מאיר כהן בפעולה. מוכן למלחמה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
מאיר כהן בפעולה. מוכן למלחמה (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בבני סכנין התכוננו השבוע במרץ רב לקראת משחק התחתית החשוב מול הפועל ר"ג הערב (שבת) ב-19:00. שתי הקבוצות מאיישות את שני המקומות האחרונים בטבלה ובסכנין יודעים שכל תוצאה פרט לניצחון תסבך את הקבוצה במאבקי התחתית.

טל חן, לירן כהן ויניב לוזון, שכזכור הושעו השבוע מאימון סכנין כפי שפורסם לראשונה ב-ONE ולאחר מכן התנצלו ושבו להתאמן עם הקבוצה, יהיו בסגל למשחק. חן יפתח במרכז ההגנה ואילו שני הקשרים יחכו להזדמנות שלהם על הספסל.

נראה שהשקט שב לסכנין, אך ברור לשחקנים שדראפיץ' לא מוכן להתפשר בנושאי משמעת. אחרי שהמאמן לא ויתר לשחקנים בכירים דוגמת נסטיה צ'ה, חאלד חאלילה וכעת גם חן, מקווה דראפיץ' שהוא יצליח להביא ע"י חיזוק המשמעת לשקט וסדר בקבוצה.

השוער והקפטן, מאיר כהן, מודע לחשיבות המשחק מול ר"ג: "צפוי לנו משחק מאוד קשה מול קבוצה שעשתה בשבוע שעבר צרות לבית"ר ירושלים. זה משחק לא על שש נקודות אלא על 12. מבחינתנו מדובר במלחמת עולם. אנחנו חייבים לנצח ולהוכיח שאנחנו טובים יותר מר"ג".

טל חן. התאמן לראשונה עם ר"ג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
טל חן ולירן כהן. המושעים שהתנצלו חוזרים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל האם זהו משחק גורלי, אמר כהן :"אני לא חושב שזה משחק גורלי שיקבע את היורדת, אבל זה משחק של ציון דרך שניצחון בו ייתן לנו לא מעט אוויר ושקט לקראת ההמשך". כהן משוכנע שהקהל של סכנין יגיע לתמוך: "הקהל החל לחזור במשחק מול הפועל ת"א. הוא השחקן ה-12 שלנו".

הרכב משוער: מאיר כהן, לואב כיאל, פטי יא יא, טל חן, מהראן אבו ריא, עלא אבו סלאח, חאלד חלאילה, דראין מאטיץ', נסטיה צ'ה, אחמד קאסום וכרסטיאן דנלק'ה.

"אם אתם לא מבינים את חשיבות המשחק, אפשר ללכת הביתה"
הפועל ר"ג תעלה אל כר הדשא מול חברתה לתחתית בני סכנין למשחק שהוא קריטי לא פחות עבורה מאשר ליריבתה, אולי אפילו יותר.

למרות משחק טוב מול בית"ר ירושלים במחזור הקודם המאמן צביקה צמח מרגיש שהפעם הקבוצה שלו חייבת לתרגם יכולת טובה לניצחון. הקפטן תמיר בן עמי משלם את המחיר, והמוחתם החדש דודי פדלון יפתח במקומו בעמדת המגן השמאלי. קרלוס צ'קאנה צפוי לקבל את סרט הקפטן במשחק במקום בן עמי. לצמח חסר את דימיטאר טלקייסקי (5 צהובים) ואת לירון דיאמנט, שהורחק בצהוב שני מול בית"ר. בקישור ישחקו תמיר פור, גל לוי, קרלוס צ'קאנה, אורי ביבי ועידן סרור. קרום ביבישקוב יפתח בחוד.

טלקייסקי. ייעדר (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טלקייסקי. ייעדר (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני היציאה לאימון המסכם אמר צביקה צמח לשחקנים באסיפה: "אל תתנו למשחק מול בית"ר להשפיע עליכם פסיכולוגית. המשחק הערב הוא על 6 נקודות, ואני לא צריך להגיד לכם את זה. אם אתם לא מבינים את זה לבד, אפשר ללכת הביתה". צמח עבר על כל 11 שחקני ההרכב של סכנין וציין: "צריך להיזהר מחאמד גנאים ונסטיה צ'ה. צ'ה הוא הפרמטר שלהם, וצריך למנוע ממנו להכניס את הכדורים שלו דרך האמצע. תזהרו מהחלק ההתקפי של סכנין, שהוא מאוד מהיר". צמח הקרין לשחקנים וידאו של המשחק האחרון של סכנין מול הפועל ת"א והמשחק האחרון של ר"ג מול בית"ר ירושלים.

הקשר וובה בראון חש שוב כאבים ברצועות הברך ולא יהיה בסגל, כמו גם המגן ליאור בקשי שהיה בתמונת ההרכב, אך הוחלט שינוח שבוע נוסף, מאחר והוא מחלים מפריקת כתף.

צביקה צמח (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
צביקה צמח (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: איתי ארקין, חי בן לולו, יקיר שינה, אלין טופוזאקוב, דודי פדלון, תמיר פור, גל לוי, קרלוס צ'קנה, אורי ביבי, עידן סרור וקרום ביבישקוב.