החופש הגדול של תלמידי בתי הספר אוטוטו יוצא לדרך, בעוד זה של הלגיונרים שלנו עומד להסתיים. השבוע החזרנו את אלמוג כהן, שחקן נבחרת ישראל ונירנברג הגרמנית, אל פנימיית "אורט" נתניה בה גדל, כדי שישחזר עבורנו את הימים בהם השקיע את כל מרצו על מנת להפוך לכדורגלן מן המניין. "אורט" נתניה ידועה כפנימייה אליה מגיעים שחקנים צעירים מכל רחבי הארץ על מנת לרכוש את ההשכלה התיכונית בנוסף לערכים ספורטיביים. 

 כהן התרגש מהמפגש המחודש עם אנשי הפנימייה ובראשם המנהלת טלי טייר שסיפרה על השחקן בצעירותו: "הוא היה ילד מקסים עם מוטיבציה של בולדוזר, בעיקר להפוך להיות שחקן. הוא היה קם מוקדם ורץ במדרגות הפנימייה, מותח גומיות לעצים ועובד על תרגילי כח לרגליים. הוא היה פייטר אמיתי. תמיד אני נותנת לתלמידים את הדוגמא שלו בתור מישהו שלחם והגיע לאן שהגיע בזכות רוח הלחימה שלו".

כהן. "היה מותח גומיות לעצים ועובד על תרגילי כוח" (צילום: מערכת ONE)
כהן. "היה מותח גומיות לעצים ועובד על תרגילי כוח" | צילום: מערכת ONE

"היה לי פוסטרים של גאטוסו בחדר בפנימייה", סיפר כהן, "תמיד אהבתי אותו. סגנון המשחק שלי מזכיר את שלו ולפני משחקים הייתי צופה בסרטונים שלו, והם היו ממריצים אותי. יחד איתי בפנימייה למדו חן עזרא, אלון וייסברג ומור דהאן, וכל הזמן היינו מתחרים בינינו בתחרויות ספורטיביות ומדרבנים האחד את השני. אף אחד לא רצה להפסיד, וגם אם לא היה כח לקום בבוקר היינו קמים כדי לא להפסיד בתחרויות בינינו".

אלמוג כהן (ONE) (צילום: מערכת ONE)
אלמוג כהן (ONE) | צילום: מערכת ONE

העונה, יכול כהן לסכם שנה חלומית עבורו. בזמן שרבים פקפקו ביכולות שלו כאשר יצא לנירנברג מהבונדסליגה, הקשר האחורי הדינמי  שוב סתם לכולם את הפיות כאשר פתח בהרכב 25 פעמים, כבש שני שערים ואף זכה לשדרוג חוזהו. "לא ידעתי שאני אהיה בהרכב ותהיה לי עונה חלומית שכזו אבל האמנתי שאשחק. גרמניה זה חלום של כל ילד: האצטדיונים, הקהל, השחקנים שמשחקים נגדך והמתקנים שאתה מקבל, זו הרמה הכי גבוהה שיש באירופה. בשביל להגיע לרמת האינטנסיביות הזו צריך שחקנים מוכשרים שעובדים קשה ומאמנים שלא מפחדים מפציעות של שחקנים. יש לנו סגל רחב של 25 שחקנים וגם כאשר כוכבי הקבוצה נפצעים יש מי שיחליף אותם".

כהן מתבונן על האיזור החשוב באמת בבית הספר (צילום: מערכת ONE)
כהן מתבונן על האיזור החשוב באמת בבית הספר | צילום: מערכת ONE

בינתיים, כהן גם הספיק לתפוס העונה מקום של קבע בהרכב הנבחרת הלאומית והוא בטוח שהנבחרת תעפיל לטורניר היורו הקרוב: "אמרנו לעצמנו שאם ננצח את כל המשחקים מעכשיו אז אנחנו יכולים להעפיל מהמקום הראשון. אם איך שהנבחרת נראית אני מרגיש בתוכי שאנחנו נעפיל ליורו".