בבני יהודה לא ישכחו הרבה זמן את מה שאחמד סבע ומכבי נתניה עשו להם הערב (שבת). הזהובים אירחו את הקבוצה של ראובן עטר, שלטו במשחק, הגיעו למספר לא מבוטל של מצבים ואף עלו ליתרון רבע שעה לסיום, אך ספגו שני שערים בשלוש הדקות האחרונות מרגליו של סבע, שנכנס כמחליף וירדו מהמגרש מאוכזבים עד מאוד.

הקבוצה של יוסי אבוקסיס היתה חסרת מזל לאורך 90 הדקות. פדרו גלבאן, שהיה המצטיין על המגרש, הדביק את הכדור שלוש פעמים למשקוף, עוז ראלי החמיץ ממספר מצבים נוחים, כולל נגיחה מול שער חשוף שיצאה החוצה וכל אותן החמצות עלו לזהובים ביוקר.

אמנם בדקה ה-75 הצליח גל כהן לכבוש מקרוב לאחר בישול של גלבאן ולהעלות את המארחים ליתרון, אבל אז הגיע אחמד סבע, שנכנס כמחליף בדקה ה-57 ואחרי חצי שעה על המגרש, שלוש דקות לסיום, הצליח לכבוש שער שוויון כשדחק מקרוב לאחר טעות בהגנת המארחים.

שתי דקות חלפו ובדקה ה-89 היה זה שוב סבע שהפעם הפציץ את שערו של אלמדון מפינת הרחבה, שוערה המחליף של המארחת נותר חסר אונים והנתנייתים חגגו ניצחון שני העונה, שבהחלט לא הגיע להם. בנוסף, החלוץ דינו אנדלובו נפצע בראשו, עבר בדיקה בראשו ויש חשש כי הוא סובל מזעוע מוח קל. בני יהודה נותרה עם ארבע נקודות בלבד אחרי ארבעה מחזורים, לנתניה שש נקודות.

אחמד סבע עם אוהדי נתניה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע חוגג עם אוהדי נתניה בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
אחמד סבע חוגג עם החברים בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אחמד סבע חוגג עם החברים בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

סבע: עליתי חד מהספסל, עטר: הראינו אופי גדול
כובש הצמד הדרמטי של נתניה, אחמד סבע, אמר בסיום: "עליתי חד מאוד מהספסל, נילחמתי ורציתי לתת את הגולים, אני שמח שזה נכנס. עזרתי לקבוצה שלי להביא שלוש נקודות, זה הדבר הכי חשוב בשבילנו".

סבע רץ לחגוג עם החברים בסיום (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סבע רץ לחגוג עם החברים בסיום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מאמן המנצחת, ראובן עטר, היה מרוצה: "בשבוע שעבר פגענו במשקוף, בקורה ולא קיבלנו פנדל שהיינו צריכים לקבל. הפעם זה היה הפוך, בני יהודה היו טובים יותר והובילו 0:1, אנחנו ידענו לחזור למשחק עם אופי גדול של השחקנים ולנצח. במחצית הראשונה לא היה משחק טוב ושתי הקבוצות לא הגיעו למצבים אבל בחצי השני המשחק נפתח. הייתי מרוצה מהדרך שבה השחקנים חזרו למשחק".

עטר מנחם את איביסקיצ´יוס.  (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עטר מנחם את איביסקיצ´יוס. (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

עוזר מאמן בני יהודה, יעקב אסייג, אמר בסיום: "זה הכדורגל, היינו הרבה יותר טובים ולא ניצלנו את המצבים אליהם הגענו. נתניה עשו בשתי דקות 1:2, זה מתסכל מאוד. אני מבין את זה שאפשר להחמיץ בחלק הקדמי אבל אנחנו לא צריכים לקבל כאלה גולים בהגנה".

מחצית ראשונה
דקה 2: אוראל גרינפלד הוציא את המשחק לדרך לעיני 2,000 צופים בבלומפילד וכבר לאחר שתי דקות הגיעה מכבי נתניה להזדמנות הראשונה במשחק. מוגרבי פרץ במחצית המגרש של המארחים והעביר לטופי באגף שמאל, ההולנדי של נתניה הרים לרחבה וההגנה בזהוב הצליחה להרחיק רק עד דג'אני, שממצב נוח הפציץ מעל למשקוף.

בן בנימין. לא בהרכב של עטר מול עכו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בן בנימין מול פדרו גלבאן בתחילת המשחק (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 9: המארחת יצאה למתפרצת בסיומה הגיע הכדור לאנדלובו כשהוא מול בן הרוש, שחקן הרכש של הזהובים ניסה להפתיע את מרטינוביץ' בבעיטה מ-20 מטרים אבל שוער האורחת היה במקום. עשר דקות לאחר מכן נכנס מוגרבי לפנקסו של גרינפלד לאחר צלילה ברחבה.

פיראס מוגרבי מול חסן אבו זיאד וגל כהן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
פיראס מוגרבי מול חסן אבו זיאד וגל כהן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 21: בני יהודה זכתה בכדור חופשי 30 מטרים מהשער של נתניה. פדרו גלבאן ניגש לכדור ושיחרר טיל אדיר שהכניע את מרטינוביץ', אבל נעצר במשקוף. מזל גדול לאורחים.

דקה 27: הזהובים השתלטו על המשחק ואחרי שש דקות הכניס בלילי כדור עומק לעבר מרכז הרחבה, עוז ראלי הגיע בריצה וגלש לעבר הכדור כשהוא מול מרטינוביץ', אך השוער הנתנייתי הצליח להדוף.

