מי שחשב שהדברים של עוזר מאמן הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס, אמר אתמול ("ה-0:3 על בנפיקה יותר גדול מחיפה מול מנצ'סטר יונייטד") עברו לשחקני ואנשי מכבי חיפה ליד האוזן, טעה.

מתברר שאבוקסיס הצליח להרגיז לא מעט שחקנים בקבוצה שעסקו בדברים שזה בחר לומר גם היום. אחד השחקנים אמר ל-ONE: "חבל שאבוקסיס אמר את הדברים. הוא לא היה צריך להתעסק במכבי חיפה ועדיף היה שיעסוק בקבוצה שלו אבל אם הוא כבר דיבר, הרי שמכבי חיפה מעולם לא שיחקה בונקר בליגת האלופות לא בתקופה של שום ולא בשנה שעברה".

"כולם ראו את המשחק של הפועל מול בנפיקה ואם לא אלילת המזל שנגעה בהם, הם היו סופגים כמה חתיכות. אז נכון שהם ניצחו וכל הכבוד להם, אבל מכאן ועד לאיזכור בנשימה אחת עם מה שחיפה עשתה בליגת האלופות לפני כמה שנים המרחק גדול", הוסיפו בחיפה.

בקבוצה אהבו מאוד את התשובות של גוסטבו בוקולי שענה ועקץ את האדומים ואמר: "לא ראיתי את המשחק של הפועל, שכחתי בכלל שיש משחק". גורמים נוספים אמרו: "מי שצועק בראש חוצות ומחפש תשומת לב ורוצה שיראו אותו, ככה זה נראה".

במישור המקצועי במכבי חיפה הושלמו ההכנות למשחק מול אשקלון. עלי עותמאן (חולה) ושלומי אזולאי (פצוע) לא יהיו בסגל. מאמן מכבי יעלה מול אשקלון את אותו הרכב שפתח למעשה בדרבי האחרון. לוי מאמין בהרכב שלמרות שלא ניצח עשוי להביא מול אשקלון את הניצחון המיוחל. הבשורה הטובה בספסל היא חזרתו של עידן ורד אחרי למעלה מחודש העדרות. אייל גולסה יחכה על הספסל, לעומת ליאור רפאלוב שהתאושש מהפציעה ויפתח. גדיר ודבאלשווילי יובילו את חוד ההתקפה.

ליאור רפאלוב. האם יזדקק לניתוח? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
רפאלוב וקטן. בחיפה לא נשארו חייבים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המשוער:ניר דוידוביץ', אייל משומר, אריק בנאדו, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב (אייל גולסה), יניב קטן, מוחמד גדיר ו-ולדימיר דבאלשווילי.

דהאן: חיפה זה הבית, אך אתן הכל למען אשקלון
תכונה גדולה מורגשת בעיר אשקלון לקראת המשחק הביתי מול מכבי חיפה, כשבקבוצה הדרומית הולכים ומשלימים את הכנותיהם למשחק. בקרב אוהדי הכחולים קיימת התרגשות רבה לקראת המשחק, שיהווה את ההזדמנות הראשונה עבורם לראות את אחת הקבוצות הגדולות בארץ, מגיעה לאיצטדיון סלה העונה.

בהנהלת הקבוצה מצפים לקהל של כ-5,000 צופים, שיזכירו את האווירה במשחקי העליה של הקבוצה בעונה החולפת. גיא עזורי ממשיך לסבול מסגל חסר למשחק בשל פציעות, מחלות והרחקות, ויחסר את הבלם דארקו לובריץ׳, רביד גזל, שסובל מפציעה בשריר הירך האחורי ובקבוצה לא רוצים לסכנו, קובי מוסא חולה בוירוס אשר גרם לו להחסיר את מרבית אימוני השבוע ואדיר טובול המורחק.

לעומתם, מי שישוב להרכב יהיה ערן לוי, שריצה במשחק האחרון מול הפועל באר שבע עונש הרחקה בשל צבירת כרטיסים צהובים. מג׳ד יונס שריצה אף הוא עונש הרחקה במשחק בבירת הנגב ימתין להזדמנות שלו על הספסל מול מכבי חיפה.

אשקלון מגיעה למשחק עם רצף של ארבעה הפסדים אותו היא סוחבת על גבה ובקבוצה הדרומית יודעים כי המשימה לשבור את הרצף הזה, דווקא מול הירוקים מהכרמל, תהיה קשה ביותר, אך עדיין מאמינים ביכולתם לעשות זאת.

בלם הקבוצה, מור דהאן, אשר לו יהיה זה מפגש מול הקבוצה לה הוא שייך, סיפר ל-ONE: ״אנחנו נגיע מוכנים למשחק במטרה להוציא ממנו את המקסימום. השחקנים מדברים ביניהם כל השבוע על המשחק ובהחלט יש דריכות לקראתו. ניתן הכל כדי להשאיר פה את הנקודות". על מה שצפוי באיצטדיון סלה אמר הבלם: "תהיה אווירה טובה עם הרבה קהל שיגיע לתמוך בנו ואני מקווה שבעזרת משחק הקרבה ולחימה, נוכל לתת להם לשמוח".

ערן לוי. בקרוב באדום של הפועל חיפה? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי באימון אשקלון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"מכבי חיפה זה בעצם הבית שלי, הגעתי לבית חם כמו הפועל אשקלון, לו אני מוקיר תודה על ההזדמנות שניתנה לי כמו גם למאמן, גיא עזורי. אני מתרגש לקראת המשחק הזה מבחינה אישית, אבל אשים הכל בצד ואתן הכל למען אשקלון כי המשחק הזה הוא קריטי מבחינתנו״, סיכם דהאן על הרגשתו לקראת המשחק מול קבוצת האם שלו.

הרכב משוער: סטיבן אהורלו, דניאל היידמן, יניב אלול, מור דהאן, שי פטלק, זוראב מנטשאשווילי, אמייה טגה, מחמוד עבאס, שניר גואטה, ערן לוי ואריק גאו.