עסקת העברתו של אושרי רואש מהפועל למכבי חיפה עשויה לתפוס תאוצה ב-48 השעות הקרובות אחר ששני המועדונים יגיעו להבנות כספיות באשר למחירו של הבלם.

רואש כבר הביע את רצונו לעזוב ליריבה העירונית בעיקר בגלל הסיבה שהוא מסיים חוזה בקיץ הבא. גם בהפועל מבינים היטב שאם רואש לא ישוחרר עוד השבוע הקבוצה כבר לא תוכל לגזור על השחקן קופון. השחקן זומן למחנה האימונים של הנבחרת הצעירה, כמו גם חבריו לקבוצה גל אראל, עודד אלקיים ורן אבוקרט.

רואש, שתופקד כקשר, היה השחקן המצטיין בניצחון מול הפועל ת"א (0:1) ואם היה עוד ספק לגורמים כאלה ואחרים בקשר ליכולתו הרי שהוא נתן את התשובות במגרש.

לא בכדי ניצן שירזי ציין שהוא ביקש מיואב כץ להשאיר את רואש בקבוצה על מנת ליצור סגל רחב וחזק. כץ התייחס לסאגה כשאמר ל-ONE: "אושרי רואש שחקן מאוד חשוב לקבוצה והייתי רוצה לראות אותו משחק עוד שנים במועדון. מצד שני, אנחנו מודעים לכך שרואש יהיה שחקן חופשי בשנה הבאה ולרואש יש רצונות משלו. אין לי כוונה להשאיר את רואש בכוח בקבוצה ואם ירצה לעזוב לא נעמוד בדרכו".

סנסציה בפתיחה, צפו ב-0:1 של הפועל חיפה על הפועל ת"א

כץ היה מרוצה מהניצחון על הפועל ת"א. כבר בשבוע שעבר הצהיר הבעלים שקבוצתו יכולה לעשות להפועל את מה שזלצבורג לא הצליחה. הצהרה שגרמה לביקורת על כץ. "התכוונתי לכל מילה ואני שמח שצדקתי. לצערי גם אצלי במערכת לא ממש האמינו שאפשר לעשות את זה. אמרתי להם שבעברי כשחקן כדורסל ברור לי שברגע שהפועל ת"א חוזרת ממאמץ כמו בזלצבורג תהיה שם נפילה טבעית ואנחנו צריכים לדעת לנצל זאת. השחקנים רצו על המגרש עד הדקה ה-90 והם ראויים לכל המחמאות".

אושרי רואש. יחצה את הכביש (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אושרי רואש. יעבור לירוק? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שירזי זכה גם הוא למחמאות על דרך התנהלותו במשחק. המאמן ניצל את כל הכלים העומדים לרשותו כולל אלה ההתקפיים וזכה בכל הקופה. הפועל יכולה היתה להבקיע ארבעה שערים נוספים ולא עשתה זאת רק בגלל וינסנט אניימה המצויין.

ניצן שירזי. זכה למחמאות על ניהול המשחק (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניצן שירזי. זכה למחמאות על ניהול המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בשבוע הבא הפועל חיפה תצא למשחק חוץ מול הפועל ר"ג של שלומי דורה. כץ הוסיף:"המשחק מול הפועל ר"ג יהיה קשה יותר מהמשחק מול הפועל ת"א בעיקר בגלל האמוציות בין שני המאמנים, שירזי ודורה. אנחנו צריכים לנחות על הקרקע ולהתכונן היטב". אגב, זרם המים בקרית חיים חודש.