחר הצהריים כינס איציק קורנפיין את השחקנים בחדר ההלבשה ונזף בהם על אמירות ששוייכו להם, בהן הם התלוננו על מצבה של הקבוצה: ”תפסיקו להתבכיין. מי שלא רוצה להיות בבית"ר, שיבוא עם הסוכן שלו ונביא לו קבוצה אחרת. מי שיש לו הצעה מקבוצה אחרת מוזמן להניח אותה על השולחן שלי ואם זה יסתדר, נשחרר אותו".

כולנו מבינים את המצב של הקבוצה. לא צריך לשמוע כל הזמן קיטורים על זה שלא נכנסה משכורת של חודש מאי. בית"רי אמיתי מסתכל גם על טובת הקבוצה, מסתכל לעתיד ונמדד במצבים קשים".

שחקני בית&"ר בבית וגן. לקורנפיין נמאס מההתבכיינות (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני בית&"ר בבית וגן. לקורנפיין נמאס מההתבכיינות (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עם כל הבעיות בקבוצה, מי שמנסה ביחד עם קורנפיין לשמור על עבודה נורמלית בקבוצה הוא המאמן דוד אמסלם, שעובד עם השחקנים מאז החזרה לאימונים, לא רק על כושר גופני אלא גם מנסה לשמור אותם עם מורל גבוה ואופיטמיות. אמסלם, שלקח את המושכות לעת עתה, אופטימי ומאמין שבית"ר ירושלים עוד תעמוד על הרגליים.

"ברור לי שהמצב של הקבוצה לא אידיאלי וששחקנים מטבע הדברים שואלים שאלות ומביעים את דעתם", אמר דוד אמסלם ל-ONE והוסיף: "אבל אני יודע שמי שנמצא כרגע בקבוצה אלה חבורה של שחקנים שאכפת להם מהמועדון. נכון שמשכורות לא נכנסו אבל אני בטוח שמי שנמצא בבית"ר זוכר היטב איך תמיד הכל דפק כמו שעון אז עכשיו צריך קצת סבלנות ואני מאמין שהכל יסתדר בסופו של דבר".

דוד אמסלם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דוד אמסלם (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בבית"ר מנסים לשמור על שגרה ולמרות חוסר הוודאות הצוות המקצועי בראשותו של דוד אמסלם מרוצה מהרצינות שמפגינים השחקנים. "הם מתאמנים ברצינות, הם חלק מבית"ר ירושלים", הבהיר המאמן. "המועדון הזה נתן לשחקנים הרבה ומי שאכפת לו ימשיך לתת מעצמו 100 אחוז. זה מה שאני עושה, נותן מעצמי את כל מה שיידרש בשביל בית"ר, אני ממשיך לעבוד ונראה שכך גם השחקנים, כולי אמונה שבית"ר תצא מהמצב שהיא נמצאת בו כרגע". סיכם אמסלם.
 
היו"ר איציק קורנפיין עדיין ממתין לתשובות מארקדי גאידמק שעדיין לא חזר ארצה. בית"ר צריכה להגיש לבקרת התקציבים מסגרת תקציב בתחילת השבוע הבא. קורנפיין ייפגש עם יו"ר הבקרה, עופר אורליצקי, כדי להציג בפניו את תמונת המצב הכלכלי של בית"ר. בשלב השני ייצטרך קורנפיין להעביר בבקרה את חוזי השחקנים החתומים בקבוצה בהתסמך על התקציב שתעמיד בית"ר, בתקווה שגם תהיה השקעת בעלים מצידו של ארקדי גאידמק במהלך חודש יולי.

גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
גאידמק וקורנפיין במהלך הכנס (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE