חגיגת כדורגל. כך בשתי מילים אפשר לתאר את תצוגת התכלית שמכינים אוהדי מכבי חיפה ביציעים לקראת "משחק העונה" מול הפועל ת"א, הערב (שני) בקרית אליעזר. הרוב המוחלט ביציעים יהיה ירוק, אך ערב המפגש המסקרן שעשוי להכריע את גורל האליפות צוות ONE הפגיש את אוהדי שתי הקבוצות.

במהלך המפגש ניתן היה להבין שכל מבוקשם של אוהדי מכבי חיפה הוא לנצח 0:1 קטן-גדול שיביא תואר נוסף לכרמל, מנגד אוהדי הפועל ת"א כבר חושבים בגדול. הם בטוחים ומשוכנעים שקללת קרית אליעזר תהיה נחלת העבר.

למפגש המרתק, וחובה לציין, המנומס, הגיעו שלושה אוהדים מכל קבוצה שמציינים דורות שונים. בצד הירוק ניתן למצוא את ג'ורג וסילי, רענן לצרס וסהר שפירא. מהצד האדום ניתן לראות את יואב יגול, הבן אור יגול ויהונתן שטיין מקיבוץ לוחמי הגטאות.

אז מה היה לנו שם? זכות הראשונים ניתנה ל-וסילי שהגיע עם המגאפון המפורסם שלו, עם תמונות של צדיקים והרבה אמונה: "הקיזוז אמנם אוכל אותנו אבל בקרית אליעזר גם וואליד באדיר יודע שהפועל ת"א מקבלת פיק ברכיים כבר במחלף זכרון יעקב. אין לי בעיה שהפועל תזכה בגביע ואנחנו באליפות".

אדום וירוק לפני שהכל מתחיל באמת (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אדום וירוק לפני שהכל מתחיל באמת (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בזמן שאוהדי מכבי חיפה מסתפקים בשער ניצחון מול האדומים, יגול האב עושה סדר: "פעם היו אומרים שהפועל מסתפקת בניצחון של 0:1, היום המצב התהפך. אנחנו רוצים לראות הרבה גולים ושיהיו בצד האדום. מי שתנצח, תזכה באליפות ואם לא ננצח כנראה שלא מגיע לנו".

סהר שפירא מיושבי יציע ג' ממש לא אוהב את הצבע האדום וזאת בלשון המעטה: "כשאני רואה אדום זה עושה לי רע בלב. פעם אוהדי שתי הקבוצות היו חברים, היום המצב שונה, אולי בגלל שהתקשורת הפכה להיות אדומה ומלכלכת עלינו. יש לי כבר צמרמורת בכל הגוף, יציע ג' הולך להיות אש".

שלושה ירוקים ושלושה אדומים מתכוננים למשחק העונה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שלושה ירוקים ושלושה אדומים מתכוננים למשחק העונה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

יהונתן שמייצג את הצד האדום, ממהר לתקן: "היריבות האמיתית והשנאה הספורטיבית והפוליטית שלנו היא לא מול הירוק של חיפה אלא מול אוהדי בית"ר ומכבי ת"א. אין לי בעיה להפסיד לחיפה והעיקר לנצח את בית"ר ומכבי ולזכות באליפות".

רענן לצרס משוכנע שהצבע הירוק ינצח: "אני מאמין שניקח אליפות. ננצח אחד 0:1 והסיפור יגמר". הג'וניור שבחבורה, אור, סיכם:" אני לא מהמר על התוצאה אבל משוכנע שהפעם ננצח".