הנבחרת הצעירה של ישראל תארח את יורו 2013, אך למרות שהבטיחו את מקומם בטורניר היוקרתי, גיא לוזון וחניכיו לא שוקטים וממשיכים להתכונן במרץ עם מפגשים מול אנגליה בוומבלי ונגד נבחרת צרפת עד גיל 20 לשני משחקים (ניצחון והפסד) באצטדיון ר"ג.

גם גיא לוזון יודע, שאחד הדברים החשובים ביותר בטורניר הגדול, יהיה החלק האחורי של הנבחרת, ועד כמה שחקניו יעמדו בכבוד מול היריבים מרחבי היבשת. שניים מהשחקנים שמרכיבים את קו ההגנה של לוזון, הם סארי פלאח בלם מכבי חיפה ועומר ורד המגן הימני של מכבי ת"א. בראיון משותף, מספרים הבלם ("הדור שלנו מוכשר, נוכיח זאת") והמגן ("לא צמחו פה הרבה שחקנים כמו דור מיכה") על ההכנות, על היריבות בליגה, על החלומות ועל המטרה ביורו.

בתקופה האחרונה מדברים לא מעט על כך שהדור הנוכחי פחות מוכשר, השניים מסרבים להסכים וטוענים: "כולנו חברים ואני חושב שרואים את החיבור הטוב במגרש בין השחקנים. יש פה 'ביחד' מאוד חזק. יש כאן שחקנים מוכשרים, שחקני מפתח בליגת העל ובחו"ל ואנחנו עוד נוכיח ב-2013 שהדור שלנו מאוד מוכשר".

ורד מבטיח ללא שום חשש: "התשובות מוכחות. שחקנים פה כבר שיחקו בנבחרת הבוגרת, ואני מקווה שיהיו עוד כאלה בעתיד. אין מי שרוצה יותר מאיתנו לייצג את הנבחרת שלנו בטורניר גדול".

בפעם הקודמת שהנבחרת שלנו היתה ביורו, זה הסתיים עם שלושה הפסדים ובלי שערי זכות. מגן מכבי ת"א יודע מה המטרה כעת: "ברור שאנחנו רוצים לנצח ולעשות נקודות ראשונות ביורו, אנחנו לא נסתפק רק בלהוציא נקודות אלא לעלות לשלב הבא ומשם כל משחק הוא מלחמת עולם". ומה הן המטרות בטורניר? ורד מתחיל חלש ("להגיע הכי רחוק בטורניר"), פלאח לא חושש ומצהיר: "לזכות ביורו", והמגן חוזר בו מיד: "אם סארי אומר, אז אני איתו".

עומר ורד וסארי פלאח. חולמים בגדול (צילום: מערכת ONE)
עומר ורד וסארי פלאח. חולמים בגדול | צילום: מערכת ONE

פלאח, שכבר שיחק משחק או שניים מול דור מיכה, מחמיא לחברו לנבחרת: "יכול להגיע רחוק מאוד" וגם ורד, חברו למכבי, לא חוסך מחמאות: "מדובר בשחקן, לא צמחו הרבה שחקנים כאלה, הוא לוקח על עצמו אחריות, אני מאחל לו שיגיע הכי רחוק".

הבלם של חיפה ("שיחק לי המזל") יודע שהפריצה שלו הפתיעה, אך הבהיר: "הוכחתי לכולם מה אני שווה" ולא הסתיר את החלום הגדול: "לשחק בליגה האיטלקית או הגרמנית". ואם כבר חלומות, גם ל-ורד יש: "לשחק באנגליה, בארסנל". ואת מי היה לוקח סארי פלאח למכבי חיפה אם היתה לו האפשרות? צפו בכתבה ותגלו.