אם מישהו היה שואל את דור מלול לפני שבועיים מה המטרות שלו העונה הוא היה עונה 'להשתלב באופן קבוע בהרכב של מכבי תל אביב ולזכות עם הקבוצה בתואר'. אלא שבימים האחרונים ההתפתחויות היו אחרות לגמרי.

המגן קיבל מסוכניו האחים קצב ודוד קורן הצעה מקבוצת בירשחוט הבלגית, שרק לפני כשבועיים הצטרף אליה החלוץ רועי דיין. המגן, שבעונה שעברה הרגיש לא מעט כמי שלא ממש סופרים אותו עד לסיבוב האחרון, החליט שזה הזמן לנסות את מזלו באירופה.

ביום חמישי, כשהמאמן מוטי איווניר הודיע מי פותח בהרכב הצהובים במשחק מול חזאר לנקאראן במוקדמות הליגה האירופית, מלול, שהיה בתוכניות לפתוח כמגן ימני, לא נכלל ב-11 ואף לא בסגל.

עוד לפני כן הוא הודיע לראשי הקבוצה שהוא מחזיק בהצעה רצינית מבירשחוט שרוצה לשאול אותו וראשי הקבוצה נתנו אור ירוק. בתחילת השבוע הוא כבר יעשה את ההכנות הראשונות בבלגיה עם קבוצתו ורועי דיין.

דור מלול. "זה חלום של כל שחקן" (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול. "זה חלום של כל שחקן" (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מלול סיפר על המעבר: "לא עיכלתי את זה עדיין, זה חלום שהתגשם. אמרתי את זה לאבא שלי והוא התחיל לגמגם. אני לא מעכל שאני עוזב את מכבי ת"א. מכבי זה מועדון מפואר, ברמה אירופית. מן הסתם השאיפה של כל שחקן היא לצאת לחו"ל ולהראות את היכולת שלך, זאת מקפצה ראשונה עבורי".

כשמנסים להבין מאיפה הכל התחיל מלול מפנה אותנו למשחק האחרון במחנה האימונים שנערך באנטורפן מול בירשחוט, כשהצהובים ניצחו 0:4 ומלול היה אחד השחקנים המצטיינים על המגרש.

"הם התרשמו ממני מאוד באותו משחק. הם פנו לסוכנים שלי, רונן וגלעד קצב, שעשו עבודה מדהימה ביחד עם דוד קורן. הם נתנו להצעה רצינית עם מספרים. זה גרר אותי לכמה לילות ללא שינה, אבל אני בהחלט מרוצה מהתוצאות הסופיות".

דור מלול. לא יחזור לצהוב בקרוב? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

על השאלה, מדוע בחר לעזוב דווקא העונה, כשהיה נראה שהוא מתוכנן להיות שחקן הרכב קבוע ענה מלול: "גם אני התכוננתי להיות במכבי העונה, אבל דברים התפתחו בצורה כל כך קיצונית שגם אני לא ידעתי איך לבלוע את זה".

"כאשר באה הצעה גבוהה והמקפצה משם יכולה להיות לרמות הגבוהות, לקבוצות מספרד או אנגליה, קשה לסרב לזה. מכבי זה הבית, משפחה ואנשים מדהימים, שבלעדיהם אין מצב שהייתי עושה את המעבר הזה".

גולדהאר עם אבידור ודור מלול (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גולדהאר עם אבידור ודור מלול (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

אמר מלול ולא מוצא את הדרך להודות לבעלים, מיץ' גולדהאר, נציגו, ג'ק אנגלידיס והמאמן מוטי איווניר. מלול נזכר שגולדהאר אמר לו מיד אחרי שהתקבלה ההצעה שהוא לא מתכוון לעמוד בדרכו של השחקן הצעיר להגשים חלום. "אני יודע שזה חלומו של כל שחקן ומאחל לך בהצלחה", אמר גולדהאר למלול.

"מכבי לא פספסה אותי, מקווה שעוד תשמעו עליי"
ביום חמישי רבים הרימו גבה כשראו שמלול לא נכלל בהרכב ואף לא בסגל של הצהובים לקראת המשחק מול לנקאראן בבלומפילד, אלא שלא כולם ידעו שלאור ההתרחשויות שקדמו למשחק הודיע איווניר באופן אישי למלול שהוא לא יהיה בסגל למשחק. “הדברים היו ידועים מראש והתנהלו בתיאום", הסביר מלול. "עד הרגע האחרון לא ידעתי מה יהיה. הייתי מוכן לזה שאני פותח במשחק. באתי מוכן פיזית ומנטלית, אבל איך שהתגלגלו הדברים בימים האחרונים זה הוביל למהלך של מוטי, שעזר לי מאוד ואני מודה לו על כך".

