הפועל רמת גן ערכה הבוקר (שני) אימון ראשון ללא המאמן המתפטר, צביקה צמח. אחד השמות שעשוי להיכנס לרשימת המועמדים הוא זה של ירון הוכנבוים שהוצע לקבוצה. כמו כן, ברמת גן שוקלים לפנות לאורי מלמיליאן, שהתפטר מבית"ר ירושלים, אם זה יתאפשר.

כך או כך, ביממה הקרובה צפויים ראשי הקבוצה לגבש את הרשימה הסופית ולערוך פגישות עם המועמדים. גורם בקבוצה הבהיר ל-ONE: "אנחנו לא ממהרים לשום מקום, אנחנו רוצים שהבחירה שלנו עכשיו תהיה סופית עם מאמן שימשיך לפחות עד תום העונה".

על רקע החיפושים אחר מאמן, ל-ONE נודע, שברמת גן מעוניינים לצרף לשורות הקבוצה את הקשר יניב לוזון. ההתעניינות בקשר היתה עוד בזמן שצביקה צמח אימן את במועדון ומה שכרגע מעכב מעבר אפשרי של קשר בני סכנין לרמת גן זה העובדה שכרגע במועדון של ניר ארקין שוקדים בהכנת רשימת מאמנים מועמדים ורק לאחר מכן ימשיכו בניסיונות החיזוק של שחקנים.

סוכנו של לוזון, ניר עמר, אישר גם הוא את הנושא והודה שלוזון עצמו ישמח להצטרף לקבוצה שנאבקת על הישארותה בליגה ולחבור לחברו עד לפני שבוע בסכנין, הבלם טל חן.

אורי מלמיליאן. יחזור מהר למגרשים? (יוסי ציפקיס) (צילום: מערכת ONE)
אורי מלמיליאן. יחזור מהר למגרשים? (יוסי ציפקיס) | צילום: מערכת ONE

בזמן שבהנהלת הקבוצה שוקדים על הכנת רשימת מועמדים לרשת את התפקיד על הקווים, עוזר המאמן, איציק ברוך, המשמש כמאמן זמני, העביר את האימון בצוותא עם מאמן השוערים, יום טוב טליאס.

"קיבלתי הוראה מהדרגים הגבוהים לאמן את הקבוצה בנתיים", ציין איציק ברוך לפני האימון והוסיף: "מה שיחליטו בהנהלה מקובל עליי. אני מקווה שנתכונן לשבת כמו שצריך, בתקווה שגם אם יגיע מאמן לקראת המשחק בשבת, תהיה לו קבוצה מוכנה למשחק בעכו".

ברוך וטליאס עשויים לעמוד על הקווים גם במשחק ביום שבת, אם לא ימונה מאמן עד אז, תרחיש שלא רחוק מהמציאות. בהנהלת הקבוצה והבעלים, ניר ארקין, הבהירו, שהם לא ממהרים להחתים מאמן וכי הם מתכוונים לבחון את הנושא בצורה מעמיקה, לפני שיקבלו בחירה מי יאמן את הקבוצה.

יום טוב טליאס והשוערים (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
יום טוב טליאס והשוערים (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ברוך שוחח ביממה האחרונה עם צמח וסיפר על התחושות של המאמן שעזב ביום שבת את המועדון בתחתית הליגה: "צביקה מרגיש פגוע גם מהשחקנים, הוא ציפה ליותר. אני חושב שהוא לא היה צריך לשלם בראשו. מי שהיו צריכים לשלם זה עוד שניים או שלושה שחקנים, אבל מי ששילם את המחיר הוא צביקה. הוא איש מיוחד. זן נדיר בכדורגל, איש מקצוע מצוין ולצערי הוא שילם את המחיר, אני מקווה שאולי דברים גם ישתנו לגביו עכשיו".

"אני לא יודע אם הזעזוע יכול לשנות את הדברים. היו את הפיטורים של שלומי דורה והגיע צביקה. חשבנו שיהיו שינויים. עברו שבעה משחקים ולא היו שינויים. אני מקווה שהנושא של צביקה, שהוא די כואב, יחלחל לשחקנים בראש, אחרי שיבינו שהוא בן אדם מיוחד כזה ששילם במחיר מקום עבודתו. אולי זה יעיר את השחקנים. אני בטוח שאם זה יוביל לשינוי, אז צביקה יקבל את המחיר הזה בשלמות".

צביקה צמח (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
צביקה צמח (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

ברוך יודע שלא רחוקה הסיטואציה בה הוא יעמוד על הקווים גם בשבת: "אני מכין את עצמי גם בראש וגם בתוכניות. אנחנו חיים פה משעה לשעה. כבר הייתי בעבר בראש צוות האימון של הפועל רמת גן בבוגרים ואני מכיר את העבודה. אני יודע שזה שונה, ליגה לאומית לעומת ליגת העל. אני מקווה שיבוא עד אז מאמן שיקבל את הקבוצה על עצמו".

מהאימון נעדרו אורי ביבי ודן רומן הפצועים. בקבוצה מקווים שיהיו כשירים למשחק ביום שבת בחוץ מול עכו.