"כוכב זוהר בשמי מדריד", כך כינינו את נס זמיר לפני שנה וחצי, כאשר התוודענו, בעת ראיון היכרות, אל הנער הצנוע שעשה את כל הדרך מלמטה אל קבוצת הנוער של חטאפה הספרדית.

כעת, אחרי שהצטרף לאתלטיקו מדריד הגדולה, הוא מתגאה בלא מעט חיזורים נוספים, החלטנו לסגור מעגל ולשמוע ממנו, איך עברה עליו העונה האחרונה והאם, בעקבות קפיצת המדרגה הגדולה שבפניה הוא ניצב, צמחו גם שאיפותיו.

הקושי: הרבה אנשים הפנו לי את הגב
לא מעט טריקות דלת ספג זמיר בעבר, אך רצונו העז וחלומו הגדול להפוך לכדורגלן מצליח הולידו בו את הנחישות ואת הדבקות במטרה, תכונות שבסופו של דבר סללו את דרכו מטוברוק הקטנה לעמדת זינוק לעבר פסגת הכדורגל העולמית.

"עברתי המון קשיים בדרך להגיע לאן שהגעתי היום", מספר זמיר משל היה בילי אליוט או כל שם המייצג סיפור סינדרלה כלשהו,  "קשה אפילו להסביר את זה".

"הרבה אנשים הפנו לי את הגב", הוא נזכר, "אבל בסופו של דבר הצלחתי להגיע לאן שרציתי, ואני מרגיש שאני עדיין רק בתחילת הדרך שלי, ויש לי עוד הרבה מה להוכיח".

נס זמיר.
נס זמיר. "בסוף הצלחתי להגיע לאן שרציתי" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הדרך: ילדי מכבי, נערי טוברוק; חטאפה, אלבסטה ואתלטיקו
כמו רבים וטובים אחרים החל זמיר את קריירת המשחק שלו במחלקות הילדים של מכבי תל אביב אך אצל הצהובים לא קיבל כישרונו מימוש. לאחר מסכת נדודים במספר קבוצות, נחת בסופו של דבר בחממה של טוברוק, שהצמיחה לא מעט שחקנים בעבר. שלומי ארבייטמן, אייל גולסה, גיא אסולין ואלמוג כהן הם כמה מהשמות המפורסמים שיצאו משם. 

נס זמיר (ONE)
נס זמיר (ONE) | צילום: מערכת ONE

ואולם, כישרון והתמדה לעולם אינם הגורמים הבלעדיים להצלחה. דרוש גם מזל וכמובן, תזמון. וכך קרה, שנציגים ספרדים מחטאפה, שהגיעו לצפות בשחקן הכישרוני, התרשמו ממנו עד מאוד ומיד החליטו לצרפו לשורות קבוצת הנוער שלהם, שם יגדל ויתפתח. ואולם, חצי שנה בלבד בילה זמיר בקבוצת הנוער, לפני שהוקפץ לקבוצת המילואים שפתחה לו הזדמנויות חדשות.

בסיומה של עונה מוצלחת במילואים, החלו מספר קבוצות בספרד להתעניין בזמיר, אך הוא העדיף לרדת לליגת המשנה ולקבל הזדמנות של ממש בקבוצה הבוגרת של אלבסטה, שהחתימה את השחקן על חוזה לשלוש שנים והעמידה תג מחיר עצום על כרטיסו. זמיר השתלב מצוין בקבוצת המילואים כאשר בעונה הבאה כבר יועד להתברג בקבוצה הבוגרת על תקן של שחקן זר.

נס זמיר במדי אלבסטה (ONE)
נס זמיר במדי אלבסטה (ONE) | צילום: מערכת ONE

תוכניותיה של אלבסטה לגבי זמיר התפוגגו כאשר אתלטיקו נכנסה לתמונה והחליטה להיכנס למשא ומתן לרכישת הכישרון הישראלי הצעיר. כעת, כאשר כל הפרטים הקטנים כבר סגורים והמועדונים הגיעו להסכמה על מעברו של זמיר, ממתינים הצדדים רק לאישור הצבאי שיעניק לקשר מעמד של 'שחקן עילוי' וייאפשר לו להמשיך את קריירת המשחק שלו בספרד.

"התקדמתי רבות בשנה האחרונה", מסכם זמיר את השינוי שעבר עליו בספרד "אני מרגיש שלמדתי את הדרך ובעיקר השתלבתי בכדורגל הספרדי, שדוגל בשתי מסירות ולא יותר. יש לי עוד הרבה להשתפר ולהתקדם אבל מעת לעת אני מרגיש שזה קורה".

נס זמיר במדי הנבחרת הצעירה (יניב גונן)
נס זמיר (יניב גונן) (ONE) | צילום: מערכת ONE

"אתלטיקו זה ממש חלום שמתגשם בשבילי, נחכה רק שכל הדברים הנוספים ייסגרו. המטרה שלי עכשיו היא להמשיך ברמות הגבוהות ביותר שיש ולהגיע כמה שיותר מהר לקבוצה הבוגרת של מדריד. אני אוהב את הליגה הספרדית, היא הליגה מספר אחת עבורי, ככה שאני בהחלט רואה את עצמי ממשיך כאן".

המסר: "תאמינו בעצמכם, תיאבקו, אסור לוותר על חלומות מהר"
כעת, כשהוא קרוב מתמיד להגשים את חלומו הגדול לשחק בקבוצה בכירה בליגה הספרדית, חשוב לזמיר להרעיף על אחרים, צעירים ממנו, מעט מניסיונו, אשר למרות גילו הצעיר, אינו דל כלל וכלל. 

נס זמיר מסכם על החוזה באתלטיקו מדריד (אלעד ירקון)
נס זמיר מסכם על החוזה באתלטיקו מדריד (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

ממה שעבר עליו במעט שנותיו, מעוניין זמיר לנסח מסר עבור כל הילדים השותפים לחלומו להיות שחקני כדורגל מצליחים: "תאמינו בעצמכם", הוא קורא, "גם אם מנסים לדכא אתכם ולהגיד לכם שאתם לא מסוגלים, אל תקשיבו. תלכו בדרך שלכם ותיאבקו עד הסוף כדי להצליח, אסור לוותר על חלומות כל כך מהר".

החלום הצנוע: "רוצה לייצג את נבחרת ישראל ולשחק לצד בניון"

בניון. אין מה לדאוג, האיבה בין היריבות העירוניות היא לא כמו בארץ
יוסי בניון במסיבת העיתונאים (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עם כל החלומות הגלובאליים עוד נותר לזמיר חלום אחד "קטן" נוסף: "אני רוצה לייצג את נבחרת ישראל הבוגרת יום אחד. אני אוהב את הנבחרת וזה חלום אמיתי שלי מאז שהייתי ילד. אני אוכיח את עצמי קודם בנבחרת הצעירה ומקווה שיום אחד ייצא לי לשחק לצד יוסי בניון, שהוא כדורגלן מדהים ואישיות נערצת".