ארז מסיקה. זכה בבוררות (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ארז מסיקה. זכה בבוררות (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

שחקן העבר, ארז מסיקה, זכה היום (ראשון) בבוררות נגד הפועל באר-שבע ויקבל מהקבוצה את מלוא שכרו, כולל ריבית והוצאות משפט בסך 389 אלף ש"ח.

הסכום הזה כולל 20 אלף ש"ח הוצאות משפט ו-25 אלף שקל שכר טרחת בוררות, כך קבע הבורר עו"ד בנימין טמיר, כך שבסך הכל יקבל השחקן 389 אלף ש"ח.

עו"ד רז בן-דור ממשרד מטרי, מאירי ושות', שייצג את ארז מסיקה בהליך הבוררות אמר לאחר פסק הדין: "אנחנו מברכים על פסק הבורר שהביא לסיום הליך משפטי ארוך שבו ארז מסיקה נאלץ להיאבק על זכותו הבסיסית לקבלת שכר. פסק הבורר מעביר מסר ברור וחשוב לקבוצות בכלל ולהפועל באר-שבע בפרט, שלפיו לא ניתן להתנער מהסכם מחייב, גם במקרה של פציעה או ליקוי רפואי אחר".

"אפשר להבין את הניסיון של באר שבע להציג את פסק הבורר כניצחון שלהם, אבל האמת היא כמובן הפוכה. הפועל באר-שבע התנגדה למן ההתחלה לשלם לארז מסיקה סכום כלשהו, לרבות את הסכומים שנפסקו. סכום התביעה לא היה כפי שטוענת באר-שבע, אלא כמחצית בלבד מסכום זה".

בן-דור המשיך: "בפסק הבורר נדחתה הטענה העיקרית של באר-שבע שלפיה החוזה אינו תקף משום שמסיקה לא היה כשיר מבחינה בריאותית לקיימו ונקבע כי ההסכם תקף לכל דבר וענין. בנוסף, הבורר דחה את התביעה שכנגד שהגישה באר-שבע וחייב אותה לשלם סכום חריג של 45,000 ש"ח בגין הוצאות ושכר טרחה".

"כולם זוכרים את הביטויים הקשים שבהם השתמשה ב"ש נגד מסיקה בכתב ההגנה ואת הניסיון הפסול והחמור לסלק את מסיקה מהדירה שבה התגורר, מיד עם הגשת התביעה - ניסיון שגם הוא נדחה על ידי הבורר שקבע שמסיקה היה זכאי להשתמש בדירה לאורך כל תקופת ההסכם. יש לקוות שהפועל באר שבע ואלונה ברקת למדו את הלקח ויתנהלו להבא בצורה ראויה והגונה יותר מכפי שנהגו עם ארז מסיקה".

ארז מסיקה (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
ארז מסיקה (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

כזכור, במהלך העונה שעברה, בזמן שמסיקה השתייך לסגל הקבוצה הדרומית, התקבל במועדון פקס מההתאחדות לכדורגל המורה על הפסקת פעילותו של מסיקה, בגלל מום שהתגלה בליבו של השחקן. 

לאחר שהפועל ב"ש הציגה את תוצאות הבדיקות החלופיות לשחקן בבית החולים סורוקה, שהראו כי מצב ליבו תקין, חזר השחקן לאימונים סדירים ואף הספיק לשחק בחמשת מחזורי הליגה הראשונים שבכולם פתח בהרכב.

באוקטובר התלונן מסיקה כי הוא סובל מחום גבוה ומחלת השפעת והמועדון עמד על קיום בדיקות רפואיות נוספות על חשבון המועדון וכך התגלה מום מולד שעלול לסכן את חייו של השחקן אם היה ממשיך בקריירת משחק פעילה. אחר הגילוי נאסר על מסיקה להמשיך לשחק מחשש לחייו ואחרי בדיקה מקיפה נוספת שעבר, נקבע כי הוא לא יכול להמשיך לשחק כדורגל ואולץ לפרוש ממשחק פעיל בגיל 30 בגלל מום בליבו.

מסיקה תבע את המועדון בבוררות על מנת שישולם לו מלוא שכר החוזה שחתם לרבות כאמור בונוסים ופרמיות. המועדון טען שמאחר והמום שהתגלה מנע ממסיקה לשחק אין לשלם לו את מלוא השכר שנקבע בחוזה, אבל הציע לו סכום מסוים כפיצוי בדומה לסכום שפסק לו הבורר. מסיקה דחה את הצעת המועדון ופנה לבוררות שהסתיימה היום.

בנוסף, מסיקה הגיש תביעה נגד הפועל ב"ש בבקשה לקבל את שכרו בעונת 2009/10 ובשל עוגמת נפש שנגרמה לטענתו בשל הבעיה בליבו.

אלונה ברקת. ב&"ש עושה כבוד לכבאים (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אלונה ברקת. מכבדת את פסק הבורר, אני גאה שהצלנו את ארז מסיקה (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

ממועדון הפועל ב"ש נמסר לכתבנו יגאל ברמן בתגובה להחלטת הבוררות בעניינו של ארז מסיקה: "הפועל באר שבע מברכת על פסק הבורר בעניינו של ארז מסיקה. הבורר קיבל את עיקר הטענות של המועדון ופסק למסיקה רק כ-340,000 ש"ח מתוך סכום של יותר ממיליון וחצי שהשחקן תבע".

"סכום זה הוא קרוב למה שהציע המועדון למסיקה מחוץ להליכי הבוררות לאחר שנאלץ לפרוש. בפסק הבוררות זכה מסיקה בתשלום שכר הבסיס לעונה שעברה, שבה נאלץ לפרוש ממשחק פעיל, אבל נדחתה בקשתו לקבל בונוסים עבור העונה שבה לא שיחק, וכן לחייב את המועדון לשלם את חוזהו לעונה הנוכחית".

הבעלים אלונה ברקת אמרה בתגובה: "אני מכבדת את פסק הבורר, אני גאה שהצלנו את ארז מסיקה ומנענו ממנו את סיכון חייו. אני מברכת את ארז ומאחלת לו הצלחה וכל טוב בהמשך חייו".