מרטינוביץ´ מתעופף והודף את הבעיטה של ראלי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
מרטינוביץ´ מתעופף והודף את הבעיטה של ראלי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 30: שלוש דקות עברו והפעם קיבלה בני יהודה בעיטה חופשית סמוך לנקודת הקרן. גלבאן הגביה את הכדור לעבר מרכז הרחבה שם חיכה שוב ראלי, שהפעם נגח, אך הכדור עלה מעל לשער.

דקה 33: בני יהודה זכתה בכדור קרן, גלבאן ניסה לסובב לעבר השער, אך מרטינוביץ' הציל את נתניה מספיגה. עד לסיום המחצית לא נרשמו מצבים נוספים ליד שני השערים והקבוצות ירדו להפסקה כשהתוצאה 0:0.

ניר נחום מול כפיר אדרי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
ניר נחום מול כפיר אדרי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
דקה 46: המחצית השניה יצאה לדרך ללא שינויים בשתי הקבוצות. כנראה שעטר בכל זאת מאמין בשחקנים שלו, למרות שאלו כמעט ולא הגיעו למצבים במחצית הראשונה.

דקה 55: קרן של מוגרבי מצאה את ראשו של קרופניק, שנגח מעל לשער. דקתיים לאחר מכן ערכו שתי הקבוצות חילופים. במכבי נתניה החליף אחמד סבע את מתן בלסטרה ואילו בבני יהודה נכנס אמיר עגיוב במקום דינו אנדלובו.

קסטוטיס איביסקיצ´יוס מול בן בנימין (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קסטוטיס איביסקיצ´יוס מול בן בנימין (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 63: הזדמנות נהדרת לבני יהודה לעלות ליתרון הלכה גם היא לאיבוד. הזהובים זכו בכדור קרן נוסף והפעם העביר גלבאן לאדרי קרן קצרה, המגן השמאלי החזיר לארגנטיני שטיווח את שערו של מרטינוביץ' אך בפעם השניה במשחק נעצר במשקוף. הכדור החוזר הגיע אל עוז ראלי שמצא את עצמו מול שער ריק, אך הצליח לנגוח מחוץ למסגרת. החמצה ענקית לחניכיו של אבוקסיס. דקתיים לאחר מכן מאס המאמן בהחמצות, הוציא את ראלי והכניס במקומו את ישראל זגורי.

עוז ראלי תופס את הראש. החמצה מסמרת שיער של הקשר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עוז ראלי תופס את הראש. החמצה מסמרת שיער של הקשר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 70: מן הצד השני של המגרש, אחמד סבע, שנכנס רבע שעה לפני כן, ניסה את כוחו בפעם הראשונה במשחק כשבעט החוצה מ-20 מטרים. דקה לאחר מכן חילופים בשתי הקבוצות. יוסי אבוקסיס הכניס את ננאד מרינקוביץ' במקום פיני בלילי בעוד במכבי נתניה נכנס חן עזרא במקום מוחמד כליבאת.

דקה 75 - 0:1 לבני יהודה: רבע שעה לסיום המשחק הצליחו סוף סוף המארחים לעלות ליתרון מוצדק. קרן חדה של פדרו גלבאן מצד שמאל מצאה את רגלו של גל כהן, שהיה לא מכוסה ובעט משני מטרים פנימה.

הכדור בדרך לרגלו של גל כהן (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
הכדור בדרך לרגלו של גל כהן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
גל כהן חוגג (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גל כהן חוגג (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 78: חילוף שלישי בנתניה, כאשר חסיב אבו רוקון נכנס במקום קובי דג'אני.

דקה 80: משקוף שלישי במשחק לגלבאן. עגיוב עשה מבצע נהדר על קו ימין, סובב את בן הרוש והעביר מסירת רוחב לקשר הארגנטיני, שמ-11 מטרים הפציץ אבל שוב, ראה את הכדור פוגע במשקוף ויוצא החוצה.

מרטינוביץ´ מתעופף לעוד כדור של גלבאן, שנמצא בדרך הישירה למשקוף (עמ (צילום: מערכת ONE)
מרטינוביץ´ מתעופף לעוד כדור של גלבאן, שנמצא בדרך הישירה למשקוף (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 87 - 1:1 בבלומפילד: שוויון דרמטי שלוש דקות לסיום. חן עזרא קיבל כדור באגף שמאל, נכנס לרחבה והעביר מסירת רוחב, הגנת בני יהודה נכשלה בהרחקה והכדור הגיע לרגליים של אחמד סבע שהשווה משני מטרים ל-1:1.

שחקני נתניה חוגגים (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
שחקני נתניה חוגגים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דקה 89 - מהפך ענק של סבע: החלוץ שנכנס כמחליף בדקה ה-57 קיבל את הכדור באגף ימין, התקדם לפינת הרחבה ובעט טיל שאלמדון לא הצליח לעצור. 1:2 ענק לנתניה שחגגה ניצחון גדול ובהחלט לא מוצדק.

סבע רת לחגוג עם החברים, גלבאן לא מאמין שזה קורה לו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
סבע רת לחגוג עם החברים, גלבאן לא מאמין שזה קורה לו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בני יהודה: תום אלמדון, איציק עזוז, דן מורי, גל כהן, כפיר אדרי, חסן אבו זיאד, קסטוטיס איביסקיצ'יוס, עוז ראלי (ישראל זגורי, 65), פדרו גלבאן, דינו אנדלובו (אמיר עגיוב, 57) ופיני בלילי (ננאד מרינקוביץ', 71).

מכבי נתניה: אלכס מרטינוביץ', ליאור ראובן, ליאוניד קרופניק, עומרי בן הרוש, טופי, קובי דג'אני (חסיב אבו רוקון, 78), בן בנימין, מתן בלסטרה (אחמד סבע, 57), ניר נחום, מוחמד כליבאת (חן עזרא, 71) ופיראס מוגרבי.