מאמן מכבי חיפה אלישע לוי החליט, לקראת הדרבי (20:30, קרית אליעזר) לערוך מספר רב של שינויים בהרכב על מנת לאפשר לשחקנים ששיחקו והשקיעו מאמץ גדול מול מאריבור מנוחה.

שחקן הרכש, חן עזריאל אמור לערוך הופעת בכורה בקבוצתו החדשה ולהשתלב במהלך המשחק בחלק הקדמי יחד עם מוחמד גדיר ושלומי אזולאי שעתידו בשלב זה לא ברור. אגב, הפועל חיפה רוצה לצרף לשורותיה את אזולאי שאמור לגבש החלטה אם להמשיך בחיפה או לא.

בשער ישחק בויאן שארנוב. אמיר אדרי חולה ולא התאמן. דלה ימפולסקי יפתח בהרכב יחד עם הליטאי של קבוצת הנוער, מרטינס דפקוס.

חיים מגרלשווילי ישחק כמגן שמאלי ועלי עותמאן כמגן ימני. אלישע לוי אמר לחניכיו: "אני מאפשר לחלק מכם מנוחה. נבוא בשיא הדריכות למשחק כדי לנצח".

בקבוצה היו מרוצים מהעובדה שעסקת העברתו של איציק כהן סוכמה. כהן אמור ביום ראשון או שני לכל המאוחר להתחיל ולהתאמן עם הקבוצה. כהן וסארי פלאח ישחקו במרכז ההגנה במשחק הפלייאוף מול גנק לקראת ליגת האלופות.

הרכב משוער: בויאן שארונוב, עלי עותמאן, סארי פלאח, יוריצה בולייאט, חיים מגרלשווילי, מרטינס דפקוס, יאיא סיידו, דלה ימפולסקי, שאדי שעבאן מוחמד גדיר ושלומי אזולאי.

חן עזריאל. שחקן הרכש עם תו המחיר המרשים בהרכב (צילום: מערכת ONE)
חן עזריאל. שחקן הרכש עם תו המחיר המרשים בהרכב | צילום: מערכת ONE

פגישה מחודשת בין ערן לוי לאוהדים הירוקים
אחרי שנה במהלכה היה חסר מאוד בנוף של הדרבי החיפאי, קשר/חלוץ הפועל חיפה, ערן לוי, צפוי לפתוח בהרכב האדומים ב-20:30 בגביע הטוטו. השחקן נמצא בכושר מצוין ומעדיף שלא לדבר לקראת המפגש המחודש עם האוהדים הירוקים. ללוי יש תפקיד משמעותי השנה במרכז הקישור של הפועל חיפה יחד עם שחקנים מוכשרים דוגמת שי רביבו וחנן ממן הצעירים.

ערן לוי לבכורה מחודשת מול שונאיו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ערן לוי לבכורה מחודשת מול שונאיו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, יצפה במשחק ואמר: "אני חושב שמכבי חיפה מצד אחד זוכה ליתרון בגלל שהיא התחילו את ההכנות לפנינו אבל מצד שני הם יעלו עם המחליפים שגם הם טובים ומוכשרים ששיחקו במפעלים השונים. לא ראיתי דרבי בחיפה שלא הייתה בו המון מלחמה והקרבה. אני בטוח שהקהל שיגיע יהנה, על אחת כמה וכמה שיצאנו במחירים טובים למשחק".

החלוץ סטפן דנקוביץ' שחתם ערך אימון בכורה. בשלב זה לא ברור אם החלוץ ישולב במשחק. משה ביטון שחזר להתאמן אחרי שהתאושש מפציעה בגבו לא יהיה בסגל. ליאור ז'אן שעבר בבקרה כמו גם אושרי רואש ורן אבוקרט שיפתח בעמדת המגן הימני חוזרים לסגל. רואש יפתח במרכז ההגנה ככל הנראה עם גולן חרמון. הישאם כיוואן יחכה להזדמנות שלו מהספסל. אמיר אבוניל ואלון בוזורגי צפויים לפתוח בחוד ההתקפה.

משומר ועזריאל מגיעים לאצטדיון (דולב נישליס) (צילום: מערכת ONE)
עזריאל. יעלה על מדי משחק? (דולב נישליס) | צילום: מערכת ONE

ההרכב המשוער: רן קדוש, רן אבוקרט, אושרי רואש, גולן חרמון, אייל טרטצקי, יוסי דורה, חנן ממן, שי רביבו, ערן לוי, אמיר אבוניל ואלון בוזורגי.