אימון הפועל פ&"ת (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מחפוד באימון. יכריע בין שני מועמדים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בהפועל פ"ת מחפשים מזה זמן רב חלוץ מרכזי זר בעל נוכחות ויכולת אווירית טובה שישחק לצידו של אוהד קדוסי בחוד ההתקפה, ול-ONE נודע כי לאחר צפייה באינספור דיסקים של מועמדים נמצאו סוף סוף שני המועמדים המובילים לתפקיד.

בצוות המקצועי התרשמו לטובה מחלוץ אפריקאי בן 24 העונה לשם בטוליגר מיסדונגרדה ומתנשא לגובה מרשים של 1.90 סנטימטרים. מיסדונגרדה מגיע ממדינה אנונימית למדי בשם צ'אד, הממוקמת במרכז אפריקה בשכנות לסודן, קמרון וניגריה.

מיסדונגרדה החל את הקריירה שלו בקבוצת רנאיסאנס מעיר מולדתו בצ'אד, ולאחר מכן עבר לשורות הקבוצה הקמרונית, יוניון דואלה, בה זכה בתואר מלך השערים בשנת 2007 כאשר כבש 22 שערים ב-40 הופעות. בהמשך עבר לשחק באירופה בקבוצת הפאר הסרבית הכוכב האדום בלגרד, בה כבש 4 שערים ב-15 הופעות.

מבלגרד עבר לשורות פודגוריצה המונטנגרית, בשורותיה כבש 3 שערים ב-11 הופעות לפני שחתם בקבוצת מטאלאק מהליגה הראשונה בסרביה בתחילת העונה שעברה. במדי מטאלאק כבש 7 שערים ב-27 משחקים. לחלוץ הגבוה 12 שערים ב-38 הופעות במדי הנבחרת הלאומית של צ'אד.

השחקן הנוסף שמועמדותו על הפרק הוא החלוץ הבוליביאני, אוסקר דיאז, גם הוא בן 24 ואשר הוצע לקבוצה ע"י סוכן השחקנים בנדי ארויו, המייצג גם את קשרם הפרואני של הכחולים, ג'וניור ויסה. שמו המלא הוא אוסקר אלברטו דיאז אקוסטה, והוא מחזיק גם באזרחות ארגנטינאית.

מדובר בחלוץ גבוה (1.88) בעל משחק ראש טוב, שכבש 12 שערי ליגה בעונה שחלפה בקבוצת סאן חוזה מהליגה הבכירה בבוליביה והוסיף 2 שערים נוספים בגביע. לפני כן כבש 8 שערים בשורות ריאל מאמורה, גם היא מהליגה הבכירה בבוליביה.

אוהד קדוסי עומד וממתין (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אוהד קדוסי עומד וממתין (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

המלאבסים טרם החליטו מי מבין השניים יהיה הזר ה-5 שלהם בעונה הקרובה, וייתכן כי הם יזומנו למספר ימי התרשמות במחנה האימונים של הקבוצה בהונגריה בשבוע הבא.