בהתאם למזג האוויר החורפי שפקד את ארצנו בסוף השבוע האחרון בהפועל ראשל"צ הרוחות סוערות בעקבות ה-1:1 הביתי מול היריבה לתחתית, הפועל חיפה, שהביא לשיא חדש את מחאת האוהדים, שהפכה בין רגע לפחות לגיטימית בעקבות האלימות שהחלה לצוץ.

כזכור, אוהדי הקבוצה הגיעו למשחק כשהם לובשים חולצות שחורות במחאה על התנהלות המועדון ועל יכולתם של הכתומים במשחקים האחרונים ובתום התיקו המתינו למאמן, ניסן יחזקאל, שניהל עימם דין ודברים ולאחר שנכנס לרכב ירקו אוהדים על אשתו של המאמן ובעטו בחלון הרכב בו ישבה ביתו המבוהלת. האוהדים מצידם טענו כי יחזקאל הפנה איומים כלפי שלושה מהם.

במשך כל המשחק קראו האוהדים קריאות בגנותם של יחזקאל והבעלים, רביב ספיר וקראו לפיטוריו של המאמן, לשחקנים שרו: "תחזירו את הכבוד", זאת לאחר שתי התבוסות הכואבות בשבועיים האחרונים מול הפועל עכו והפועל ת"א, כשבראשל"צ יכולים לפחות להתנחם בכך שעצרו את הסחף הזה.

המון תסכול היה בסיום בקרב אנשי הקבוצה בעקבות התוצאה המאכזבת, כששחקנים אמרו: "לא ייאמן שלא הצלחנו לנצל את המצבים שהגענו אליהם כדי לצאת עם שלוש נקודות, זה בדיוק סוג המשחקים שקבוצות תחתית שרוצות לשרוד בליגה חייבות לנצח, במיוחד בבית".

חלוץ הקבוצה, דייויד גומז, היה מאוכזב בסיום כשאמר: "שיחקנו מצויין במחצית הראשונה וחבל על השער המוקדם שספגנו בפתיחת החלק השני של המשחק, שגרם לנו לאבד קצת את הביטחון ולרדת ברמה. לא יודע למה הלכנו אחורה עד כדי כך לאחר השער שלהם אבל בסיום הגענו למספר הזדמנויות שהיינו חייבים לנצל כדי לנצח". על מחאת האוהדים אמר גומז: "גם אנחנו, השחקנים, לא שמחים עם התוצאות האחרונות שלנו אבל האוהדים חייבים להתאזר בסבלנות ודברים ילכו וישתפרו".

אוהדי ראשל"צ והסדרנים. בלאגן גדול (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ראשל"צ והסדרנים. בלאגן גדול (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

חלוץ הקבוצה מחוף השנהב, סינדו דוסו, שתורגל במשך כל השבוע שקדם למשחק בהרכב לא נכלל בסופו של דבר בסגל כשנראה כי למרות הכל הפציעה ממנה הוא סובל ברצועה הצולבת תיאלץ אותו לעבור ניתוח, כשלא מן הנמנע שאם ההיעדרות תהיה ממושכת אז בקבוצה יחליטו לשחרר אותו.

אוהדי ראשל&"צ בשחור. עצבים בעיר היין (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי ראשל&"צ בשחור. עצבים בעיר היין (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

במועדון ממתינים בקוצר רוח לפתיחת חלון ההעברות בחודש ינואר, כשעל הפרק שחרורם של לפחות חמישה שחקנים ככל הנראה מהסגל והבאתם של שחקני רכש על חשבונם על מנת לעמוד במסגרת התקציב של הקבוצה.

ניסן יחזקאל, שישב ביציע המזרחי הריק והמרוחק מספסל הקבוצה סיים במשחק הזה לרצות את עונש ההרחקה שלו משני משחקים. החילופים אותם ביצעו הוא ועוזרו שרון מימר לא התקבלו בצורה טובה על ידי המוחלפים, ג'סטין זולו ודודו אברהם, שירדו בזעם לחדר ההלבשה.

על כך אמר יחזקאל בסיום: "אני אוהב שחקנים שכועסים כשהם מוחלפים, אם זה לא היה כך אז הייתי בבעיה, אף אחד לא אוהב לצאת מהמשחק וגם גדולים מהם מוחלפים. את הבעיות שלי אני אפתור אצלי בבית ולא דרך התקשורת".

ניסן יחזקאל (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ניסן יחזקאל מחלק הוראות מהיציע (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ביום שלישי תקיים ראשל"צ משחק אימון מול נס ציונה מליגת המשנה. בסוף השבוע הקרוב תהיה פגרה ממשחקים בליגת העל ובמחזור הבא בעוד שבועיים ייצאו הכתומים למשחק חוץ מול מכבי נתניה באיצטדיון ה"קופסא".