אפרים גבאי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אפרים גבאי. מכה להפועל חיפה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הלילה נפטר מדום לב בשנתו מנהל הקבוצה המיתולוגי ואחראי המשק של הפועל חיפה, משה אשר. משה אשר היה בן 63 במותו, הלוויתו תיערך מחר ב-17:00 בבית העלמין בצרופה. אשר ליווה את הקבוצה ועבד במועדון במשך עשרות שנים זכור בין היתר כאשר במשחק ליגה בב”ש נזרק לעבר ספסל הקבוצה רימון עשן אשר פגע בפניו של המנהל. בקבוצה קיבלו את הידיעה בהלם רב.

הקפטן אייל טרטצקי אמר: “בשנה הראשונה שעליתי לבוגרים משה אשר היה איש המשק שלנו. כולנו בהלם. מדובר באיש טוב ומסור שתמיד נתן. אני חבר טוב של ילדיו ומשפחת הפועל חיפה משתתפת בצערם. יש לי להגיד עליו רק דברים טובים".

אפרים גבאי מנכ"ל הפועל חיפה אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "אני מכיר את משה אשר כמעט ארבעים שנה, כל החיים היינו בקרית חיים, הוא היה מנהל קבוצה שלי בתור שחקן והביא אותי בזמנו מתל חנן להפועל חיפה. היו משחקים מאד פיזיים וקשים והוא המליץ עלי שאגיע ואעזור לקבוצה לעלות ליגה".

"בשנה הראשונה פספסנו את העליה ועונה אח"כ עלינו ליגה ומאז אנחנו יחד עד תקופתו של יואב כץ. הפעם האחרונה שהוא הגיע לאצטדיון לראות את הקבוצה משחקת, היה לפני שבועיים, במשחק מול הפועל ת"א. שמחתי שהוא הגיע לראות את הקבוצה אחרי תקופה ארוכה ובדיעבד זה היה משחק הפרידה שלו".

"עברנו שנים יחד, מחנות אימונים, עליות, ירידות. משה היה חבר אמיתי, אבא ובעל למופת. קשה לי מאד לדבר על משה אשר בלשון עבר. מאות שחקנים עברו דרכו, כל שחקני תקופת האליפות אהבו אותו. זהו יום עצוב למשפחת הפועל חיפה שמשתתפת בצערה של המשפחה והילדים".

טרטצקי. "מקווה שיגיעו הרבה אוהדים"  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שבחון מול טרטצקי במשחק שהפך להיות משחק הפרידה של משה אשר ז&"ל (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לירון בסיס ששיחק בהפועל חיפה בתקופת רובי שפירא ז"ל אמר לאתר הרשמי של הקבוצה: "משה היה איש משכמו ומעלה, הוא היה אבא שלי בכל השנים ששיחקנו, דאג לנו מכף רגל ועד ראש בכל המובנים. היינו כמו הבנים שלו. זה יום קשה מאד עבורי. אני משתתף בצערה של המשפחה".