סטויצ´קוב. כוכב כדורגל בסדר גודל עולמי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סטויצ´קוב. כוכב כדורגל בסדר גודל עולמי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

חריסטו סטוייצ'קוב, השחקן הבולגרי הטוב בכל הזמנים, יגיע בחודש הבא למושבה הבולגרית ביפו ויתארח במשך שלושה ימים אצל ראשי מכבי קביליו יפו. בשיאו של הביקור הוא ינאם בערב התרמה למועדון.

סטויצ'קוב, שכיכב בברצלונה בשנות ה-90 ושיחק גם בפארמה האיטלקית ובצסק"א סופיה, נחשב לאחד השחקנים הטובים והצבעוניים שרגלם דרכה על מגרשי הכדורגל. החלוץ זכור היטב מביצועיו במונדיאל 1994, שם עלה עם נבחרתו עד לחצי הגמר.

ביום שישי 22 באוקטובר ינחת הכוכב הבולגרי עם אשתו בישראל ויתארח אצל ראשי המועדון הבולגרי ביותר בישראל - מכבי קביליו יפו. במסגרת השהות הקצרה בארץ, יטייל סטוייצ'קוב בים המלח ובמצדה וביום שבת יסייר במקומות הקדושים בירושלים.

מטרת הביקור היא ערב ההתרמה של המועדון המיוחד מיפו, שיערך ביום ראשון ה-24 באוקטובר במועדון ה-TLV בתל אביב. מטרת הערב היא איסוף כספים למחלקות הנוער השונות של המועדון, המשלבות ילדים יהודים וערבים בקבוצות השונות ושמות דגש על הוצאת הילדים מחיי הפשע ועל דו קיום בין יהודים לערבים.

סטויצ´קוב  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
סטויצ´קוב (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כרגע נמצאים במחלקות הנוער של המועדון 130 ילדים, כשהמטרה לאחר הערב היא להוסיף עוד 500 ילדים שיוכלו ליהנות ממסגרת מסודרת וחיובית. במסגרת הערב ישא דברים גם שר הרווחה, בוז'י הרצוג, שנרתם לעזרת הפרויקט והיה מאלו שתרמו יותר מכל להירתמותו של סטוייצ'קוב לפרויקט. מני פאר ינחה את הערב, בו יקחו חלק גם שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, וראש עיריית תל אביב, רון חולדאי.

חגיגות העליה של קביליו יפו (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
חגיגות העליה של קביליו יפו (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

ביום שני יפגש עוזי גרטי, אחד מיזמי הפרויקט, עם סטויצ'קוב עצמו בסופיה שבבולגריה, כדי לסגור פרטים אחרונים לגבי האירוח של הבולגרי בארץ.