בלי אלי גוטמן על הקווים, חזרה הערב הפועל ת"א (שבת) למקום הראשון בליגת העל בזכות 1:2 ביתי על מכבי נתניה בתום 90 דקות מתישות. האדומים היו עדיפים מעט על פני הנתנייתים, אך גם האורחים נתנו משחק מצויין והגיעו להזדמנויות רבות, לצערם וינסנט אניימה ביום גדול עצר אותם פעם אחר פעם.

שער עצמי אומלל של קפוארלה בדקה הרביעית העלתה את האדומים ליתרון, בן שהר הכפיל בדקה ה-56, אבל אריאס מנע מהפועל שער שלישי כשהדף פנדל של אבוטבול וטרטיאק רק צימק עבור נתניה ודאג לסיום מרתק, מה שלא עזר לחניכיו של עטר. גוטמן, שבשעות הבוקר הובל לבית החולים לאחר שחש בליבו ועבר צינתור, לא ראה את המשחק, אבל יכול להיות מרוצה משלוש הנקודות, אם כי פחות מהיכולת.

יוסי אבוקסיס, שניהל את המשחק בהיעדרו של המאמן, אמר בסיום המשחק: "קודם כל אני רוצה להקדיש את הניצחון לאלי, דיברתי איתו כשהוא יצא מהצינתור, במילים הראשונות הוא ביקש שננצח בשבילו ואמרתי את זה לחבר'ה, אנחנו מאחלים לו החלמה מהירה, אוהבים אותו ומחכים שיחזור"

על היכולת של האדומים אמר עוזר המאמן: "לא הרשמנו, לא שיחקנו טוב, היה נראה שהולך להיות קל מדי כי כבשנו שער מהיר ולפעמים זה גורר אותך לשאננות, זה מסוג המשחקים המסוכנים ביותר. יחד עם זה הגענו להמון מצבים, היה פנדל שהחמצנו. אבל לא הצלחנו לכבוש. עם זאת, היו גם שני שערים, אחד שקיבלנו מתנה ושער גדול של בן שהר. זה הכדורגל, זה חלק מהמשחק, בסופו של דבר אנו מרוצים מהניצחון, פחות מהדרך כי נתניה הגיעה להרבה מצבים וזה מדליק נורה אדומה".

אבוקסיס. "הניצחון מוקדש לגוטמן" (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס. "הניצחון מוקדש לגוטמן" (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

כשהתבקש להתייחס ליכולתו של אניימה, המצטיין במשחק, שהציל את האדומים מאיבוד נקודות, אמר אבוקסיס, כנראה כשהוא כבר חושב על הדרבי: "אני לא רוצה לדבר על אניימה, לא רוצה לנחס".

אבוקסיס (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אבוקסיס (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

אבוקסיס התייחס לרכש שלא מגיע ואמר: "מבחינת הבוסים אין בעיה של להביא שחקנים, היתה לנו בעיה עם בלם שהיה כבר סגור, הבעלים נתנו את הסכמתם ופתאום נפצע לקבוצתו בלם אחר והוא נשאר, זה לא היה תלוי בנו. נותרו לנו עשרה ימים להביא שחקנים, הבלם כבר היה פה אבל קרה מה שקרה וננסה להביא מישהו אחר".

באדיר מודה לקהל (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
וואליג באדיר ויוסי שבחון מודים לקהל בסיום המשחק (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לסיום הבהיר אבוקסיס מהו הדבר החשוב ביותר הערב: "אני מקווה להחלמה מהירה של אלי, אנחנו נדע את המצב מחר-מחרתיים, נדע לאן זה הולך. אני מקווה מאוד שהוא יחזור במהרה, כולנו רוצים אותו. מה יקרה הלאה אני לא רוצה לדבר, מה שקרה הבוקר הפתיע וציער את כולנו, אבל אלי בחור חזק ואני מאמין שהוא יהיה פה מהר מאוד".

המצטיין במשחק, וינסנט אניימה, אמר בסיום: "ניצחנו בסופו של דבר וזה מה שחשוב, היה לי משחק גדול? זה לא משנה. לפעמים משחקים רע ומנצחים, לפעמים טוב ומפסידים. רצינו את שלוש הנקודות כדי להמשיך בלחץ, זה מאוד חשוב, לא אכפת לי איך שיחקתי, שלוש הנקודות זה מה שחשוב".

פרנסמן, בונדר ואניימה (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
אניימה עם פרנסמן. משחק גדול של השוער (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

גילי ורמוט אמר בסיום: “שמענו את הבשורה הרעה במהלך היום והיה לנו קשה לעלות לשחק. מצב הרוח לא היה טוב אבל אנחנו יודעים לעשות את העבודה ויוסי העביר לנו את הכל בצורה הטובה ביותר. אנחנו מקווים שהניצחון יעשה לאלי טוב על הלב ושהוא יבריא במהרה. כמובן שאלי היה חסר לנו אבל היה בסדר כי יוסי עשה את העבודה".

ראובן עטר: "ההופעה של אניימה היתה מדהימה"
המאמן המפסיד, ראובן עטר, היה מן הסתם פחות מרוצה: "היכולת לא מנחמת אותי. היה קצת מוגזם, במיוחד בחצי הראשון, הגענו במחצית הראשונה לשלושה-ארבעה מצבים קורצים ולא הצלחנו לכבוש. זה מאכזב כי החבר'ה משקיעים, נותנים מעצמם, ומול השער לא מרוכזים. בתקופה האחרונה אנחנו מחמיצים המון אבל ההופעה של אניימה היתה מדהימה"

על סרגיי טרטיאק, שכבש את השער המצמק בהופעת הבכורה שלו בקבוצה, אמר המאמן: "הוא לא הובא כברירת מחדל, מואד רציתי אותו, כבר כשראיתי אותו נבחן בבית"ר קיוויתי שהם ישחחררו אותו וישר הבאתי אותו. הפעם הוא כבש אבל המשחק הזה היה מעבר להחמצות, זו היתה יכולת שיא של אניימה. כואב לי בשביל השחקנים הצעירים שמשקיעים, רצים ובסוף יוצאים בלי נקודות".

ראובן עטר (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עטר במהלך המשחק בבלומפילד. (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

לסיום התייחס עטר למצב קבוצתו ולא נשמע מודאג מדי: "אנחנו בחודש וחצי-חודשיים האחרונים משחקים מצויין אבל לא מביאים מספיק נקודות, אם נמשיך כך הנקודות יבואו, אנחנו נמצאים כרגע פחות או יותר במקום בו היינו אמורים להיות, מקווה שנצליח לעשות את קפיצת המדרגה, לנצל את המצבים ולקחת יותר נקודות".