יציעים חצי ריקים באצטדיון ר"ג (צילום: מערכת ONE)
יציעים ריקים בר"ג. תמונה אחרת העונה? (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

אחת הבעיות הגדולות בכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, היא ללא ספק, נטישת הקהל את המגרשים. אם להניח בצד את משחקי העונה המסקרנים בין הקבוצות הגדולות, הרי שברוב המשחקים היציעים רחוקים מלהיות מלאים. מפגשי ליגת העל מרגישים כמו משחקי אימון, בכל הקשור לאווירה.

בעלי קבוצות הכדורגל עושים ככל שביכולתם כדי להביא את הצופים למגרשים. הקבוצות יוצאות במבצעים מפתים כדי להגביר את החשק בקרב האוהדים לשלם עבור כניסה לאיצטדיונים ומורידות את מחירי הכרטיסים. לכבוד העונה החדשה הבאה עלינו לטובה (?) ערכנו עבורכם סקירה של מחירי הכרטיסים והמנויים שדורשות קבוצות ליגת העל.

העולה החדשה לליגת העל, עירוני קרית שמונה מציעה את המחירים הזולים ו"המשוגעים" ביותר. למשחקי הקבוצה תוכלו לקנות כרטיס במחיר אחיד של 25 שקלים לכרטיס (מחיר זה עשוי להשתנות ברגע האחרון ל-30 שקלים), כאשר  נשים, נכים ונוער יוכלו להיכנס לכל משחקי הקבוצה תמורת 20 שקל בלבד. בנוסף, בקבוצה יוצאים במבצע מנויים מיוחד כאשר מנוי למבוגר עולה רק 250 שקל.

בזכות המודל הלא רווחי שהתווה הבעלים, איזי שרצקי, יוכלו תושבי האיזור להגיע הרבה יותר למשחקים. חיילים, אוהדי כל הקבוצות, יוכלו להיכנס למגרש בקרית שמונה בחינם, בהצגת תעודת חוגר.

גם במ.ס. אשדוד מתכננים מחירים אטרקטיביים: 40 שקלים למבוגר ו-20 שקלים לנוער וחיילים.

הצדיקה הראשונה הגיעה מהשכונה


לפני שלוש עונות החליטה בני יהודה לצאת למהלך מבורך של מכירת כרטיסים במחיר אחיד של 40 שקלים. בשנה שעברה המחיר עלה ל-50 שקלים וגם העונה תימשך השיטה. בקבוצה מדגישים שהכנסות הקבוצה עלו משמעותית. "בעונה הראשונה מחזור המכירות של הכרטיסים ב-40 שקלים היה כמו ההכנסות ממכירת הכרטיסים ב-80 שקל בשנה לפני כן. ב-2008/09 נרשמה עליה של 25 אחוז ועונה אחר כך עליה של 70 אחוז", ציין משה דמאיו, מנכ"ל הזהובים.

אוהדי בני יהודה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בני יהודה (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בעקבות בני יהודה יציעו העונה גם הפועל אשקלון, מכבי פ"ת, הפועל ר"ג ומכבי נתניה כרטיסים במחיר אחיד ומוזל של 50 שקל. במשחקים נגד הגדולות, שהדרישה אליהם תהיה גדולה במיוחד, תתמחר נתניה את הכרטיסים ב-80 עד 100 שקלים לכרטיס. מנהל העולה החדשה מהדרום, צ'יקו מגיה, הסביר: "אשקלון זה לא רמת השרון או הרצליה. כאן זה אנשים מעוטי יכולת, 100 שקלים זה סכום יקר לתושבים פה, אז אנחנו באים לקראתם".

גם בני סכנין והפועל עכו יציעו כרטיסים במחיר שווה לכל כיס: 60 שקלים למבוגר ו-30 לנוער. בעכו המחיר עוד עשוי להשתנות.

בעונה שעברה: ממוצע של כ-1,800 כרטיסים נמכרו למשחק


בעונה החולפת נמכרו 490 אלף כרטיסים בודדים, ממוצע של 30,625 לקבוצה, בין 1,700 ל-1,800 כרטיסים למשחק, בשל העובדה כי חלק מהקבוצות אירחו 18 משחקים וקבוצות אחרות רק 17. בנוסף נמכרו 31 אלף מנויים, השקולים לעוד 528 אלף כרטיסים.

הרבה קרחות ביציע של אוהדי מכבי (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
הרבה קרחות ביציע של אוהדי מכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

מכבי ת"א שמכרה הכי הרבה כרטיסים בשנה שעברה (73 אלף), תציע כרטיסי מבוגר במחירים של 60 עד 100 שקלים. מגוון המחירים יורחב עם השלמת השיפוצים ביציע 11 והתקדמות קצב מכירת המנויים.

הדאבליסטית, הפועל ת"א, שהכניסה בעונה שעברה את הסכום הגבוה ביותר מצופים שהגיעו לחזות במשחקי הקבוצה - 9.2 מיליון שקל, בעיקר הודות למכירת 6,500 מנויים אשתקד, מתמחרת כרגע את כרטיסי המבוגר ב-80-90 שקלים, כאשר נוער, ילדים וחיילים ייכנסו למשחקים תמורת 40 שקלים.

תצוגה של אוהדי הפועל (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
תצוגה של אוהדי הפועל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחירי הכניסה למשחקי מכבי חיפה ינועו בין 40 ל-125 שקלים למבוגר. בני נוער וחיילים יוכלו לרכוש כרטיסים ב-20-30 שקלים, כאשר במשחקים מול יריבות שאינן אטרקטיביות יהיו זמינים כרטיסים במחירים אלה גם למבוגרים. היריבה העירונית, הפועל חיפה תציע כרטיסים במחירים של 80 שקלים למבוגר ו-40 שקלים לנוער ליציעים במרכזיים ובהתאמה, 70 ו-35 ליציעים הצדדיים בקרית אליעזר.

בית"ר ירושלים לא "תקרע" את האוהדים במשחקה הביתי הראשון, למרות הפוטנציאל הכלכלי הטמון במפגש מול מכבי ת"א. 80-90 שקלים יעלו כרטיסי מבוגר כאשר נוער וחיילים ישלמו 40-45 שקלים.

קורנפיין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין. בכל מקרה, בית&"ר תעשה קופה במחזור הראשון (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

הפועל ב"ש תציע כרטיסי מבוגר ב-80 שקלים ו-40 שקלים לנוער וכך גם בהפועל פ"ת. בקבוצה במלאבס מנסים למשוך את האוהדים במחירים מוזלים של מנויים - 400 שקלים ו-250 שקלים לנוער. בקבוצה, שתשחק העונה באיצטדיון ר"ג, מתגאים שמכרו כבר 1,700 מנויים.

כעת, משפחה בק"ש, ב"ש, פ"ת או במקומות אחרים שאוהבת כדורגל ותרצה לראות את מכבי, הפועל, חיפה או בית"ר מגיעות לעיר, לא תצטרך לשבור חזיר או איזו קופת חיסכון. אין ספק שברגע שהאצטדיונים יהיו מלאים, גם רמת הכדורגל תעלה. עכשיו, הכדור בידיים של האוהדים.