ג´קי מתיאחסן. אני גזען? (צילום: מערכת ONE)
ג´קי מתיאחסן. התבטאויות שנויות במחלוקת (צילום מסך) | צילום: מערכת ONE

מסתבר שסיפור לא ידידותי במיוחד היה מתחת לפני השטח במשחק הידידות בין מכבי תל אביב לבירשחוט הבלגית לפני כחודש במחנה האימונים של שתי הקבוצות.

מכבי ניצחה אז 0:3 את היריבה הבלגית של המאמן ג'קי מתיאחסן, המכונה גם 'מוריניו הקטן'.

אם לאחרונה הואשם מוטי איווניר שאמר כמה מילים לא במקום לשופט הדרבי, איתן שמואלביץ', מסתבר שהוא אולי למד את זה מעמיתו ההולנדי.

על פי ההאשמות, שאל מתיאחסן את שופט המשחק דאז אם הוא יהודי בתגובה לכמה החלטות לא טובות שלו לדעתו, במהלך המשחק התמים לכאורה בין שתי הקבוצות.

מתיאחסן שספג עונש השעיה זמני בעקבות המקרה עד לדיון בעניינו, מחזיק בקבוצה את דור מלול ורועי דיין ויצא נגד ההאשמות כלפיו בתקשורת בבלגיה: "אני לא גזען והיתה אי הבנה. זה היה המאמן של מכבי, מוטי איווניר, שבכלל שאל את המאמן האם הוא יהודי בהקשר חברי".

מוטי איווניר במחנה האימונים. מתיאחסן: &"זה היה המאמן של מכבי&" (צילום: מערכת ONE)
מוטי איווניר במחנה האימונים. מתיאחסן: &"זה היה המאמן של מכבי&" | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שזה היה משום שהשופט ביקש לשפוט את הקבוצה מישראל כי הוא אכן יהודי", הסביר ההולנדי. "יש לנו הרבה שחקנים מלאומים שונים במדינה, ביניהם מלול ודיין ואני נסער מאוד מכל הסיפור הזה. זה לא משהו שאני אעביר לסדר היום פשוט".

רועי דיין. (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (צילום: מערכת ONE)
רועי דיין. משחק בקבוצה של מתיאחסן (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

בירשחוט שפתחה את העונה בהפסד 3:1 לאלופה גנק, תארח בבית עוד יריבה שמשחק בה שחקן ישראלי - גנט עם החלוץ שלומי ארבייטמן. בסך הכל מפוזרים בליגה הראשונה בבלגיה שבעה שחקנים בשש קבוצות.