סיידו. קיבל צהוב גם במשחק הראשון (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
סיידו. קיבל צהוב גם במשחק הראשון (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

יאיא סיידו, הקשר האחורי של מכבי חיפה לא ישחק ביום רביעי הקרוב מול מאריבור הסלובנית בסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות בגלל צבירת שני כרטיסים צהובים.

מכבי חיפה העירה את תשומת ליבם של אנשי אופ"א האמונים על הנושא כי במשחק הראשון נגד בוראץ, שנערך בקריית אליעזר, ספג הקשר הגנאי כרטיס צהוב אך השופט האיטלקי פאולו ולארי רשם בדו"ח המשחק שדלה ימפולסקי הוא זה שספג את הכרטיס.

במשחק הגומלין שוב ספג סיידו כרטיס צהוב בתוספת הזמן. במכבי חיפה בדקו את הנושא ועברו על קלטת המשחק הראשון בה נראה בבירור שסיידו הוא זה שספג את הצהוב ולא ימפולסקי.

בעקבות האבחנה החדשה, הנהלת מכבי חיפה שלחה מכתב מפורט לאופ"א בה מפורטים פרטי המקרה והטעות ובתגובה, אופ"א השיבה במכתב הערכה על הגילוי הנאות ופסקה שסיידו לא יוכל לשחק במשחק הראשון מול מאריבור.  כעת חיפה תיאלץ להופיע ללא שני הקשרים האחוריים שלה מאחר וגם גוסטבו בוקולי מושבת מסיבה דומה.

בוקולי. מוכן לאחריות בתור קפטן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בוקולי. יראה את חבריו מהצד (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אלישע: מרוכזים במאריבור, נעשה נגדם מה שצריך
קפטן מכבי חיפה יניב קטן לא נטל חלק באימון הבוקר (שישי) וינסה ביום ראשון לחזור להתאמן בהדרגה. בכל מקרה קטן לא יהיה כשיר למשחק מול מאריבור במסגרת סיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות.

הקפטן הירוק סובל מכאבים בגבו ורוצה לחזור ולשחק רק כאשר יבריא במאת האחוזים. שחקן נוסף שלא נטל חלק באימון הוא אייל גולסה שסובל מכאבים בברך. גולסה ייבדק על-ידי רופא הקבוצה ד"ר בצלאל פסקין ובקבוצה מקווים שלא מדובר בפציעה קשה והקשר הצעיר יהיה כשיר למשחק הקרוב. צריך לזכור שגוסטבו בוקולי לא יהיה בסגל בגלל צהובים.

אייל גולסה. האם גם הוא ייעדר? (האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה. האם גם הוא ייעדר? (האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: מערכת ONE

מצב הרוח והאווירה בקרב השחקנים לא פשוטה בעקבות ההפסד לבוראץ ונראה שהשחקנים לקחו קשה את התצוגה. גורם בקבוצה: "השחקנים עושים חשבון נפש כל אחד עם עצמו. יש להם סיבות טובות לעשות את זה".

אלישע לוי אמר לחניכיו: “אל תשימו לב למה שאומרים, בוראץ מאחורינו. עברנו שלב עכשיו אנחנו מרוכזים במאריבור. נבוא ונעשה את העבודה כמו שצריך".

המאמן יצטרך לתת את הדעת על משחק ההגנה לקראת מאריבור. חוסר התיאום בין דוידוביץ' לצמד הבלמים יוריצה בולייאט ואנדריי פילאבסקי זועק לשמיים. אחד השחקנים: "ההגנה שלנו היתה כמו גבינה מחוררת. בנס לא ספגנו שער שלישי לקראת המחצית שיכול היה לשנות את כל התמונה לרעתנו. אנחנו יכולים להתנחם בזה שעלינו שלב".

אנדריי פילאבסקי מול בוראץ. מה יהיה עם ההגנה? (האתר הרשמי של מכבי ח (צילום: מערכת ONE)
אנדריי פילאבסקי מול בוראץ. מה יהיה עם ההגנה? (האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: מערכת ONE

לפחות בגזרה אחת בחיפה יכולים להיות מרוצים. החלק ההתקפי שבשני המשחקים האחרונים כבש 7 שערים ובמיוחד הדברים אמורים לגבי ולדימיר דבאלשווילי, שנראה במצב רוח הרבה יותר טוב מזה שהיה בתקופה האחרונה. לפחות לעת עתה בחיפה כבר לא מזכירים את החלפתו של הגאורגי בחלוץ אחר, מה שלא פוסל את האפשרות להביא חלוץ נוסף על חשבון זר אחר.

דבאלשווילי מקבל חיבוק אחרי השער הראשון בבוסניה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דבאלשווילי מקבל חיבוק אחרי השער הראשון בבוסניה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE