בית"ר ירושלים הושפלה הערב (ראשון) 3:0 בחוץ מול בני יהודה מצמד של פדרו גלבאן ושער עצמי אומלל של אנדריי פילאבסקי.

אוהדי הקבוצה לא אהבו את מה שראו והרסו כיסאות רבים. 80 אוהדים המתינו מחוץ לחדר ההלבשה של הקבוצה, כשכח שיטור נשלח להרגיע אותם. עשרה אוהדים מתפרעים נעצרו.

במהלך ההתפרעות נפצעו שלושה מאבטחים, כשעל אחד מהם נזרק כסא שפגע בראשו, אחד אחר חטף אגרוף ליד הפה והשלישי ספג מכה מחפץ כלשהו. שניים מהמאבטחים טופלו בחוץ על ידי הצוות הרפואי במקום ולאחר מכן שוחררו לביתם.

משקיף המשחק, אופיר וגמן, שוחח בסיום עם מפקד הכח, אלי פינטו, שציין בפניו את האירוע עם מאבטח שנפצע בפניוובראשו מכיסא. מכח האבטחה נמסר שהאוהד ששרף את הכיסא יורחק, ככל הנראה לצמיתות, מהמגרשים. מפקד הכח גם עידכן על התפרעות המונית שהתרחשה בסיום המשחק, את כל האירועים יכניס משקיף המשחק לדו"ח. על סמך כל זה תועמד בית"ר ירושלים לדין, גם על התפרעות אוהדים ולא רק על התפרצות אוהד לשדה המשחק.

במחצית המשחק, קובי מויאל שעלה לשחק חולה ביקש מיובל נעים להתחלף. עמית בן שושן הקפטן אמר למויאל: "אם אתה לא יכול לשחק, למה עלית לשחק מלכתחילה?". מויאל בתגובה אמר לבן-שושן: "יכול להיות שלא הייתי צריך לשחק, גם ככה אף אחד לא מעריך את מה שאני עושה". 

בסיום המשחק, ישבו שחקני בית"ר ירושלים בחדר ההלבשה דקות ארוכות עם הפנים למטה, הלם שרר בחדר ההלבשה ואף אחד לא דיבר. יובל נעים אסף את השחקנים ואמר להם: “אני מתבייש במה שהיה פה היום, שום תירוץ של שחקנים חסרים לא יכול להסביר את הבושה הזו. ביזיתם את הקהל, את עצמכם, את המועדון ואותי. אני מצפה שכל אחד יקח את עצמו בידיים ויחשוב בינו לבין עצמו איך אנחנו יוצאים מהדבר הזה.

בית"ר זה מועדון שאסור שיירד ליגה, אם זה יקרה זה יהיה כתם לכל החיים לכולנו. אם אני הבעיה פה, אני הראשון שאלך, אבל אני לא חושב שזה ככה. הסתבכנו מאוד בתחתית אבל אנחנו עדיין במצב סביר וחייבים לחזור לעצמונו. בשבוע הבא, מול הפועל ב"ש בטדי, זה משחק של מלחמת עולם בשביל המועדון, בשבילכם ובשבילי".

נעים שנאלץ לצאת מהאצטדיון בליווי שוטרים נכנס בסיום המשחק לשיחה שנמשכה 40 דקות עם היושב-ראש, איציק קורנפיין. נכון לעכשיו היו"ר מביע תמיכה מלאה במאמן וחיזק אותו. קורנפיין הבטיח למאמן שישיג כסף כדי לחזק את הקבוצה בינואר.

אוהדי בית"ר מתפרעים בסיום המשחק (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית"ר מתפרעים בסיום המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

קורנפיין יבקש להיפגש עם ארקדי גאידמק כדי לשמוע האם יש בכוונתו להשקיע בחלון ההעברות של ינואר כסף לחיזוק על מנת לעזור לקבוצה להיחלץ מהמצב אליו נקלעה.

לאחר השיחה יצא נעים ואמר, “סך הכל הייתה שיחה מלב אל לב, כולנו באותה סירה. רק הקירבה בין האנשים תעזור כי היכולת לא מספיקה, אנחנו צריכים לצאת מהמצב הזה ביחד. מה שאיציק קורנפיין יחליט זה מה שיהיה, אני לא אשאר במקום שלא ירצו אותי בו. מתחילת השנה ידענו שנהיה קבוצת תחתית.

יובל נעים שוחח ארוכות עם קורנפיין: &"הופעה מבישה, ביזיון&" (משה חר (צילום: מערכת ONE)
יובל נעים שוחח ארוכות עם קורנפיין: &"הופעה מבישה, ביזיון&" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

על המשחק עצמו אמר נעים, "מה שהיה היום זה סוג של ביזיון, לא זכור לי שקבוצה שאני מאמן נראתה כמו שבית"ר נראתה היום, נעשה חושבים וננסה לתקן. התחושה מאוד קשה, צריכים להבין שחסרים לנו שחקנים, אבל גם עם השחקנים שיש לנו היום לא צריך להראות ככה.

לא ראו לחימה, אנחנו צריכים להיראות הרבה יותר טוב גם מבחינת לחימה וגם מבחינת רצון, לא הגענו לפספס הזדמנויות כי לא הגענו להזדמנויות בכלל. ברור שאנחנו בסכנת ירידה, נקווה מאוד שנתחזק בינואר, אבל זה לא תירוץ כי גם מי שפה עכשיו צריך להראות יותר טוב, אנחנו לא מחפשים תירוצים, הפסדנו בקרב אבל לא במלחמה. כמו שאמרתי תמיד, בית"ר תישאר בליגה.

אוהדי בית&"ר ירושלים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר ירושלים זועמים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אני מתבייש במה שקרה היום, גם בעצמי, לא רק בשחקנים. אני מתבייש בשביל הקהל שבא, הפסדנו בקרב אך לא במלחמה. מול הפועל באר-שבע בטוח שניראה טוב יותר. אנחנו צריכים להיראות הרבה יותר טוב, גם עם השחקנים האלה. במחצית הראשונה היינו שווים, קיבלנו גול והיה קשה לחזור, משחק חלש מאוד. אמרתי מתחילת העונה שנהיה קבוצת תחתית, זה לא חדש לי. מבחינתי אעשה את המקסימום בשביל המועדון הזה".

כסאות שבורים ביציע אוהדי בית&"ר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
כסאות שרופים בבלומפילד (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
כסאות שרופים בבלומפילד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
שוב מראות מכוערים בליגת העל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
כסאות שרופים בבלומפילד (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עוד כסאות שבורים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
האוהד שפרץ מורחק מהדשא (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
האוהד שפרץ מורחק מהדשא (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
עמית בן שושן על הקרשים (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עמית בן שושן על הקרשים (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE
אבי ריקן מתוסכל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבי ריקן מתוסכל (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE