קבוצות ליגת העל שלא משתתפות במפעלים האירופאים מתחילות אט אט לפתוח את ההכנות לעונת 2011/12 ואחת מהן היא גם הפועל ב"ש שקיימה הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים לכבוד פתיחת העונה.

מסיבת העיתונאים של הקבוצה הדרומית הועברה כאן ב-ONE TV LIVE וכן בערוץ ONE, ערוץ 50 וב-ONE-HD, ערוץ 514 ב-HOT.

לאחר שסיימה במקום התשיעי והמאכזב בעונה שעברה, עברה הקבוצה מבירת הנגב מתיחת פנים בפגרה ותתבסס על שחקנים צעירים. הבולטים שבהם צפויים להיות שבעת שחקני קבוצת נוער "השלושה" שחתמו על חוזים ארוכי טווח במועדון. מדובר בשמעון לוגסי, גל דהן, איציק וקנין, יוני אוזן, יוסף אבו לאבן, ירדן אבוחצירה וצחי ברבי.

בקבוצה עדיין לא ויתרו על האפשרות לצרף את קשר מ.ס. אשדוד, משה אוחיון, אך בגלל רצונו של אוחיון למצות את האופציות שיש לו בחו"ל, בבאר שבע לא מתכוונים לחכות עוד הרבה זמן וייתכן כי יבדקו אופציות נוספות.

בכל מקרה, מאמן הקבוצה, ניר קלינגר מעוניין לצרף חלוץ נוסף וייתכן שבימים הקרובים יגיע חלוץ זר להתרשמות. טרם התקבלה החלטה בנוגע לבלם, מוחמד עמרייה, שמתאמן עם הקבוצה כבר מספר ימים וימשיך לנסות להרשים את הצוות המקצועי.

אלונה ברקת מציגה את החולצה החדשה (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברקת מציגה את החולצה החדשה (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הבעלים אלונה ברקת פתחה את מסיבת העיתונאים ואמרה: "אני רוצה לאחל לאסי רחמים מזל טוב לרגל יום הולדתו ה-40, הוא תוספת נהדרת להפועל ב"ש. הפועל ב"ש צריכה להיות יצרנית של שחקני כדורגל. אליניב ברדה, יוסי בניון, אלמוג כהן, זו הדרך שצריכה להיות. קבוצת הנוער הביאה לנו המון גאווה ושמחה בעונה שעברה. השגנו את יעדנו על המחלקה הזאת. תוך כמה שנים הקבוצה שלנו תהיה מושתתת על שחקני בית".

"כדי להשיג את היעדים בתחילת הדרך נאלצנו להביא שחקנים מבחוץ, חלקם תרמו יותר, חלקם תרמו פחות. כל שנה אנחנו שואפים להתקדם, להציב קבוצה שתתקרב לקבוצות הגדולות של הכדורגל הישראלי. אנחנו רוצים ומקווים שנמשיך את ההתקדמות שלנו, אני בהחלט מקווה שהקבוצה תקפוץ עוד קפיצת מדרגה ביחס לעונה שעברה".

בנוגע להשקעתה בקבוצה הוסיף ברקת: "התקציב מותאם ליעדים שלנו, הוא נגזרת של היעדים ולא להיפך. התמיכה שלי במועדון נשארת אותה תמיכה ואני יכולה להגיד שאני בין בעלי הקבוצות שמביאה הכי הרבה כסף חוץ מגולדהאר וגאידמק. בעונה שעברה הקהל שלנו הגיע פחות למגרשים, היינו צריכים את התמיכה שלו. השנה הורדנו את מחירי המנויים, אנחנו מצפים ומקווים שגם הם יגיעו. אני כבעלים משתדלת לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר ומקווה שכל שאר הגורמים יעשו כך גם. הרצון שלנו הוא להחתים שחקנים שלא רואים בהפועל ב"ש כתחנת מעבר. אם יש שחקן ישראלי טוב".

