"גביע הטוטו או ליגה, זה לא חשוב. דרבי זה דרבי ואנחנו מרוכזים רק בזה", כך אמרו הבוקר (שישי) שחקנים במכבי תל אביב, רגע לפני הדרבי הראשון של העונה בגביע הטוטו אותו יעכרכו הצהובים הערב ב-20:30 בבלומפילד.

בקבוצה ערכו את האימון המסכם לקראת המשחק כשלפני שהשחקנים יצאו לכר הדשא בקרית שלום קיים הצוות המקצועי אסיפה בה העבירו דגשים לקראת המשחק. אל מצבת השחקנים שלא צפויים לשחק הצטרף הבלם אבי סטרול שערך אימון קל בלבד. את מקומו של סטרול צפוי לתפוס ניסו קפילוטו שישחק לצידו של ניבאלדו ברזילאי. גם ברק יצחקי ורוברטו קולאוטי הפצועים לא יתלבשו למשחק, כשגם השוער השני, גיא סלומון, לא התאמן עם הקבוצה.

מנגד, בקבוצה במכבי להיות מעודדים מחזרתו לאימונים של אלברט באנינג. הקשר הקמרוני לא התאמן כל השבוע בעקבות רגישות במפשעה, והחל את האימון עם הקבוצה ולאחר מכן חזר להתאמן בצד עם מאמן הכושר יוסי זיגדון.

נראה כי גם באנינג לא בתוכניות לדרבי ובקבצה עושים את המאמצים להכשירו לקראת המשחק בשבוע הבא מול פאריס סן-ז'רמן בפלייאוף של מוקדמות הליגה האירופית.

יצחקי וסטרול עורכים אימון קל, הבוקר (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי וסטרול עורכים אימון קל, הבוקר (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במהלך האימון תירגלו הצוות המקצועי לא מעט הרכבים כשבמהלכם שיחקו קו ההתקפה נגד קו הגנה, כשבאחד התירגולים נוסו מאחור רוני גפני משמאל וקלמי סבן מימין. בקישור האחורי ימשיכו לשתף פעולה שרן ייני וג'בריל סידיבה. מי שימשיך לקבל את חולצת ההרכב הוא החלוץ אלירן עטר שישחק כחלוץ בודד כשיובל אבידור ומאור בוזגלו יצטרפו אליו.

קפילוטו, מלול, חלבי והחברים באימון הבוקר של מכבי ת&"א (ליאור טימור (צילום: מערכת ONE)
קפילוטו, מלול, חלבי והחברים באימון הבוקר של מכבי ת&"א (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

האריס מדוניאנין צפוי לשוב להרכב אחרי שלא שיחק בשבוע שעבר נגד בני סכנין. בהמשך תורגל גם יואב זיו בצד שמאל של ההגנה וההתקפה. "לא צריך להסביר לשחקנים מה זה דרבי. גם השחקנים הזרים כבר יודעים מה זה", אמרו גורמים במועדון. "הראש שלנו רק בהפועל ת"א ולא בשבוע הבא. יהיה לנו מספיק זמן להתכונן לפריס סן ז'רמן".

מדוניאנין ועטר. לכתוב על שניהם? בשביל מה? (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
מדוניאנין ועטר מלהטטים באימון הבוקר. יפתחו בהרכב (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במהלך האימון חולקו השחקנים לשלוש קוצות ששיחקו טניס-רגל. באחד מהמגרשם התחלקו הזרים נגד הישראלים, כשמצד אחד האריס מדוניאנין, אלברט באנינג, ניבאלדו וג'בריל סידיבה ומנגד אלירן עטר, תמיר כחלון, יניב עזרן ודור מלול. בתום דו קרב מותח, ידם של הזרים היית על העליונה.

גפני וייני מול בוזגלו וזיו. אווירה טובה באימון מכבי (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
גפני וייני מול בוזגלו וזיו. אווירה טובה באימון מכבי (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

מספר מאות בודדות של כרטיסים נותרו למשחק הדרבי ובקרית שלום מאינים כי עד לשריקת הפתיחה האצטדיון צפוי להיות מלא. כמו כן במועדון מרוצים ממכירת החבילות טיסה עם הקבצה לפאריס שבוע הבא במטוס שחכרו במועדון. במכבי ביקשו מהצרפתים לשריין להם כ-1,000 כרטיסים למשחק.

באנינג וניבאלדו. הבלם ישחק לצד קפילוטו, הקשר לא בסגל שוב (ליאור טי (צילום: מערכת ONE)
באנינג וניבאלדו. הבלם ישחק לצד קפילוטו, הקשר לא בסגל שוב (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המשוער של מכבי ת"א: לירן שטראובר, קלמי סבן, ניסו קפילוטו, ניבאלדו, רוני גפני, שרן ייני, ג'יבריל סידיבה, מאור בוזגלו, האריס מדוניאנין, יובל אבידור ואלירן עטר.