ארקדי גאידמק. אוהב את יובל נעים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ארקדי גאידמק: "האמת שלי עוד תצא לאור" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

האם הבעלים של בית"ר ירושלים, ארקדי גאידמק יתעשר בסכום בלתי נתפס של 640 מיליון פאונד? התשובה צפויה להיות בחודש מאי הקרוב, זאת אחרי שגאידמק קיבל את הזכות לתבוע את המיליארדר לב לבייב בעקבות עסקאות קודמות בין השניים.

גאידמק קיבל את הזכות לפנות לבית המשפט העליון ולתבוע את חלקו בעסקת יהלומים באנגולה, אותה עשה בשיתוף פעולה עם לבייב. השניים היו שותפים בעברם, כאשר אם בית המשפט יפסוק לטובתו, מדובר בפיצויים גבוהים מאוד, שעשויים אף להשפיע על בית"ר ירושלים, בראשה עדיין עומד גיאדמק.

טענותיו של גאידמק הם שלבייב לא שילם לו עמלות מעסקאות שהשניים ניהלו מאז 2004. הסכסוך הוא סביב חברת מכירות יהלומים של השניים שנקראת ASCROP, שנחשבה בין השאר כאחת מחברותיו של לבייב.

בתביעה נטען כי בעלי בית"ר מחזיק 24.5% מהחברה ושהמעורבות שלו נשמרה בסוד לאחר שהוסכם ש"התפיסה הציבורית של לבייב כבעלים ובעל הנכסים הרלוונטיים היא למטרות נוחות בלבד". לבייב טען בעבר כי זה לא מדויק ועל כך סלע המחלוקת.

לב לבייב ורומן אברמוביץ (ONE) (צילום: מערכת ONE)
לב לבייב ורומן אברמוביץ (ONE) | צילום: מערכת ONE

גאידמק אמר בתגובה ל-ONE: "הצדק שלי עוד ייצא לאור,  לא רק בנושא לבייב, אלא בכל הנושאים שאני עומד מולם בתקופה הזו. כולם עוד יידעו מי זה ארקדי, יש לי סבלנות ואני מאמין שהאמת תתגלה".

הפרשה זוכה לחשיפה גדולה בתקשורת האנגלית, כאשר הקשר הוא כמובן לבנו של ארקדי, סאשה גיאדמק שעמד בראש פורטסמות'. באנגליה אף מכנים את הפרשה: "הקרב על היהלומים".

יש לציין כי הסכסוך בין השניים אינו חדש ולפני כשש שנים פנה גיאדמק ללבייב בדרישה כי חצי מהכנסותיו מעסקי היהלומים באנגולה שייכים לו, כאשר אלו מוערכים במיליארדים