קרית שמונה דאגה לספק הבהרות הערב (שבת) לכל מי שהטיל ספק בשייכותה לחבורת הצמרת וקטעה רצף של חמישה משחקים ללא ניצחון עם 0:3 נאה על מ.ס. אשדוד שהעלה אותה למקום השלישי בטבלה.

המחצית הראשונה לא בישרה על הבאות, על דשא ספוג במים כשגשמי ברכה לחקלאות אך לא לכדורגל לא פסקו והפריעו לקבוצות לפתח משחק ראוי. קרית שמונה נראתה אז כמי שלא מצליחה להסתדר ללא שני שחקניה הבולטים השנה, וויאם עמאשה ואלרואי כהן הפצועים.

אלא שהמחצית השניה היתה סיפור אחר לגמרי, כבר בדקה ה-48 תומר סוויסה העלה את קבוצתו ליתרון. בדקה ה-76, עדי אלישע הכפיל את התוצאה ושלוש דקות בתוך תוספת הזמן חתם אופיר חמו את התוצאה עם השער השלישי.

קרית שמונה עקפה בזכות הניצחון את מכבי תל אביב בטבלה (לה משחק חסר שתשלים ביום שני כשתפגוש את בית"ר ירושלים) עם 29 נקודות והפרש שערים נאה של +11. אשדוד לעומת זאת שהגיעה למשחק לאחר שני ניצחונות, ירדה למקום התשיעי.

קרית שמונה חוגגת את השער השני (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קרית שמונה חוגגת את השער השני (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בן שמעון: אני לא צריך להתנצל על החילופים שלי
מאמן הקבוצה המנצחת, רן בן שמעון, אמר בסיום: "אני לא זוכר מתי נכנסנו למשבר, הפעם רק הצלחנו לכבוש. אני לא צריך להתנצל על החילופים שלי, עדי ואופיר עשו שערים שלא ממצב נייח". כשנשאל לגבי חיזוק בינואר, ענה המאמן: "כרגע אנחנו מתעסקים בחיזוק השריר האחורי של עמאשה. איזי משתף איתי פעולה בזה ואנחנו נתחזק".

רן בן שמעון (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
רן בן שמעון (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ג'ון גרגורי ניסה להסביר את הבעיה של חניכיו: "הבעיה שלנו זה חוסר יציבות, אנחנו מנצחים ופתאום מפסידים. ק"ש לא הגיעה להרבה מצבים". המאמן התייחס למתן אוחיון שחתם בשרלרואה: "הוא יתן עוד משחק אחד ויעזוב. זה ישאיר חור גדול בהגנה. אני לא יודע אם נתחזק".
מחצית ראשונה
בדקה השלישית ישראל ראש איבד כדור, שלומי אביסדריס שלראשונה פתח בהרכב חטף אותו ומ-18 מטרים בעט מעל השער.

נבו מזרחי מנסה לחטוף מוויליאם נג´ובו (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
נבו מזרחי מנסה לחטוף מוויליאם נג´ובו (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-16 כדור חופשי מ-17 מטרים לטובת אשדוד לאחר עבירה של שלומי אביסדריס. משה אוחיון בעט היטב אך מעט מעל המשקוף כדי לרשום את ההזדמנות הראשונה של אשדוד.

לאחר מכן, הקצב של המשחק ירד והתנהל במרכז המגרש כששתי הקבוצות סובלות מחוסר דיוק בחלק הקדמי.

סטיבן קינג מתכונן לבעיטה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן קינג מתכונן לבעיטה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-27 כדור מעולה של ברק בדש השאיר את שלומי אביסדריס לבד ומעשרה מטרים מול שוער בעט לגופו של יוסי שקל וזכה בכדור קרן בלבד. בדקה ה-32, נבו מזרחי בכדור מפתיע מ-20 מטרים, נעזר בדשא החלקלק שהאיץ את הכדור אך גיא חיימוב היה במקום.

בדקה ה-42 כדור קרן מצד שמאל של תומר סוויסה מוצא את הראש של ברק בדש שנגח מחוץ למסגרת. בדקה ה-44 התקפה מצויינת של אשדוד, מקרייב הכניס כדור מאגף שמאל לנבו מזרחי שמעשרה מטרים מצא שוב את חיימוב עירני.

דשא רטוב בקרית שמונה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
דשא רטוב בקרית שמונה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
ג'ון גרגורי ערך חילוף עם פתיחת המחצית כשהוציא את עדן בטיט והכניס במקומו את אורי מגבו.
דקה 48 - 0:1 לקרית שמונה: לעומת המחצית הקודמת המנומנמת, השניה נפתחה בסערה. וויליאם נג'ובו הכניס כדור מאגף ימין לתומר סוויסה שלבד משמונה מטרים מצא את הרשת והעניק יתרון למארחת.

ברק בדש חוגג את השער של קרית שמונה (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
ברק בדש חוגג את השער של קרית שמונה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-52 וויליאם נג'ובו השתלט על כדור שנהדף מהגנת אשדוד, בעט טוב מ-20 מטרים אך יוסי שקל הדף לקרן.

דקה 76 - 0:2 לקרית שמונה: אורי שטרית פרץ באגף שמאל, העביר כדור למרכז הרחבה לעדי אלישע שבפס חלש אך מדוייק מצא את הפינה הימנית של שקל.

בדקה ה-85 עמנואל סרקי הגביה מצד ימין ,עידן שריקי נגח טוב אך גיא חיימוב היה במקום.

קרית שמונה חוגגת יתרון כפול (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
קרית שמונה חוגגת יתרון כפול (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

דקה 93 - 0:3 לקרית שמונה: אופיר חמו במבצע אישי מצויין פרץ מאגף שמאל, חדר לרחבה, עבר שני שחקני הגנה של אשדוד ומצא את הרשת.

קרית שמונה: גיא חיימוב, אורי שטרית, סאלח חסארמה, יניב לביא, אלעד גבאי, בראיין גרזיץ', תומר סוויסה (אופיר חמו, 72), וויליאם נג'ובו (זוראן בלדובלייב, 78), אדריאן רוצ'ט, שלומי אביסדריס (עדי אלישע, 63) וברק בדש.

מ.ס. אשדוד: יוסי שקל, ישראל ראש, מתן אוחיון, אפא אמברוז (אמיר לביא, 58), עדן בטיט (אורי מגבו, 46), עמנואל סרקי, משה אוחיון, ניר ביטון , סטיבן קינג (עידן שריקי, 76), נבו מזרחי ודימיטאר מקרייב.