לויטה בטדי (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
לויטה במדי כפ"ס. תובע את האקסית (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

שוערה הישראלי של וואלבייק מהליגה ההולנדית הבכירה, אוהד לויטה, הגיש תביעה כנגד הפועל כפ"ס על סך 340 אלף ש"ח בגין אי תשלום משכורות וקבלת מענקים על נקודות.

לויטה, שהגיש את התביעה לביה"ד של ההתאחדות לכדורגל בישראל בייצוגו של עו"ד עידן כסיף, אישר ל-ONE את הידיעה ואמר בעניין: “הגשתי את התביעה על כסף שמגיע לי ועבורו עבדתי קשה. הפועל כפ"ס היתה לי לבית חם וטוב במשך שנים רבות, אין כאן שום עניין אישי אלא רק עניין כספי, זה כסף שמגיע לי על פי חוזה".

יש לציין כי תביעתו של השוער הישראלי את כפ"ס מתייחסת לתקופה בה עמד אלי טביב בראש המועדון, אך כאמור, התביעה היא לא נגד טביב, אלא נגד המועדון עצמו.

שאולי דור, נשיא הפועל כפ"ס, אמר בתגובה: "החוב אינו ידוע לנו כלל ולא קשור אלינו בכלל. אם קיים חוב כלשהו, אז הוא מהתקופה של אלי טביב ובהסכם שנחתם בין אגודת הפועל כפ"ס לבין אלי טביב, הוא התחייב לשלם את כל חובות השחקנים ששיחקו בתקופתו בהפועל כפ"ס". אלי טביב אמר: "כרגע לא ידוע לי שום דבר בעניין".

השוער ששוהה בימים האחרונים בישראל בשל חופשת חג המולד והפגרה שחלה בליגה בהולנד, ביסס לעצמו מקום של קבע בין הקורות של וואלבייק, שעדיין נמצאת בעיצומם של מאבקים על הישארותה בליגה.

אלי טביב נוחת (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
אלי טביב, עמד בראש הפועל כפ&"ס כשלויטה שיחק בה (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

ביום שבת האחרון, רגע לפני היציאה לפגרת החג, הצליחו לויטה וחבריו לנצח 1:4 את ספרטה רוטרדאם וכרגע הם נמצאים מרחק שתי נקודות מחוף מבטחים, כאשר נותרו עוד 16 מחזורים לסיום העונה. ב-8 המשחקים בהם פתח לויטה בין הקורות הוא ספג 12 שערים, מתוכם בשני משחקים הוא ספג שלישיות.