המאמן ניר קלינגר אמר: "אני מאוד שמח להמשיך ולאמן את הפועל ב"ש עונה שניה. אני מקווה ומאמין שתהיה גם עונה שלישית, זה הרצון שלי לפחות, מקווה שזה יהיה הרצון של כולם ונצליח להגשים את המטרות שלנו, בעצם את החזון שלנו, שהפועל ב"ש תחזור ותהיה קבוצת צמרת בכדורגל הישראלי, בד בבד עם קידום שחקנים צעירים, שחקנים שגדלו בהפועל ב"ש".

ניר קלינגר, אלונה ברקת ואסי רחמים במהלך מסיבת העיתונאים (יוסי ציפק (צילום: מערכת ONE)
ניר קלינגר, אלונה ברקת ואסי רחמים במהלך מסיבת העיתונאים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"זה היה בולט שחסרה זהות מקומית בקבוצה הזאת. זרענו זרעים בעונה שעברה וזו הזדמנות שאולי אם לא ננצל אותה אני לא יודע מתי היא תחזור שוב, לבנות תהליך כזה. יש מספר גדול של שחקני בית צעירים ומוכשרים. אני בטוח שהקהל שלנו יזדהה עם הדרך הזאת. דרך כזאת לא תמיד מביאה תוצאות מיידיות אבל אין ספק שהיא יכולה להביא תוצאות. בשיתוף עם אלונה ואסי וכל הגורמים מסביב החלטנו ללכת חזק בכיוון הזה. כמובן שנרצה להתחזק בעמדה אחת, שתיים, שלוש בעתיד הקרוב. השחקנים הצעירים צריכים להבין שלא מקבלים את החולצה בקלות".

קלינגר המשיך: "אני מקווה מאוד שנמשיך בדברים שהתחלנו בעונה שעברה, נשפר דברים שהיו פחות טובים. אנחנו מתנהלים נכון, אלונה כבעלים מתווה את הדרך בצורה נכונה".

אביתר אילוז מציג את החולצות החדשות (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אביתר אילוז מציג את החולצות החדשות (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

"בחצי שנה הראשונה היתה לי הנאה צרופה לאמן את הפועל ב"ש. דברים השתנו בסיום חודש ינואר, אני לא רוצה להכנס לשמות אבל דברים לא עבדו כמו שצריך. גם בתקופה הזאת התנהלנו בצורה טובה ומכובדת. סיימנו במקום תשיעי שמבחינתי זו אכזבה. חשתבי טוב טוב את השחקנים שאני רוצה בקבוצה שלי. אני רוצה קודם כל שחקנים שהם בני אדם, שהם חברים. האווירה יותר טובה, הסביבה יותר נעימה והקהל יותר נהנה. אני רוצה לראות יום יום באימון שחקנים נשארים אחרי האימון, נשארים אחרי. לראות שחקנים שנשארים פה כמה שנים".

"שחקנים הבינו שהפועל ב"ש זה מקום עבודה מסודר, מילה זאת מילה, תנאים זה תנאים. לא צריך להתחנן לשחקן שיבוא לשחק בב"ש. אנשים רוצים לבוא הנה".

אלונה ברקת ואסי רחמים (יוסי ציפקיס) (öéìåí: מערכת ONE)
אלונה ברקת ואסי רחמים (יוסי ציפקיס) | öéìåí: מערכת ONE

"כיום, הפועל ב"ש לא יכולה להצהיר שהיא יכולה ללכת לאליפות. מטבע הדברים, הפועל ב"ש צריכה להיות בצמרת הכדורגל. ברור שהשאיפה שלנו להיות בחלק העליון. אנחנו מצפים לשני שחקנים שיחזקו אותנו, לא נתפשר על שחקנים בינוניים".

הקפטן אביתר אילוז אמר: "בשנה שעברה היתה אווירה לא נעימה אך ורק בגלל התוצאות. כל השחקנים היו חברים. אנחנו פותחים עונה חדשה, חבל להתעסק בחדר ההלבשה".