דור מלול ביציע בתקופה במכבי. לשם הוא כבר לא יחזור (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול ושרן ייני ביציע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

למלול לא צפויים קשיי הסתגלות. הקשר כבר שוחח עם יואב זיו ואבי סטרול ששיחקו מספר שנים בבלגיה ומעבר לכך הוא אמור לפגוש את החלוץ רועי דיין שרק לפני שבועיים חתם בבירשחוט. מלול: "כשיואב שמע על זה, הדבר הראשון שהוא עשה זה לקחת את התיק שלי ולהכניס את הציוד ואמר לי לך תהנה מכל רגע".

"גם אבי וגם יואב אמרו לי שזה עולם אחר לגמרי שם, מתקנים אחרים ברמה גבוהה, רמה מקצועית גבוהה ושהעובדה שיש בקבוצה שלי חבר ישראלי, תהפוך את זה להרבה יותר קל. השחקנים בקבוצה חיבקו אותי ובירכו אותי בדרך צלחה, הם חברים טובים ואנשים כל כך טובים ואני מאחל להם את כל הטוב. יש למכבי הרבה רצון להצליח העונה. יש הרבה שחקנים צעירים וטובים, אני בטוח שהם יצליחו וחבל לי שלא אהיה איתם העונה".

דור מלול חוגג בסיום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול חוגג בסיום (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

אין ספק שהצעד הזה של מלול הפתיע לא מעט אנשים לא רק בגלל המהירות שזה נעשה אלא בעיקר לאור העובדה שבשלוש השנים האחרנות, כשבמכבי ציפו לפריצה של מלול, היה נראה שהשחקן הכישרוני מתקשה למצוא את הדרך ולא מרבה לקבל דקות משחק. עכשיו הוא יצטרך להוכיח את עצמו בבלגיה.

"אני חושב שמכבי לא פספסה אותי. ברור שיכולתי לתרום יותר וברור שהסיטואציה יכלה להיות אחרת, אבל בסוף שיחקתי כמה ששחקתי, הראיתי מה שהראיתי, חלק התלהבו יותר, חלק היו מרוצים פחות. יכולתי גם לשחק בחלק הקדמי אבל זה לא כל כך יצא בעיקר בגלל כמות השחקנים האיכותיים ששיחקו בחלק הזה. אני מקווה שההצלחה שלי בהמשך תהיה לפחות כמו ההצלחה שלי במכבי וההנאה שלי במועדון הזה".

מלול עוד לא שוחח באופן אישי עם מאמנו החדש בבירשחוט ("היו מי שעשו את זה משם") ומחר (ראשון) הוא ינחת במועדון החדש שלו כדי לחתום ולהתרשם. הוא יקיים שיחה עם מי שידריך אותו בעונה הקרובה. לטענתו, בבלגיה הוא צפוי לשחק בתפקידים יותר קדמיים, "תפקידים שאני אוהב יותר ורוצה לשחק בהם".

מלול, זיו, בוזגלו וקולאוטי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מלול, זיו, בוזגלו וקולאוטי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מיום חמישי, כשההצעה של בירשחוט למלול פורסמה, הוצף הבלם בטלפונים של אוהדים שביקשו ממנו: "אל תעזוב אותנו, יש לך עוד הרבה מה להוכיח במועדון הזה". חברתו של מלול, שקיבלה גם היא בהפתעה את ההודעה, בירכה את בן זוגה: “חברה שלי שמחה. אנחנו באופוריה. אני מקווה שנספיק לעשות את כל הסידורים עד שנמצא את דרכנו למטוס בבלגיה".

אחר הצהריים מלול הגיע לקרית שלום כדי להיפרד מחבריו לקבוצה. מלול התקבל בחום על ידי חבריו שאיחלו לו בהצלחה ואמרו לו 'אין לנו ספק שתוביל ותצליח במועדון החדש'.

דור מלול (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

"מה אפשר לאחל לי?", אמר מלול רגע לפני שימצא את עצמו על המטוס, "בעיקר הצלחה, אושר, בריאות ופרנסה טובה ושיהיה בהצלחה גם למכבי ת"א, אני אוהב את המועדון הזה ומאחל לכל שחקן ישראלי לעבור בו בקריירה שלו. תודה לכל הקהל על התמיכה והטלפונים, אני מעריך מאוד את כל מי שתמך, אני מקווה שעוד תשמעו עליי ונדע ימים טובים יותר".