אחרי שהיתה במרכז תשומת הלב בשבועות האחרונים בעקבות הבעיות הקשות שפקדו אותה, הודיעה הפועל פתח תקווה במסיבת עיתונאים מיוחדת על הליכה לפירוק. הדבר אומר כי תשע נקודות יופחתו ממאזנה וימונה מפרק שיהיה אחראי על התהליך. (הליכה לפירוק, מה המשמעות?)

מסיבת העיתונאים, בה השתתפו עו"ד רועי שובל והמנכ"ל אפי צפריר, הועברה בשידור חי בערוץ ONE ערוץ 50 וכן בערוץ 514 בהוט (HD).

מעבר למשמעויות המשפטיות של ההליכה לפירוק, הפועל פ"ת תפתח את העונה במינוס נקודות, כאשר הכל שאלה מה המפרק יצליח לעשות. אם תצליח הקבוצה להעמיד תקציב מינימום, היא תפתח את העונה בליגת העל. אם לא תצליח להגיש תקציב לבקרה התקציבית, הפועל פ"ת עלולה לרדת לליגה הלאומית.

ל-ONE נודע כי מנכ"ל הקבוצה, אפי צפריר, קיבל טלפון ממס הכנסה והתבשר שהבוקר יגיעו מעקלים למועדון. צפריר ביקש דחייה, כינס את העמותה ואז הוחלט על היציאה לדרך של התהליך הלא פשוט.

מי שיוביל את הפירוק הוא עורך הדין ליאור דגן, שאף היה בעברו מפרק גם בהפועל ר"ג, זאת לפני שירון קוריס השתלט על המועדון.

רועי שובל ואפי צפריר במסע"ת (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
רועי שובל ואפי צפריר במסע"ת (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

את האירוע פתח עו"ד רועי שובל שהכריז: "העמותה החליטה פה אחד - פונים להליך פירוק. אין אלטרנטיבה אחרת. זו החלטה קשה". אליו הצטרף צפריר שהוסיף: "זה יום לא קל למועדון מפואר כמו הפועל פתח תקווה, אך זה הרע במיעוטו".

עדיין לא ברור באיזה ליגה תשחק הקבוצה מאם המושבות, כשהמטרה של הכחולים-לבנים כמובן היא לשחק בליגה הראשונה. למרות רצונם, עדיין לא הוחלט היכן תשחק הקבוצה שניצלה ברגע האחרון מירידת ליגה על ידי כך שניצחה במשחקי המבחנים את הפועל כפר סבא. בכל מקרה, אם היא לא תצליח להעמיד תקציב ראוי, יש סיכוי שנראה את הפועל כפ"ס עולה במקומה לליגת העל.

מההתאחדות נמסר: "ההתאחדות לא קיבלה עדיין שום מסמך המעיד על בקשה לפירוק של הפועל פ"ת. כאשר יגיע נתייחס לכך לגופו של עניין".

רועי שובל ואפי צפריר (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
רועי שובל ואפי צפריר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

צפריר: "נעשה הכל כדי להעמיד תקציב ולהביא שחקנים חדשים"
המנכ"ל אפי צפריר: "זה יום לא קל למועדון גדול ומפואר כמו הפועל פ"ת. כל יום הוא יום של הישרדות כלכלית. לצערי לא הצלחנו למצוא פתרונות. להוריד תשע נקודות זו גזרה קשה. אנחנו נמצאים כרגע במצב של הרע במיעוטו. יהיה מאוד קשה כי שלוש קבוצות יורדות ליגה בסיום העונה. נעשה הכל כדי להעמיד תקציב ולהביא שחקנים. אני מאוד מקווה שנצליח, יהיה מאבק לא קל".

עוד אמר המנכ"ל: "יש לנו הצעות לגבי שחקנים שלנו. כרגע לא מכרנו אף אחד. המפרק יחליט לגבי הכל ואם הוא יחליט למכור שחקן, כך יהיה. כל 200 אלף יורו יכולים לעזור לנו להעמיד תקציב. לא תהיה פה מכירת חיסול של שחקנים ויהיה סגל טוב".

אפי צפריר (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
אפי צפריר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

עו"ד רועי שובל התייחס לבשורות הקשות: "העמותה החליטה פה אחד לפנות להליך של פירוק. הוחלט כי אין אלטרנטיבה אחרת. זו החלטה קשה אך בנסיבות שנוצרו זו החלטה אחראית והיא היחידה שנותנת תקווה לקבוצה להמשיך להתקיים ולשמר את המסורת המפוארת".

העו"ד המשיך: "אני מאוד מקווה שבית המשפט המחוזי ימנה מפרק זמני לקבוצה. תפקידו יהיה לייצב את הצד הכלכלי של הקבוצה ולאפשר לה לפתוח את העונה. לפ"ת אין ברירה. יש חובות כבדים. אופציה של פירוק היא הבחירה הכי פחות גרועה".

רועי שובל ואפי צפריר (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
רועי שובל ואפי צפריר (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

שחקן הפועל פ"ת, גיא צרפתי, אמר לאחר מסיבת העיתונאים: "אני בהלם כמו כולם, זה יום לא קל, אבל מעבר לזה אני לא רוצה להגיב עד שאבין את המשמעות של המצב הזה".