אלונה ברקת והספונסר, משה אביסרור (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברקת והספונסר, משה אביסרור (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

מנכ"ל המועדון, אסי רחמים, הציג את הספונסרים לעונה הקרובה והוסיף: "שמחים שניר (קלינגר) ממשיך איתנו, מה שלא קרה בשנים האחרונות. זה ייתן לנו מימד של יציבות. הפועל ב"ש תלבש את המדים של 'קאפה', חברה איטלקית, זה עוד ישנוי אחד שאנחנו עוברים השנה. הקבוצה מתחילה רשמית את האמונים ותצא ב-15 לחודש לעיירה אפולוניצה שבפולין ליד פוזנאן".

על אופציית משה אוחיון אמר רחמים: "פנינו למשה אוחיון, הוא שוקל אופציות אחרות כרגע. מבחינתו, להגיע לב"ש זה לא רלוונטי. אנחנו רוצים להתחזק בחיזוק ישראלי. משה אוחיון הוא אכן שחקן משמעותי שרצינו".

הספונסר, משה אביסרור, מחברת 'משה אביסרור ובניו' אמר: "אנו גאים להשתלב בחזון החברתי הספורטיבי הקיים. נחזיק אצבעות לאלונה ולכל השחקנים ולצוות המקצועי".

אוהדי הפועל באר שבע (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל באר שבע (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בתוך כך הקבוצה פתחה הערב (ראשון) באופן רשמי את עונת 2012/2011 כשקיימה את אימון הפתיחה. כ-500 אוהדים הגיעו לאימון כדי לחגוג עם השחקנים והצוות המקצועי בתקווה לעונה טובה יותר מהעונה שעברה.

החלוץ דובב גבאי שהגיע לקבוצה בחלון העברות התייחס לקהל שהגיע לאימון ואמר ל-ONE: "אני לא רגיל לראות כמויות כאלה של אוהדים באימון ובשבילי זה מדהים וגם אם באים 1500 או 500 זה הרבה כי אני רגיל לשמונה או תשעה אנשים באימון וזה כיף גדול".

דובב גבאי. יאבד את מקומו בהרכב (מור שאולי) (צילום: מערכת ONE)
דובב גבאי (מור שאולי) | צילום: מערכת ONE

גבאי הוסיף: "השנה אני רוצה להתפוצץ מהתחלה כי התפקיד שלי זה להבקיע שערים. בשנה שעברה פתחתי עם שלושער ואז התחילה הדעיכה והשנה אני מקווה להצליח בכל משחק".

בהתייחס למטרות הקבוצה בעונה הקרובה אמר החלוץ: "עוד לא דיברנו על מטרות כי זה אימון ראשון ואנחנו רוצים להתחיל לאט לאט בהכנות ובהמשך נוכל לדבר על מטרות".

ניר קלינגר נישא על ידי האוהדים (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
ניר קלינגר נישא על ידי האוהדים (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

במהלך האימון פרצו האוהדים לכר הדשא, עודדו את השחקנים ואת המאמן ניר קלינגר ואף הרימו אותם על הכתפיים, דבר שגרם להפסקת האימון. לאחר מספר דקות האימון חודש.

בגזרת האוהדים סוכם על איחוד של ארגוני האוהדים השונים לארגון מאוחד שייקרא "הקאמלס". מטרת האיחוד הוא ליצור ארגון גג שיאגד בתוכו את כלל אוהדי הספורט בעיר ויהיה לרווחת האוהדים.

אבי יחיאל (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אבי יחיאל (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הקבוצה מבירת הנגב תמשיך בהכנות לפתיחת הליגה וביום חמישי בשעה 18:00 תקיים משחק אימון מול העולה החדשה הפועל ראשל"צ.

אוהדי הפועל ב&"ש (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב&"ש (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE